Ú s t í n/L. - Do důležitého utkání vstoupilo lépe Ústí, které vedlo v úvodu druhé třetiny o dvě branky. Hosté ale otočili čtyřmi góly v řadě vývoj zápasu na svou stranu. Dlouho se nedařilo Slovanu vyrovnat, do prodloužení poslal domácí čtrnáct vteřin před koncem Tůma. V prodloužení využil přesilovku Sklenář a Slovan tak slaví dva body.
st 27. 1. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Benátky nad Jizerou
5:4 1:0, 1:3, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 12. Trávníček (Klikorka, Vrdlovec), 23. Severa (Trávníček, Š. Havránek), 47. Moravec (Vrdlovec, Severa), 60. Tůma (Severa, Matějček), 65. D. Sklenář (Severa, Klikorka) – 26. Gajda (D. Špaček, Kunst), 36. Čederle (Kunst, Dlouhý), 40. D. Špaček (Rychlovský), 45. Gajda (Jansa, Wiencek). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Kokrment, Juránek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Šatný – Vladimír Brož, Klikorka, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Moravec, Jasečko – Tůma, Matějček, D. Sklenář – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Protasenja, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Costa, Furch.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Král) – Šedivý, Kunst, Böhm, Štibingr, Kovář, Aubrecht, Cibulka – D. Špaček, Průžek, Rychlovský – Jiruš, Čederle, A. Dlouhý – Wiencek, Jansa, Gajda – Vomáčka, Šafařovský, Hujer.

Úvod dnešního utkání byl ve znamení velmi rychlého tempa od obou týmů, žádné větší příležitosti jsme ovšem ani na jedné straně neviděli. Tu první si až v sedmé minutě vytvořil Čederle, který si dokázal položit Šatného, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. Na druhé straně si domácí mužstvo postupně začalo vytvářet tlak, který vyústil v dobrou střelu Klikorky z mezikruží, kterou ještě dokázal Žajdlík vyrazit, poté ale přihrál Klikorka na volného Michala Trávníčka, který se z pravého kruhu nemýlil. Hned po buly se do dobré situace dostal Severa, který hledal opět Trávníčka, tentokrát ale svá mířidla neseřídil přesně. Další výraznější střelecké pozice si už ani jeden tým nevypracoval, koncem třetiny fauloval Kovář, domácí si většinu přesilovky přenesli do druhého dějství - 1:0

Do druhé třetiny nastoupili domácí nejlépe, jak mohli. Nabídnutou přesilovku sice nevyužili, po chvíli ale uháněl s pukem Trávníček, který nahrával na Jiřího Severu, který se trefil přesně k tyči. Benátky nicméně nečekaly s odpovědí dlouho, v první přesilové hře hostí se před bránou nejlépe zorientoval Petr Gajda, který se postaral o snížení. V půlce utkání měl obrovskou šanci Dlouhý při vlastním oslabení, uháněl sám na Šatného, který jeho úmysl přečetl a podržel svůj tým. Další přesilovka hostí přinesla vyrovnání, puk se od Šatného odrazil přímo na hůl Sebastiana Čederleho, který nedal domácímu brankařovi šanci. Když už se zdálo, že se po neúspěšné domácí přesilovce nic nestane, dal se do úprku Daniel Špaček a se sirénou dokázal propálit Šatného – 2:3

Hned v úvodu posledního dějství prověřil dobrou střelou Šatného Špaček. Po chvíli už se ale hosté radovali z vedení o dvě branky, puk se odrazil k cela volnému Petru Gajdovi, který se z jednoduché pozice nemýlil. Slovanu se dlouho nedařilo, až se puku chopil debutant ve žlutomodrém dresu David Moravec a překonal střelou od modré gólmana hostí. Osm minut před koncem měl na holi vyrovnání Tůma, jeho teč šla těsně nad soupeřovu branku. Po potyčce za benátskou bránou byla k vidění dvouminutová hra ve čtyřech mužích na obou stranách. Dvě a půl minuty před koncem cinkla po střele Klikorky tyč. Slovan to v poslední minutě zkusil ještě při hře bez brankaře, což se jim vyplatilo. Čtrnáct sekund před koncem utkání se prosadil Martin Tůma a poslat utkání do prodloužení - 4:4

První větší šanci jsme viděli až v podání Brože, po jeho střele došlo k faulu a Slovanu se naskytla přesilová hra. S tou skvěle naložil Dominik Sklenář, který se jako první dostal k odraženému puku a nekompromisně zakončil - 5:4

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas jsme výborně rozehráli, byli jsme koncentrovaný a vytvořili jsme si dobré šance. Vedli jsme 2:0, takže to bylo parádní. V druhé třetině jsme vyšli trošku z koncentrace. Soupeř vstřelil gól v přesilovce, potom i v té další, my jsme se rozklepali a přestali jsme hrát soustředěně a dostali jsme gól vteřinu před koncem druhé třetiny. Ve třetí třetině bylo důležité, že jsme ten zápas nevzdali, bojovali jsme a chtěli jsme jít pro body. Povedlo se nám dát gól, což bylo velmi důležité pro tu hru, že jsme se nemuseli tlačit celou třetinu, ale že jsme počkali na tu správnou šanci. Ta sice přišla až patnáct sekund před koncem, ale přišla. V prodloužení jsme byli hladovější po vítězství a nakonec dva dobré body pro nás.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Tak my jsme ze začátku tahali za kratší konec, ale povedlo se nám to otočit a dostali jsme se do vedení. V závěru pro soupeře trošku šťastný gól a devatenáct sekund před koncem s faulem na našeho hráče a prodloužení jsme nezvládli. Soupeř bere dva body a my jim gratulujeme.