Praha - Hokejisté ze severu Čech vyjeli v pondělí 14. 11. 2016 za Slavií na zimní stadion Eden do Prahy. Slavie si rychle vybudovala dvoubrankové vedení, avšak Slovan se ve druhé třetině zvedl a dokázal vyrovnat na 2:2. Následně otěže převzali ale opět Pražané, kteří nakonec vyhráli 5:2.
po 14. 11. 2016, ZS Eden
HC Slavia Praha
5:2 2:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Šafránek (P. Beránek), 15. Šafránek, 31. Kolařík, 36. Dušek (P. Beránek, J. Novák), 46. Knot (Jankovský, Šafránek) – 26. Dalecký (Vrdlovec, J. Kloz), 29. J. Kloz (Vrdlovec, Dalecký). Rozhodčí: Grech – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:5, navíc Bača - Přindiš oba 10 min. OT [HRUB]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 705. Střely na branku: 32:37 (9:8, 12:16, 11:13). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kubica, Šafránek, Rys – Endál, Dušek, P. Beránek – Jankovský, Kverka, M. Kadlec – Schleiss, Šagát, Tejral. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, M. Vágner, Kasíl, Vl. Brož, Zajíc, Přindiš, Husák - Z. Doležal, Roubík, Melka - Dalecký, Vrdlovec, J. Kloz - Poulíček, Beran, Moučka - Macek Loskot, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Čtyři gólové šance a dva góly. Taková byla slávistická bilance během první periody, ve které jasně svého soupeře přehráli a nepustili téměř k žádnému ohrožení Frodla. První vyloženou brankovou příležitost měl po pár odehraných minutách Endál, volný puk v brankovišti ale nedokázal přes dva ústecké hráče dopravit do sítě.

Tím, kdo nakonec otevřel skóre, byl spolehlivý David Šafránek. Nejlepší střelec sešívaných si počkal mezi kruhy, kam mířila Beránkova přihrávka, a po přesné ráně pod víko slavil poprvé. Ani pět minut netrvalo Davidu Šafránkovi, aby se prosadil i podruhé. Hostující obránce při vyjetí zpoza klece ztratil puk, který doklouzal k pohotovému útočníkovi v červenobílém dresu a ten z první prostřelil Volkeho.

Následně dostali Pražané výhodu přesilové hry, ve které nechybělo příliš a mohl se znovu měnit stav. Volke zpoza branky rozehrál jen ke Kverkovi, ten ihned hledal Kadlece. Přestože mohl pálit do prázdné klece sám, ještě se snažil vylepšovat pozici přihrávkou na Šagáta, jenž na kotouč už nedosáhl.

Ústí během tří minut srovnalo, Slavii vrátil vedení Kolařík

Jestliže v první části Ústí Frodla téměř neprověřilo, v té druhé začalo být o poznání nebezpečnější. Doležal sice ještě po samostatné akci neskóroval, v přesilové hře už byli hosté úspěšnější. Parádní kombinaci ze strany na stranu zakončoval do zcela odkryté klece Jan Dalecký.

Slovanu se nakonec podařilo i vyrovnat. Na útočné modré čáře propadla hned čtveřice sešívaných hráčů, puk si vzal Vrdlovec, který společně s Janem Klozem uháněl sám proti jedinému obránci. Po přesné žabičce pálil druhý jmenovaný z voleje pod víko a červenobílý náskok byl rázem pryč.

Sešívaní se ale rychlými dvěma góly Slovanu nenechali zaskočit a nadále se snažili o aktivní a útočný hokej. V polovině utkání Endál našel z rohu kluziště na modré Pavla Kolaříka, jehož první ránu zblokovala ústecká obrana, akamžitý druhý pokus už měl cestu za brankovou čáru volnou.

Vítězství pojistili Dušek a Knot, závěr zpestřila bitka

Druhá polovina prostřední periody nabídla po jedné vyložené gólové možnosti na obou stranách. Zatímco Brož v přečíslení dvou proti jednomu na Frodla nevyzrál, Antonín Dušek si s Volkem poradil. Útočník domácích s třiačtyřicítkou na dresu zpracoval dlouhou Beránkovu přihrávku, natlačil se před obránce a po perfektně provedené kličce zasunul puk kolem gólmana do sítě.

Ústečtí se v úvodu třetí dvacetiminutovky několikrát snažili o kontaktní trefu, Frodla překonat nedokázali. Naopak museli skousnout další inkasovaný gól, když Jankovský chytře nahazoval od modré čáry, před Volkeho si v pravý čas sjel Ronald Knot a ten pohotovou tečí přidal pátou slávistickou trefu.

Závěr duelu už nenabídl tolik zajímavého, snad jen pěstní výměnu názoru mezi Bačou a Přindišem. Oba dostali vysoké tresty a ve hře se už neukázali. Nic to ale nezměnilo na tom, že slávisté berou další výhru, díky čemuž se bodově dotahují na třetí Jihlavu.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Po výhře se mi samozřejmě hodnotí zápas velmi dobře. My jsme se připravovali na hodně ofenzivně laděný tým, což Ústí bezesporu je. První dvě třetiny nabídly skoro až exhibiční styl hokeje. Nám se podařilo vždy soupeři odskočit do dvoubrankového rozdílu, který jsme si nakonec pohlídali a ve třetí části pojistili výhru.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Nám se příliš nevydařila první třetina, ve které jsme dvakrát inkasovali. O přestávce jsme se z toho dokázali oklepat a nakonec jsme i vyrovnali. Pak jsme ovšem začali být zase pasivnější a domácím se ještě ve druhé třetině podařilo dvakrát skórovat. Ve třetí části už nám toho Slavia příliš nedovolila a pohlídala si vedení.“