Ú s t í n/L. - V rámci 22. kola se Slovan utkal na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Utkání začalo klidně a v první třetině se ani jeden z celků nedokázal prosadit. V druhé třetině vzal Slovan vedení do svých rukou. Frýdku už se na tři rychlé góly nepodařilo zareagovat a Slovan si tak po výhře na domácím ledě 4:2 odnáší zasloužené tři body.
st 20. 1. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Frýdek-Místek
4:2 0:0, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Tůma (Protasenja, Klikorka), 32. Protasenja (Klikorka, Tůma), 32. G. Szturc (Grim, Protasenja), 59. Matějček (Tůma, Š. Havránek) – 33. Šedivý (Haman, Mikulík), 55. Mikulík (D. Kindl, Repe). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwarz – Vladimír Brož (A), Klikorka, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Mareš, Pika – Tůma, Matějček, D. Sklenář – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Protasenja, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Costa, Furch.

HC Frýdek-Místek: Suchánek – Z. Malík, Haman, Husák, Šepelev, Repe, J. Michálek, Hrachovský – D. Kindl, Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), Peterek, R. Veselý – Tomi, Stuchlík, Flok – Matiaško, Przybyla, Ramik.

Utkání začalo v klidném tempu. Do útoku se více tlačil Frýdek, ale nedostal se do žádné výraznější akce. Hosté se snažili v úvodu uzavřít domácí Slovan v obranném pásmu, to se jim ale nepovedlo na dlouho. Ústečtí se nenechali zahnat do kouta a po pár minutách se do utkání také dostali. Matějček se snažil zakončit po velikém tlaku před hostující brankou. Puk nakonec skončil v Suchánkově lapačce. Po této akci se dostal Slovan do tempa a začal tlačit. Brankář hostí byl však dobře připraven a všechny pokusy ústeckých borců vykryl. Ke konci třetiny stále převažoval tlak na ústeckých hokejkách. Costa se snažil prosadit v přečíslení 2 na 1. Vracející obránce však na jeho pokus stačil a dokázal ho zablokovat. V první třetině jsme se tak branky nedočkali a celky vstoupili do druhé periody za stavu – 0:0.

V druhé třetině jsme se dočkali první přesilové hry. Po vyloučení Dominika Sklenáře šli hosté do početní výhody. Frýdku se však přesilová hra vůbec nepovedla. Nejdříve se nepovedenou přihrávkou sami vyprovodili z útočného pásma, následně se při pokusu o jeho vybojování dostali do ofsajdu. Ze strany hostů jsme při jejich přesilové hře tak neviděli moc šancí a Slovan se v klidu vrátil do plného počtu. Domácí se k přesilové hře postavili zodpovědněji. Uplynulo jenom 11 sekund z početní výhody a ústečtí se mohli radovat ze vstřelené branky. Protasenja krásně našel Martina Tůmu, který procpal puk až za Suchánkova záda. Jako by se Frýdek po první přesilovce domácích nepoučil a pustil Slovan hned do další. U vstřelení druhého domácího gólu byla stejná formace. Tentokrát se prosadil Anatolij Protasenja, kterému oplatil jeho přihrávku Tůma. Nemuseli jsme čekat dlouho a Slovan přidal další branku. Neuběhla ani minuta od posledního gólu a po tvrdé střele od modré dorážel za Suchánkovy záda Gabriel Szturc. Frýdek se v druhé třetině také dočkal gólu. Ondřej Šedivý se dostal po povedené přihrávce do samostatného úniku a trefil se těsně pod Schwarzovu vyrážečku. Šedivý měl ještě jednou příležitost snížit vedení domácích. Po faulu Erika Mareše dostal Frýdek možnost samostatného nájezdu. Schwarz ale nájezd vychytal, stav se ve druhé třetině již nezměnil a Slovan si udržel vedení – 3:1.

V úvodu poslední třetiny se Frýdek dostal do početní výhody. Naskytla se mu tak šance snížit vedení Slovanu. Hosté začali obstřelovat Schwarze ze všech stran. Z přesilové hry však vyšel Frýdek bez gólu. V plném počtu Slovan také začal útočit. Z úniku 2 na 1 však nic nebylo, když Sklenář trefil pouze Suchánkův beton. Vladimír Brož dal po zbytečném útočném faulu další možnost hostům snížit dvoubrankovou ztrátu. Frýdek ale nedokázal vytvořit žádnou nebezpečnější akci a Slovan si náskok podržel. Na druhé straně se Severa z nebezpečného úhlu snažil protlačit puk za Suchánka, ten ale nadějný pokus domácího útočníka vykryl. Harman poslal po zdržování hry Slovan do početní výhody. Domácí celek měl šanci pojistit si dnešní vítězství. Frýdek však velký tlak domácích ubránil a udržel si ještě šance na vyrovnání. K tomu je v 55. minutě přiblížil Milan Mikulík, který po krásné kličce rozvlnil síť Schwarzovy branky. Hosté si minutu a půl před koncem vzali oddechový čas a všem už bylo jasné, co bude následovat. Hra v šesti však Frýdku nevyšla a Štěpán Matějček pojistil domácím gólem do prázdné tři body a vítězství – 4:2.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska těžký zápas. Byli jsme na tom se soupeř s body stejně. Obě dvě mužstva jsme neměli moc formu a my jsme to v tom zápase uhráli trochu lépe. Bylo důležité, že byla první třetina bez gólu a že v té druhé třetině jsme dali tři góly a trošku jsme to uklidnili. Pak jsme ještě udělali dvě chyby, nechali jsme volnou osu a dvakrát nám ujeli sami a bylo z toho trestné střílení. Kluci to nahradili tím, že skákali do střel. Ke konci tam parádně padali do střel a zblokovali to. Ubojovali jsme to a zasloužili jsme si díky té bojovnosti ke konci vyhrát.

Jiří Raszka (HC Frýdek-Místek): My jsme věděli, že nás tady nebude čekat nic lehkého. V naší situaci hrajeme prakticky každý zápas o šest bodů a dá se říct o přežití. S kluky jsme o tom mluvili a myslím si, že dnes je to hodně v hlavách. Zase pro nás to bylo těžké, ale cítili jsme z kluků, že si věří a že to chtějí. Vystupovali jako tým, ale bohužel dnes nás zradil předbrankový prostor, kdy jsme dostali prakticky tři branky z předbrankového prostoru. Museli jsme soupeře dotahovat, oni hráli důrazný a poctivý hokej, hlavně kolem naší brány. My jsme si to hned od začátku komplikovali a těžko jsme se dostávali do zakončení. Za stavu 3:1 jsme snížili, měli jsme i možnost trestného stříleni, ale bohužel se nám ho nepodařilo poradit. Možná kdyby se to povedlo, tak by se to utkání vyvíjelo jinak. I tak bylo na tom týmu vidět, že chtějí něco udělat a ve třetí třetině se ta hra zlepšila, ale my musíme takhle hrát šedesát minut. Musíme se vyvarovat chyb, hlavně ztráty puků okolo modré čáry. Ke konci byl ten tlak enormní, ale soupeř se vybičoval a spoustu střel zblokoval. Určitě nás dnes podržel Tomáš (Tomáš Suchánek pozn. redakce), který nám dával stále naději a furt nás držel v zápase, ale bohužel to nevyšlo. Musíme jít dál a v sobotu nás čeká Kadaň a musíme k tomu přistoupit jak k zápasu play off. My furt věříme, že to nastartujeme. Ještě nás čeká spoustu zápasů, doufáme, že uděláme nějakou sérii zápasů, která nás nakopne.