Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu hostili na svém ledě jednoho z favoritů soutěže, jihlavskou Duklu. A v utkání nebyli rozhodně pouze do počtu, po úvodní brance Grima a vyrovnávacím gólu Trávníčka dospělo utkání do prodloužení a následně do samostatných nájezdů. V něm sice dokázalo Ústí vyrovnat nepříznivý stav 1:3, nakonec nicméně prohrálo díky brance Čachotského ve dvanácté sérii.
st 13. 1. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Dukla Jihlava
2:3sn 1:2, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 5. Grim (Protasenja), 35. Trávníček – 10. Illéš J. (Krenželok D., Zadražil M.), 18. Fronk J. (Skořepa J., Krenželok D.), rozh. náj. Čachotský. Rozhodčí: Wagner, Čáp – Horažďovský, Dědek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Pika, Zich – Tůma, Pšenička, D. Sklenář – Trávníček, Matějček, Severa – O. Bláha, Protasenja, Grim – M. Bláha, Furch.

HC Dukla Jihlava: Jan Brož – D. Krenželok, Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, A. Dvořák, Březák – Čachotský, Skořepa, Fronk – Jiránek, M. Zadražil, Illéš – T. Harkabus, Poletín, Pekr – T. Havránek, Juda, Čermák.

Do zápasu vstoupili domácí jako letos doma zatím neporaženi. Proti ovšem stála Jihlava, která si vytvořila první vetší příležitost, Čachotský s Pekrem zadělali Hamalčíkovi na problémy, ten ale puk zlikvidoval. Z prvního gólu se tak radovali domácí, po vyhraném vhazování se do kotouče opřel Jan Grim a překvapil Brože. Chvíli na to mohl pohotovou střelou navýšit Pšenička. V půlce prvního dějství se z vyrovnání radovali hosté, Jakuv Illéš objel branku a vystřelil mezi Hamalčikovy betony. Před koncem třetiny se po sérii vyloučení ujala přesilovka jihlavských, Jiří Fronk získal puk a z mezikruží vypálil přesně pod víko Hamalčikovy svatyně – 1:2

Úvodem druhé části se Jihlava radovala z branky, jejich radost ovšem brzy přerušili sudí signalizací postavení útočícího hráče v brankovišti. Do útoku šli tak domácí, sám před Brožem se octl Protasenja, jeho blafák ale brankař přečetl a střelu mezi betony zneškodnil. Po dvou přesilovkách Jihlavy se nakonec z vyrovnávací branky radovalo Ústí, Michal Trávníček využil chyby jihlavského beka a vyrazil sám vstříc Brožovi, popotáhl si puk na bekhend a zakončil perfektně. Víc větších příležitostí jsme v této třetině neviděli, drama tak pokročovalo nadále– 2:2

Hned v druhé minutě třetí třetiny se do velké šance dostal Pekr, který nadělal v ústeckém brankovišti velkou neplechu. Nakonec ale Hamalčík puk zalehl. Poté jsme na další větší rozruch čekali zhruba deset minut, po střele Strejčka se opakovala podobná situace jako v úvodu třetiny. Tři minuty před koncem přišla jihlavským vhod přesilová hra po faulu Sklenáře. Tuto příležitost ale hosté nevyužili, za vyrovnaného výsledku se šlo do prodloužení - 2:2

Hned po pár vteřinách si na své poslední prodloužení vzpomněl ústecký Brož, který po projetí celého hřiště prověřil Brože na straně druhé. I nadále byli aktivnější domácí, Jihlavu téměř nepustili k puku. Minutu a půl před koncem fauloval Matějček a Slovan šel do oslabení, hosté si vyžádali oddechový čas. Jihlava si konečně vytvořila nějaké šance, nejvíce to zkoušeli Čachotský s Krenželokem. Po oddechovém času domácích se už nic moc zajímavého nestalo, utkání dospělo do samostatných nájezdů - 2:2

Z něj nakonec vítězně odchází Jihlava, ve dvanácté sérii rozhodl Tomáš Čachotský - 2:3

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska znova velká škoda, že tu nebyli diváci, protože by si užili parádní hokej. Z naší strany, my musíme kluky pochválit. Plnili to, co jsme si řekli před zápasem a se silnou Jihlavou jsme hráli parádní a vyrovnaný zápas a urvali jsme v základní hrací době bod. Ubránili jsme i parádní oslabení čtyři na tři ke konci prodloužení. V nájezdech byli o trochu lepší, protože měli Čachotského, který dal dva góly a to jsme my nedokázali.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Musíme uznat, že soupeř velice dobře bránil střední pásmo s čím jsme měli obrovský problém to překonat. Do toho se vložil asi ne dobrý led, vždy od nějaké desáté minutu té třetiny nám to začalo skákat, nebyli jsme schopný si přihrát, zpracovat puk. Sice se soupeř dostal do vedení, ale my jsme dokázali otočit dvěma góly, vedli jsme. Pak jsme ale udělali chybu na modré čáře, vyrovnalo se a pak to bylo takové bušení do vrat a nebyli jsme schopný z toho nic vytěžit. Utkání dospělo do prodloužení a do nájezdů a jsme rádi za dva body.