Ú s t í n/L. - V souboji týmů se stejným počtem bodů zavítal na ústecký led soupeř ze Sokolova. Hráči hostí si připsali první branku utkání. Od druhé třetiny patřil ovšem průběh zápasu domácím. Hosté stihli snížit na rozdíl jedné branky. Výhru dokázal pojistit gólem do prázdné Kružík.
so 5. 10. 2019, ZS Ústí n/L
HC Baník Sokolov
4:2 0:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 30. Maršoun (Vildumetz), 34. Filip (Vildumetz, Maršoun), 43. Tůma (O. Bláha), 60. Kružík (J. Havel) – 2. Kverka (Vracovský, Stříbrný), 56. Kuběna (Vodička, Bečvář). Rozhodčí: Petružálek, Doležal – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 812. Střely na branku: 28:12. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Klikorka, D. Krejčí, Vl. Brož, Hes, Veber, D. Málek, M. Zdvořáček – J. Havel, Pšenička, D. Merta – Kružík, Roubík, Severa – Filip, Vildumetz, Maršoun – Tůma, Kordule, O. Bláha.

HC Baník Sokolov: Kuchař – Kadeřávek, A. Rulík, Vodička, Michálek, Přindiš, J. Tomeček – Osmík, Kovařík, Kuběna – Kverka, Vracovský, Bečvář – Křemen, Stříbrný, Švec – Vrána, M. Zadražil, T. Rohan

Úvod utkání vyšel hostům na jedničku, když již po minutě hry prokličkoval mezi obránci Jaromír Kverka a střelou pod břevno nedal Brízgalovi šanci. Slovan se poté osmělil a byl mnohem aktivnější než hosté, ale žádný z pokusů se nesetkal s úspěchem. Za to hosté mohli vést o dvě branky, když se ve výhodě orazítkoval horní tyč Stříbrný. Domácí se poté opět ujali režie zápasu a nepouštěli hosty prakticky do žádných příležitostí a sami diktovali tempo hry, avšak Kuchař všechny domácí snahy zmařil a tak první třetina skončila v poměru 0:1.

Druhé dějství pokračovalo ve stejném duchu jako to předchozí, kdy domácí byli jasně lepší a udávali tempo hry. První šanci na vyrovnání měl Pšenička, ale jeho pokus skončil pouze na břevně. Domácím se poté podařilo trefit brankovou konstrukci ještě jednou, když vyslal střeli z pravého kruhu Havel. Slovanu se však zvýšená aktivita nakonec vyplatila, když krásnou kombinaci zakončil do odkryté klece Petr Maršoun. Severa vzápětí mohl přidat další branku, ale Kuchař ho krásným zákrokem vychytal. Domácí přece jen nakonec stav utkání otočili, když Matyáš Filip dostal krásnou přihrávku od Vildumetze a uklidil kotouč do odkryté branky. Baník mohl v závěru třetiny vyrovnat, ale Brízgala vychytal samostatný únik Vracovského a podržel tak domácí.

I začátek třetí třetiny patřil domácímu Slovanu, který svého tlaku dokázal využít, když se po vhazování zmocnil puku Martin Tůma, který prokličkoval mezi obránci a prostřelil Kuchaře na přední tyč. Domácí poté plně kontrolovali hru a hostům se nedařilo dostat do utkání a tak to vypadalo, že je o výsledku utkání rozhodnuto. Avšak pět minut před sirénou se dokázal nenápadnou střelou od modré prosadit Pavel Kuběna a bylo zaděláno na drama. Sokolov poté domácí tlačil, čemuž pomohla vcelku brzká hra bez brankáře. Domácí však odolali a půl minuty před koncem se do prázdné branky trefil Daniel Kružík a upravil tak konečné skóre na 4:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Po první třetině jsme museli hodně, hodně zvýšit hlas, protože se nám výkon mužstva vůbec nelíbil. Zápas jsme měli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme sice vstřelili dvě branky, ale mělo jich být pět šest. Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali, po individuální chybě jsme inkasovali branku, takže jsme se třásli o výhru až do konce. Dneska musím ocenit výkon 3. a 4. útoku, které odehrály hodně dobré utkání.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): V první třetině bylo Ústí jen o trošku lepší. Zápas se zlomil ve druhé třetině. V závěru třetí jsme dali gól. Při hře bez brankáře jsme věřili, že vyrovnáme, ale nepodařilo se nám to.