Ú s t í n/L. - Po prohraném utkání v Šumperku přišlo další skvělé utkání proti favoritovi. Po domácí výhře s Kladnem porazil Slovan lídra soutěže Vrchlabí. Skvělý výkon byl podložen perfektními zákroky Petra Hamalčíka, který si připsal první čisté konto v sezóně. Rozhodující trefu obstaral Jiří Severa.
so 20. 2. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Vrchlabí
3:0 1:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Severa (Trávníček, Vala), 53. Furch (D. Sklenář), 59. D. Sklenář (Vala). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 3:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Vala, M. Voženílek, Mareš, Jasečko – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Tůma, Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Protasenja, Furch – M. Bláha, Costa.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Vála, T. Jelínek – Heřman, Urban, Hozák – Machač, Rohlík, Matýs – Chalupa, Chrtek, Mrňa – F. Moník, Herčík, Formánek.

Rozjezd utkání byl poměrně pozvolný. Ani na jedné střele nebyly k vidění větší příležitosti. Optickou převahu ve hře měl ovšem tým Vrchlabí. Po zdržování hry Hamalčíkem si dokonce hosté zahráli přesilovou hru, ta byla ale v podání domácích skvěle odbráněna. Úvodem desáté minuty se po levé straně rozjel Trávníček a vymyslel geniální křižnou přihrávku na Jiří Severa, který výborně sklepl odkryté brány a poslal Slovan do vedení. Chvíli na to měl možnost přesilovky i domácí Slovan, všechny šance ale bezpečně Soukup pokryl. Do konce třetiny si ještě tři přesilové hry zahrálo Vrchlabí, sedmnáct vteřin dokonce hrálo pět na tři, ústečtí beci ovšem výborně blokovali téměř všechny pokusy soupeře. Zbytek poslední přesilovky si Vrchlabí odneslo do druhého dějství - 1:0

Zbytek přesilovky Vrchlabí nevyužilo, a navíc následovala přesilová hra domácích. V ní se o jedinou výraznější střelu postaral Drtina od modré. Po pěti minutách ovšem ujel obraně Vrchlabí Sklenář, který zahrával po faulu Linharta trestné střílení. Jeho úmysl ale Soukup vystihl. Vrchlabí zrychlilo tempo hry a dostávalo se do nebezpečných situací, často uplatňovalo tečování nahození od modré čáry. Všechny pokusy ale končily na betonech Hamalčíka. Hra postrádala přesnost z první třetiny a hrál se velmi bojovný hokej, který vyústil v přesilovou hru Slovanu, ve které se první přesilovková formace domácích dostala do velmi dobrého tlaku po nahození Drtiny. Kotouč z brankového prostoru museli odklízet obránci Stadionu. Více zajímavých situací jsme již neviděli a šlo se do poslední třetiny – 1:0

První velkou šanci si připsal hostující Heřman, jeho střela Hamalčíkovi propadla, ale bránu netrefila. Chvíli na to šli hosté do čtyř. Velice aktivní byl v přesilovce opět Drtina, po jeho pokusech nepředváděl Soukup ideální zákroky. Na druhé straně ale čaroval Hamalčík, zákrok dne vytáhl proti Mrňovi. Po této situaci se delší dobu nic výraznějšího nedělo. V padesáté třetí minutě se ovšem puk dostal k volnému Aleši Furchovi, který vykoupal Soukupa a navýšil náskok domácích. Domácí hráli v poslední fázi utkání velmi chytře, Vrchlabí dělalo problémy dostávat se před Hamalčíka. V samotném závěru utkání si s obráncem poradil Dominik Sklenář, který překvapil Soukupa zakončením mezi betony - 3:0

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Po zápase v Šumperku, kde jsme hráli velice špatně, byl dnešní výkon opravdu dobrý. Znovu jsme se dali týmově do kupy a zvládli začátek zápasu, kdy jsme se dostali do vedení. Vrchlabí dnes chvílemi hrálo líp, ale nás dnes podržel skvělým výkonem náš brankář. Ke konci utkání se nám poté podařilo vstřelit další branku a uklidnit se, kdy jsme nakonec přidali ještě třetí a pohlídali si závěr utkání.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): První třetina byla z naší strany taková ospalejší a neměli jsme během ní dobrý pohyb. Soupeř toho využil a dokázal se z jednoho brejku dostat do vedení. Od druhé třetiny to byl náš souboj s obranou domácích a s výborně chytajícím domácím brankářem. Bohužel jsme za šedesát minut nenašli recept a to je příčina dnešní porážky.