Ú s t í n/L. - Havířov v Ústí vedl 2:0, domácí však dokázali díky dvěma brankám Jaroslava Roubíka v přesilových hrách vyrovnat. Poté však přišla 28 minuta, kde hosté dvakrát udeřili. Ve třetí třetině bylo na ledě prakticky jediné mužstvo, což se projevilo na výsledku. AZet si z Ústí nad Labem odváží vysokou výhru 7:2 a tři body.
so 10. 2. 2018, Zimní stadion Ústí n. L.
AZ Heimstaden Havířov
2:7 0:2, 2:2, 0:3

Branky a nahrávky: 24. Roubík (Vl. Brož), 27. Roubík (L. Volf, Melka) – 7. Tomi (Kurovský, Hudeček), 13. Rác (Sikora, M. Kalus), 28. Rác (Kanko), 28. Krisl, 43. M. Kalus, 49. Hudeček (Tomi, Sikora), 54. M. Kalus (Sikora, Rác). Rozhodčí: Sýkora, Vokřál – Kotlík, Votrubec. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:3. Diváci: 792. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Vl. Brož, Bernad, M. Vágner (C), Weinhold, Macek, M. Zdvořáček, Vaněk – Severa, Gengel (A), Davídek – Melka, Pšenička, L. Volf – D. Merta (A), Roubík (A), Smolka – Navarra, Krliš, T. Jandus.

AZ Heimstaden Havířov: Martin Růžička – Krisl (C), Staněk, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík, Drtil – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Kanko – Kurovský, Hudeček, Tomi – Fronk, Pořízek, Gřeš.

Domácí Slovan do dnešního zápasu vstoupil velice aktivně, avšak tato aktivita opadla již v sedmé minutě utkání, kdy Vojtěch Tomi dokázal po individuální akci protlačit puk za záda Volkeho během zkrácené přesilové hry. Hru poté kontrolovali havířovští a bohužel pro domácí dokázali těsně po skončení vlastní přesilovky zvýšit svůj náskok, když Marek Sikora dokázal najít zpoza branky Romana Ráce, který propálil Volkeho. Asi největší šanci si domácí vypracovali v závěru třetiny, kdy pálil nebezpečně Brož od levého kruhu, ale Růžička si s tímto pokusem poradil. První třetina skončila v poměru 0:2.

Na začátku druhé třetiny se ústečtí hráči probudili a začali tlačit Havířov do obraného pásma. Tento tlak se nakonec vyplatil a Ústí snižuje při vlastní přesilovce, kterou využívá navrátilec do sestavy Jaroslav Roubík. Tato branka Slovan ještě více povzbudila a ten po krátké časové prodlevě vyrovnává, když přidává svou druhou trefu v zápase Jaroslav Roubík. Tato euforie však neměla dlouhého trvání, jelikož Havířov dokázal bleskově odpovědět, když se Roman Rác důrazně dostal k zakončení před domácí brankou a vrátil hostům vedení. O dvacet sekund později si jeden z domácích hráčů velmi nešťastně zrazil puk do branky, který nahazoval od mantinelu Jiří Krisl. Zbytek druhé třetiny byl velmi vyrovnaný, ale další branky již nepřinesl. Třetí třetina skončila v poměru 2:4.

Krátce po začátku třetího dějství ztratili domácí na modré kotouč a do samostatného úniku se dostal Marek Kalus, který s přehledem zakončil k pravé tyči. Od této chvíle patřilo utkání hostům, kteří nepouštěli domácí prakticky do ničeho. Po rychlém úniku podél mantinelu našel Tomi krásnou zadovkou Jana Hudečka, který se do odkryté klece nemýlil. Domácí podpořili tlak Havířova spoustou nevynucených faulů, které vedly ke střelecké smršti na Volkeho. Jednu z přesilovek využil Marek Kalus, který na dvakrát dokázal dorazit puk do ústecké branky. Slovan se štěstím ubránil v závěru pětigólový rozdíl a tak si hosté odvážejí z Ústí zaslouženě tři body. Zápas skončil v poměru 2:7

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslím, že po naší sérii výborných utkání, ať už se Slavií, Litoměřicemi, Přerovem, nebo Kladnem, to dneska bylo herně hodně špatné. Dnes jsme to Havířovu hodně ulehčili. Nicméně jsme se vzpamatovali a vyrovnali na 2:2. Nemůže se nám ale stát, že za dalších 22 vteřin dostaneme dva góly. Před sezónou jsme chtěli do play-off, ale nakonec rozhodla naše listopadová série, kdy jsme měli mnoho porážek a play-off nám bodově uteklo. Potom jsme tahali za kratší konec, ale nevzdali jsme to. Dnešní výsledek tedy rozhodl, že v play-off po třech letech nebudeme.

Vojtěch Csabi (AZ Residomo Havířov): Je všem jasné, že každý bod, který teď uhrajeme, je pro nás důležitý, protože se chceme dostat do play-off. Samozřejmě jsme viděli sílu zdejších ústeckých hráčů a myslím si, že jsme jim měli co vracet, když u nás otočili zápas ze stavu 4:1 na 4:8. To znamená, že jsme toto utkání nepodcenili. Vyšel nám vstup do zápasu. Po druhé třetině nastal neskutečný kolaps, utkání se mohlo klidně otočit. Štěstí ale stálo při nás, vstřelili jsme hodně gólů a za to jsem rád.