Slovan odehrál v rámci 25. kola utkání na ledě Sokolova. Již v šesté minutě Slovan inkasoval. V první třetině se Sokolov ještě jednou trefil. V druhé třetině se Slovanu ještě podařilo snížit. Sokolov si však vítězství podržel a Slovan prohrává na venkovním ledě 2:8.
so 23. 11. 2019, ZS Sokolov
HC Baník Sokolov
8:2 2:0, 2:2, 4:0

Branky a nahrávky: 6. Osmík (Kverka), 13. Švec (M. Zadražil, Kadeřávek), 24. Kverka (Osmík), 30. Šafář (Černoch), 44. Vracovský (Osmík), 55. Vracovský (Kverka, Švec), 56. Vodička (Kverka), 59. Křemen (A. Rulík, T. Rohan) – 27. Vl. Brož (D. Krejčí), 35. Vildumetz (Severa, Müller). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35>20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 8:2.

HC Baník Sokolov: Kašpar – Přindiš, Vodička, A. Rulík, Kadeřávek, Michálek, Šafář – Černoch, M. Zadražil, Švec – Vracovský, Kverka, Stříbrný – T. Rohan, Vrána, Osmík – Křemen, Kuběna, Kovařík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Smetana, Müller, D. Krejčí, Vl. Brož, Zukal, Zajíc – Grim, Ma. Svoboda, Severa – J. Havel, Vildumetz, Š. Bláha – O. Bláha, Dörner, Kordule – Filip, Jelínek, Houška.

Gólovou kanonádou rozpustil v šesté minutě z první větší šance Martin Osmík, který snadno poslal kotouč za záda ústeckého brankáře. Ve 13. minutě rozvlnil sít hostující brány Marek Švec. Slovan se v první periodě do výraznější akce dostal, zato Sokolovští se ještě několikrát pokoušeli o navýšení skóre, ovšem Brízgala všechny kotouče již úspěšně zlikvidoval.

Čtyři minuty po začátku druhé periody se skóre znovu měnilo. Jaromír Kverka ujel s kotoučem, brankář Slovanu se pokoušel snížit střeleckou pozici sokolovského útočníka, Kverka však přesnou střelou poslal Baník do tříbrankového vedení. Ve 27. minutě se odešel posadit na trestnou lavici Petr Vodička. 19 vteřin postačilo ústeckým hokejistům ke snížení gólového manka. Střelu Krejčího od modré tečoval před Kašparem Vladimír Brož. O tři minuty později, když byl signalizovaný trest Ústí, se s kotoučem objevil před maskovaným mužem v brankovišti Slovanu Ondřej Šafář, jehož první ránu sice Brízgala vyrazil, ale na druhý Šafářům pokus byl již krátký. Ve 35. minutě se hostujícím celku podařilo znovu snížit. Z protiakce se prosadil Tomáš Vildumetz, jehož pokus skončit v síti Kašpara. Další rány z obou stran brankáři úspěšně zastavili.

Po začátku závěrečné třetiny usedl na lavici hříchů Smetana. Před koncem početní převahy poslal dělovku za záda Brízgaly volný Tomáš Vracovský. Šest minut před sirénou našel Jaromír Kverka znovu Tomáše Vracovského, který znovu zvítězil nad brankářem hostů. Tvrdou ránou od modré čáry navýšil skóre utkání Petr Vodička, který se tak zasloužil o svou první trefu v Chance lize. Minutu a deset vteřin rozhodl o konečném stavu Adam Křemen, který se před brankou zmocnil kotouče a snadno překonal ústeckého gólmana. Sokolov tak po více jak měsíci vítězí na domácím ledě jednoznačným výsledkem 8:2.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Po dnešním utkání si velmi ceníme tří bodů a vítězství téměř po měsíci. Samozřejmě pro mužstvo je to hodně příjemné. Vážíme si podpory fanoušků. Věřím, že nějakým procentem jsme i odčinili kolaps z Kadaně. Stejně tak věřím tomu, že všichni vidí, že naše mužstvo i nadále do toho šlape, pracuje a chce vyhrát opravdu každé utkání. Jsem rád, že se nám to dnes podařilo. Zároveň jsme si dobře vědomi našich rezerv.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Do půlky utkání to byl vyrovnaný zápas. Sokolov byl o gól lepší, ale to v tu dobu nehrálo žádnou roli. Měli jsme šanci na srovnání, ale šanci jsme promarnili. Také jsme neproměnili přesilovku 5 na 3 a Sokolov nám pak dal gól. Od půlky zápasu byl Sokolov lepší a měl jednoznačnou převahu, což potvrdil ve třetí třetině dalšími góly. Pak již zaslouženě soupeř dovedl utkání do vítězného konce.