Frýdek-Místek - V rámci šestého kola odcestovali ústečtí ke svému pátému duelu do vzdáleného Frýdku-Místku. V první třetině se nejprve prosadili domácí, poté ale převzali iniciativu žlutomodří a začali na ledě dominovat, branky zapsali Jouza s Davidem Tůmou. Slovan polevil a domácí skóre otočili, na 3:3 ale dokázal vyrovnat Ouřada a poslal zápas do prodloužení, v něm bonusový bod v početní převaze vstřelil druhým gólem David Tůma.
st 29. 9. 2021, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
3:4pp 1:2, 1:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 7. Klimša (Komorski, Matiaško), 38. Komorski (Klimša, Matiaško), 49. Klimša – 8. Jouza (Severa), 9. D. Tůma (Vrdlovec), 51. Ouřada (Weinhold), 61. D. Tůma (Drtina, Vrdlovec). Rozhodčí: Čech, Marek – Zídek, Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 334. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

HC Frýdek-Místek: Foltán – Michálek, Zbořil, Teper, Ciura, Adámek, Krenželok, Malík – Christov, Bartoš, Szturc – Martynek, Peterek, Lyszczarczyk – Matiaško, Komorski, Klimša – Ramik, Čmiel, Blaško.

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina, Havránek, Brož, Trefný, Přindiš, Weinhold, Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Bílek – Bláha, Čermák, Ouřada – Jouza, Grim, Severa.

Byli to domácí, kdo šel dnes jako první do vedení. V 7. minutě tečoval před ústeckou brankou Matiaškovu střelu pohotově David Klimša. Pro tohoto forvarda šlo o jeho vůbec první gólovou trefu v letošní sezoně. Radost frýdecko-místeckých fanoušků ale zkazil o pouhých 65 vteřin později Daniel Jouza. Jeho první střelecký pokus sice brankář Foltán stačil vyrazit před sebe, ústecký útočník se ale z následné dorážky již nemýlil. Na začátku deváté minuty dokázali Severočeši výsledek dokonce obrátit. Vrdlovec našel před bránou sjíždějícího Davida Tůmu, který trefil přesně kout naší branky - 1:2

V dalším průběhu hry se činili především oba gólmani, kteří nadlouho uzavřeli brankový prostor za sebou. Až v polovině střetnutí ujel hostující obraně Ramik, kterého při střeleckém pokusu fauloval nefalšovanou "sekerou" dojíždějící Severa. Hlavní rozhodčí vůbec neváhali a nařídili trestné střílení. Když už se mladý útočník Frýdku-Místku chystal na vykonání této dovednostní situace, rozhodli se domácí trenéři ke změně exekutora. Místo Ramika šel na led David Bartoš, kterému jeho následný pokus o kličku brankář Cikánek zlikvidoval. "David ty nájezdy umí, proměňuje je nejen na tréninku, ale dával branku i v přípravném střetnutí. I proto jsme se rozhodli pro něj," osvětlil situaci při náhlé změně domácí stratég Mojmír Trličík. Rysi se vyrovnání ve druhé tercii přeci jen dočkali. V čase 37:49 si na Klimšovu přihrávku před branku sjel Filip Komorski, který trochu se štěstím přeci jen propasíroval puk za záda ústeckého gólmana - 2:2

Ve třetí části střetnutí se začínalo tedy nanovo a byli to znovu domácí hokejisté, kteří se přiblížili premiérové výhře v sezoně. Ke konci 49. minuty totiž předvedl nádhernou individuální akci David Klimša, který nám dal opět bodovou naději. Ani tentokráte domácím gólová radost dlouho nevydržela. Devět minut před vypršením třetí části zápasu se šikovnou tečí podařilo Kryštofu Ouřadovi vyrovnat na 3:3. V samém závěru třetí třetiny rozhodčí poslali Frýdek-Místek do čtyř, takže úvod následného prodloužení museli hrát domácí v oslabení. Ústeckým stačilo pouhých čtyřiatřicet vteřin, aby početní výhodu dokázali zužitkovat. Úspěšným střelcem byl David Tůma, který rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým - 3:4

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek) „Když se podíváme na závěr střetnutí, nebo i na jeho druhou polovinu, tak jasně vidíme, že možnosti tohoto týmu jsou úplně někde jinde, než ukázala první polovina. Hlavně ta první třetina, která opět byla z naší strany špatná. Se slabým tlakem do brány soupeře, bylo tam také málo zakončení, prostě zbytečně komplikovaná hra. Prostě místo účelnosti toho tlaku hráčů a kotouče do brány, tak to bylo zkrátka zásadní, proč jsme soupeře takto pustili do vedení a následně to museli dohánět. Pak tady byl také i náhodný gól na tři tři, pak už to byla fakt dohrávka, kdy si každý tým hlídal to, aby neprohrál za tři body.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnes hodnotím utkání určitě kladně. Myslím si, že diváci viděli vyrovnaný zápas, který se chvíli přeléval na naši stranu a chvíli zase na tu domácí. Šancí bylo na obou stranách. Ve druhé třetině jsme udrželi nájezd, to bylo pro další vývoj hodně důležité. Pak jsme měli šanci, kdy jsme mohli domácím odskočit na 1:3, ale nepovedlo se. Frýdek dokázal zápas zvrátit a ke konci jsme to přeci jen tečovanou střelou srovnali. V prodloužení jsme urvali dva body, jsme určitě spokojeni.“