Ú s t í n/L. - Náročný víkend zakončil ústecký Slovan doslova velkolepě. Ve vyrovnaném utkání dokázal obrat o všechny body kladenské Rytíře, kteří přijeli s oběma největšími hvězdami, Tomášem Plekancem a Jaromírem Jágrem. Slovan tak převedl šestibodový víkend. V dnešním utkání musel otáčet nepříznivý vývoj, ale zásluhou branek Martina Tůmy a Daniela Vrdlovce dokázal zápas otočit ve svůj prospěch. Velkou zásluhu měl na třech bodech také brankář Petr Hamalčík.
ne 7. 2. 2021, ZS Ústí n. L.
Rytíři Kladno
2:1 0:0,2:1,0:0

Branky a nahrávky: 32. Tůma (Furch), 40. Vrdlovec (Š. Havránek) – 23. Guman (Marosz, Snuggerud). Rozhodčí: Čáp, Barek – Roischel, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:25. Zblokované střely: 6:10. Vhazování:33:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Š. Havránek, J. Drtina (A), Klikorka, Vladimír Brož, Jasečko, M. Voženílek, Mareš – Severa, Vrdlovec, Trávníček (C) – Furch, Matějček, Tůma – D. Sklenář, Protasenja, O. Bláha – Jouza, Costa, M. Bláha.

Rytíři Kladno: Brízgala – Ticháček, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Suchánek, Kehar (A), Štochl – Hlava, Plekanec (C), Melka – Kubík, Marosz, Guman – Jágr, Filip, Machala – Hajný, Machač, Š. Jelínek.

Utkání s Kladnem začali o něco lépe hosté, kteří měli první velkou šanci. Ex-ústecký Antonín Melka zahrozil a jeho tečovaná rána nadělala Hamalčíkovi první starosti. V polovině první periody zahrozil Nicolas Hlava, ale jeho tečovaná rána Hamalčíka nepřekonala. První velkou šanci domácích, a hned pořádnou měl Jiří Severa, když po jeho střele zazvonila tyč! V závěru úvodní třetiny zahrozil ještě Ondřej Machala, který ale v samostatném nájezdu domácího brankáře nepřekonal.

V začátku druhé třetiny už se Rytíři radovali. Po záhadném odrazu se radoval Tomáš Guman – 0:1! Domácí mohli srovnat v minutě osmadvacáté minutě, ale kotouč poskakující po brankové čáře v síti neskončil. Zasloužené vyrovnání přišlo o pár minut později. Akci dvou na jednoho přetavil ve vyrovnání Martin Tůma - 1:1. Z domácí strany to však nebylo vše a půl minuty před druhou sirénou šel Slovan dokonce do vedení. Po obrovském závaru se mohl radovat Daniel Vrdlovec - 2:1!

Třetí třetinu začali obrovskou šancí Rytíři, ale Hamalčík stále držel domácí vedení. Poté měl šanci rozhodnout Daniel Vrdlovec, ale i Brízgala se vyznamenal. Poté mělo několik šanci trio Plekanec – Melka – Jágr, ale domácí obrana bránila s velkou vervou. V závěru musel znovu vytáhnout skvělý zákrok domácí Hamalčík, který pokryl střelu Machaly. Minutu před koncem to zkoušeli Rytíři ještě v šesti bez brankáře, ale domácí Slovan velkou obětavostí tři body uhájil!

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Opět škoda, že tady dnes nemohli být diváci, protože ústečtí fanoušci by si to zasloužili. Druhý zápas doma, druhá výhra. Dnes proti Kladnu, které tam mělo Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance. My jsme ten zápas začali dobře s Kladnem jsme stíhali a všechny třetiny byly vyrovnaný. V druhé třetině se nám povedlo dát gól a urvat i druhý. Kladno trošku, ne že by odpadlo, ale neměli takový tlak, takže druhá třetina se dohrála. Ve třetí třetině to byl místo hokeje spíše boj a my jsme ten boj zvládli týmově úplně perfektně a vyhráli jsme.

Jan Kregl (Rytíři Kladno): Tak podle mě jsme dnes předvedli jeden z horších výkonů, co jsme absolvovali tuto sezónu. Bohužel nejsme schopný předvádět úroveň, kterou by od nás všichni čekali a myslím si, že dneska Ústí zaslouženě vyhrálo, protože jejich nadšení a energie bylo ve větší míře než to naše a nám to dneska nestačilo a ztratili jsme důležité tři body.