Ú s t í n/L. - Slovan přivítal v rámci 49. kola na domácím ledě Porubu. Vše nasvědčovalo tomu, že i ze čtvrtého vzájemného souboje získají Ostravané tři body. Nicméně Slovan vstal dvě minuty před koncem utkání z mrtvých a díky proměněnému trestnému střílení Romana Chlouby a vyrovnání z hole Václava Krliše obral Porubu o bod. V prodloužení bohužel chyboval Martin Volke a bod navíc putuje do ostravské části Poruba.
st 23. 1. 2019, ZS Ústí nad Labem
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4pp 1:0, 0:3, 2:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 15. Grim (Březák), 58. Chlouba (TS), 59. Krliš (Šťovíček, J. Veselý) – 27. Ovčačík (Slavík, Vymazal), 34. Zdeněk (J. Káňa, Kanko), 39. Zdeněk (Václavek, Mamajev), 65. Guman. Rozhodčí: Vokřál, Souček – Kokrment, Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 444. Střely na branku: 32:35. Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 30:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – M. Zdvořáček (A), Mert, Weinhold, Blaha, Zukal, Březák – J. Veselý, Roubík (C), D. Merta (A) – Chlouba, Šťovíček, Chrpa – Grim, Schwamberger, Krliš – Tůma, T. Jandus, Davídek – Planý.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Ovčačík (A), Šnajnar, Urbanec, Mamajev, Pastor, Padrnos – Kanko (A), Zdeněk (C), J. Káňa – Guman, T. Jáchym, Illéš – Baláž, Toman, Ollender – Alexejev, Vymazal, Václavek.

Začátek utkání byl poměrně klidný a první vážnou šanci jsme mohli vidět až v osmé minutě, když osamocený Veselý z mezikruží netrefil branku. Velkou příležitost k první brance měla Poruba, jelikož zahrávala trestné střílení po faulu Zdvořáčka, avšak Volke dokázal zkušeně vychytat Jáchyma a tak se skóre neměnilo. To však až do chvíle, než se po střele Březáka dostal k dorážce Jan Grim a poslal Slovan do vedení. Poruba poté přidala na tempu a Slovan tlačila, ale do konce třetiny se již stav utkání nezměnil

Úvod druhého dějství byl v režii domácích, ale paradoxně to byli hosté, kteří slavili vyrovnávací branku, když přesilovku dokázal využít Ctirad Ovčáčík tvrdou ranou od modré. Zanedlouho se hosté radovali znovu, když se Káňa protlačil obranou a následně našel před brankou Jiřího Zdeňka, který se zblízka nemýlil. Potřetí se hosté radovali po odvráceném ústeckém protiútoku, když Jiří Zdeněk dokázal z pravého kruhu prostřelit Volkeho nad ramenem a zvýšil na 1:3.

Třetí třetina byla dlouhou dobu v rukou hostujícího celku, který několikrát mohl zvýšit své vedení, avšak Volke svůj tým držel. Slovan měl také několik příležitostí, ale snížit dokázal až dvě minuty před koncem Roman Chlouba z trestného střílení, když krásně oklamal forhendovou kličkou Kůdelu. Tato branka domácí nakopla a ti dokázali po necelé minutě vyrovnat, když se k dorážce do odkryté branky dostal Václav Krliš.

V prodloužení měli lehce navrch domácí, ale když už vypadalo, že se půjde na samostatné nájezdy, tak udělal Volke šest vteřin před koncem chybu při rozehrávce a Tomáš Guman rozhodl o vítězství hostů prakticky zadarmo.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí:) První třetina byla tradičně slušně odehraná, vedli jsme o jednu branku. Letos nám nejde druhá třetina, což jsme hráčům znovu opakovali. Asi jsem mluvil maďarsky, nebo já nevím, ale ta třetina byla odehraná příšerně. Pokud to mužstvo hraje třetinu a dvě minuty, tak vyhrát prostě nemůže. Dnešní výkon byl příšerný. Maximálně mi vadí, že si sem hráči chodí zápasy jen odjezdit. Dneska jsme si po předvedeném výkonu nezasloužili ani bod, paradoxně jsme v prodloužení měli tři šance a mohli tak vyhrát. Dneska po druhé třetině jsem byl odhodlaný dát celému mužstvo pokutu. Ti hráči hrají o budoucnost v Ústí, nebo někde jinde. Pokud si myslí, že tohle stačí, tak já říkám, že nestačí. Jednou jsem řekl, že tady nemá půlka mužstva co dělat a za tím si pevně stojím.

Miloš Holaň (HC RT Torax Poruba): Tohle byl asi nejhorší výkon mužstva od té doby, co jsem k němu přišel. Od začátku jsme nebyli vůbec v tempu, odskakovaly nám puky, žádné kombinace. Jenom zásluhou gólmana jsme prohrávali v první třetině pouze 1:0. Potom jsme si něco řekli v kabině. Druhá třetina už vypadala daleko líp. Otočili jsme to a vedli o dva góly, což bylo uspokojivé. Poslední třetina vypadala celkem v klidu, ale zkušenější hráči udělali fatální chyby a chybu ve vlastní přesilové hře. Pustili jsme Ústí k tomu, aby získalo bod.