Ú s t í n/L. - Slovan v devátém kole Chance ligy přivítal na svém ledě Šumperk. Zápas byl dlouhý vyrovnaný, ale tři body nakonec putují k hostům, kteří zvítězili 1:2. Jediným úspěšným střelcem domácích byl Martin Weinhold, který ještě pětačtyřicet sekund před koncem vykřesal naději na bodový zisk, ale to bylo od Slovanu v tomto zápase všechno.
so 9. 10. 2021, ZS Ústí n. L.
DRACI PARS ŠUMPERK
1:2 0:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 60. Weinhold (Přindiš, D. Tůma) – 15. Antoníček (Machů), 25. J. Horký (Drtil, Spratek). Rozhodčí: Bejček, Pilný – Beneš, Roischel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 673. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina, Š. Havránek, Přindiš, Weinhold, Trefný, Vladimír Brož, Záruba – Kulhánek, Trávníček, Vrdlovec – D. Tůma, M. Tůma, Milfait – V. Bílek, Ondřej Bláha, Štěpán Bláha – Ouřada, Grim, T. Čermák.

DRACI PARS ŠUMPERK: Dolejš (M. Holík) – Dudycha, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, L. Rutar, Pěnčík, Machů – Vildumetz, D. Kindl, P. Kratochvíl – A. Furch, Kohút, Scheuter – Šilhavý, Bernovský, Antoníček – Spratek, J. Horký.

První třetinu začali aktivněji hosté, kteří vyhráli v počtu střel 10:4. Moc šancí tato třetina nenabídla, byl to spíše boj na obě strany. V desáté minutě se dočkali hosté přesilové hry, ve které se branku pokusil ohrozit dvakrát obránce Drtil, ale jeho střely byly nepřesné a skončily vedle branky Slovanu. Hosté se mohli radovat v 16.minutě, když Hamalčíkovi vypadl puk po střele za záda a nejrychlejší byl Tomáš Antoníček, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a umísti puk do branky. Poté se k zajímavé teči dostal Štěpán Bláha, ale branku netrefil. A to bylo z první třetiny vše – 0:1

Druhou třetinu začali lépe domácí, kteří zatlačili z kraje svého soupeře. Do úniku se dostal domácí obránce Brož, ale Dolejš byl pozorný a svým pravým betonem vyrazil puk. Poté se do šance dostali hosté a hned ji využili. Tomáš Drtil nahodil na branku, před kterou stál připravený Jakub Horký a povedenou tečí do horní části branky zvýšil na 2:0 pro hosty. Poté se hra přelívala ze strany na stranu, ale k větším šancím se dostávali domácí. Ke konci druhé časti hrál Slovan přesilovou hru ve které hodně zahrozil. Když Vrdlovec měl před sebou prázdnou branku, ale pro jeho smůlu trefil jen jednoho z obránců v brankovišti. Proti následné střele Drtiny předvedl Dolejš výstavní semafor a to bylo ve druhé části vše – 0:2

Do třetí třetiny vstoupili domácí ještě s minutovou početní převahou. Tu se jim ale využít nepodařilo. Hosté pak poctivě bránili a nepouštěli domácí moc do šancí. Slovanu se ale naskytli dvě přesilové hry. V té první se do šance dostal Trávníček, ale Dolejš ho vychytal. Následná přesilovka domácích trvala pouhých patnáct sekund a po faulu Weinholda se hrálo čtyři na čtyři. Poté se početní výhody dočkali i hosté, ale také bez úspěchu. Necelé tři minuty před koncem se do zajímavé příležitosti dostal Tůma, ale znovu narazil na připraveného Dolejše. Pětačtyřicet sekund před koncem se ke střele od modré dostal Martin Weinhold, který propálil vše co mu stálo v cestě a snížil náskok hostů. Poté se ještě domácím naskytla přesilovka a ke střele se dostal Tůma z pravé strany, ale na Dolejše nepřišel. To bylo z dnešního zápasu vše a tři body si odvezl Šumperk – 1:2

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to od nás opět nebyl dobrý výkon. Utkání bylo takové utahané až utrápené, nemohli jsme se dostat do tempa a Šumperk byl všude o krok dřív. Poslední tři zápasy se nám ani nedaří dávat góly, což je hrozná slabina. Když se dávají góly, tak si všichni věří, ale teď to tak není a nikdo si příliš nevěří. Vyhrávat na jednu branku je prostě hrozně těžké.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): Dnes velmi těžké utkání v těžkém prostředí v odpolední čas. Zápas svou typologií spěl k tomu, aby nás domácí svou hrou uspali a následně udeřili z přesilovek. My jsme na to však byli připraveni a udrželi jsme se v tempu. Nepřistoupili jsme ke hře soupeře a jsme rádi, že i přes velmi těžkou třetí třetinu a náročný závěr zápasu, jsme skrze týmovou práci a odhodlání našli cestu k vítězství.