Ú s t í n/L. - Nový rok 2021 přichystal Slovanu nabitý program, který však Slovanu evidentně svědčí. V rámci 18. kola přijela tentokrát pražská Slavia a domácí Slovan se i tentokrát radoval z vítězství. Vítěznou branku si připsal v prodloužení Martin Tůma. Náročný program ústeckých hokejistů pokračuje v sobotu na ledě ostravské Poruby.
st 6. 1. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Slavia Praha
3:2pp 2:1, 0:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 6. Protasenja (Vl. Brož, Pšenička), 17. Furch (O. Bláha, Matějček), 63. Tůma (Vl. Brož, Severa) – 9. Kuťák (Jaroslav Bednář, Kafka), 41. Vlček (Vampola, J. Novák). Rozhodčí: Grech, Zubzanda – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:24. Zblokované střely: 3:7. Vhazování: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwarz – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček, Furch.

HC Slavia Praha: Michajlov – D. Krejčí, J. Novák (C), Hejda, Buchta, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Vampola, Vlček – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – Všetečka, Slavíček, M. Ondráček.

Souboj 18. kola mezi Slovanem a Slavii zahájili lépe domácí hokejisté. Úvodní přesilovou hru využil po úspěšné dorážce Anatolij Protasenja – 1:0! V deváté minutě přišla pro domácí barvy nepříjemnost v podobě dvojnásobného oslabení. To zahráli Pražané velmi zkušeně a po přihrávce Jaroslava Bednáře se trefil Filip Kuťák - 1:1! Slovanu mohl vrátit vedení poté Daniel Vrdlovec, nicméně jeho teč nebyla chirurgicky přesná a skončila těsně vedle pravé tyče. Vedoucí branku nakonec však domácí přeci jen dali. O tu se postaral odchovanec Slavie Aleš Furch, který úspěšně dorazil střelu Ondřeje Bláhy – 2:1! Za tohoto stavu se šlo také do kabin po první třetině.

Druhá třetina a její začátek byl ve znamení hodně bojovného hokeje z obou stran. Slavia nedokázala využit dvě nabídnuté přesilové hry, kdy domácí podržel brankář Marek Schwarz. V polovině hrací doby ujel domácí Jiří Severa do samostatného úniku, ale neuspěl se svou bekhendovou kličkou a Martin Michajlov jej vychytal! Pražané si poté vypracovali tlak, ale Daniel Kružík nedokázal, ze dvou možností prostřelit Schwarze. Závěr druhé třetiny přinesl ještě nevyužitou přesilovou hru domácích, a tak se šlo do kabin po druhé třetině, za stejného stavu jako po té úvodní.

Do třetí třetiny vlétli za vyrovnáním hosté z Prahy. Po pouhých jedenácti vteřinách si vyjel z rohu Filip Vlček a ranou z úhlu nachytal Marka Schwarze, čímž vyrovnal stav střetnutí – 2:2! Slavia měla chuť jít i do vedení, ale dobrou šanci Buchty kryl Marek Schwarz. Největší šanci na zvrácení nerozhodného stavu měl hostující Daniel Kružík, který ale sám z mezikruží domácího fantoma nepřekonal. Slovan měl poté šanci v úplném závěru, když měl možnost přesilové hry, ale velký závar nepřetavil ve vedoucí branku. Základní část skončila za stavu 2:2!

V prodloužení měl nakonec více štěstí Slovan, když perfektní práci Vladimíra Brože zakončil přesnou střelou Martin Tůma, který tak přisoudil druhý bod domácímu Slovanu.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Z našeho pohledu dnes poměrně povedený zápas, škoda jen, že tu dnes nebyli diváci, jelikož by si ho dle mého názoru užili. Slavie je velice silný soupeř, ale my jsme dnes udrželi defenzívu a hráli kompaktně u sebe. V základní hrací době jsme uhráli bod a druhý dokázali urvat v prodloužení, což je pro nás parádní výsledek. Je to mužstvo z horní části tabulky a my dokázali potvrdit vítězství s Kadaní. Vlak však nezastavuje a zítra se musíme začít připravovat na další zápas

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Z výsledku jsme zklamaní, dnes jsme tu chtěli vyhrát a odrazit se tak do nového roku, protože konec minulého roku se nám nepovedl. Dnes jsme ale udělali o jednu chybu víc než soupeř a ten toho dokázal využít, proto má dnes dva body a my jenom jeden.