Ú s t í n/L. - V rámci dalšího domácího utkání hostil Slovan soupeře z daleké Ostravy. Od začátku byl k vidění velmi atraktivní a vyrovnaný hokej. Domácí se ale nakonec ujali režie zápasu a po dlouhém čekání dokázali opět bodovat na domácím stadionu. K dalšímu utkání nastoupí ústečtí hráči 23.10. 2021 v Přerově.
st 20. 10. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Slovan Ústí nad Labem
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2 1:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 20. Vrdlovec (J. Drtina, Š. Havránek), 32. J. Drtina (Štěpán Bláha), 32. V. Bílek (M. Tůma), 46. V. Bílek (Trávníček, Vrdlovec), 54. Trávníček (Vrdlovec, J. Drtina) – 11. Bitten (Szathmáry, Vachovec), 48. Bitten (Vachovec). Rozhodčí: Wagner, Petružálek, Polonyi, Hnát. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Slovan Ústí nad Labem: Zajíček – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Vladimír Brož (A), L. Chalupa, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – Milfait, M. Tůma, V. Bílek – Ondřej Bláha, Grim, Jouza – Kulhánek, T. Čermák, Ouřada.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Szathmáry, Lukáš Kozák (A), Slavík, Husa, Žovinec, Urbanec, M. Houdek – Guman, Bitten, Vachovec (C) – Jenyš, R. Toman, Hrníčko – Gřeš, Stloukal, Hotěk – Brodek.

Komentář

Utkání lépe začali domácí, kteří se již od úvodních minut tlačili na branku Poruby. Velmi brzy mohl Slovan do vedení poslat Čermák, avšak prudkou přihrávku od Ouřady nedokázal usměrnit do branky. O několik minut později měli hosté znovu namále, jelikož Drtinovo nahození tečoval Štěpán Bláha těsně vedle tyče. Nakonec to však byli hosté, kteří jako první udeřili. Samuel Bitten si chytře počkal před brankou a následně svou teč nasměřoval za Zajíčkova záda. Domácí tato branka poněkud ochromila, takže se hra poté víceméně vyrovnala. Minutu před koncem třetiny se skóre přeci jen měnilo. Havránek perfektním pasem vyzval Daniela Vrdlovce, který v úniku dokázal vyrovnat na 1:1.

Úvod druhého dějství naopak zvládli lépe hosté. Blízko skórování měl Tomáš Guman, ale jeho samostatný únik skvěle vychytal Zajíček. Zanedlouho se v podobné situaci ocitl na druhé straně Trávníček, avšak během úniku byl faulován, načež bylo nařízeno trestné střílení. To se však ústeckému kapitánovi příliš nepovedlo, takže Muštukovs nemusel složitě zasahovat. Slovan si následně vytvořil velký tlak, kterému Poruba nedokázala dlouho vzdorovat. Nejprve poslal Slovan do vedení zkušený Jiří Drtina, jehož bomba se zastavila až v síti. O deset sekund později navýšil vedení domácích Vítězslav Bílek, který střelou zápěstím zaskočil hostujícího gólmana.

Do třetí třetiny vstupovali hráči Poruby s vědomím, že se musí tlačit do útoku a pokusit se srovnat stav utkání. Avšak po jedné z jejich ofenzivních snah se odražený puk dostal k Trávníčkovi, který v úniku vyzval žabičkou Vítězslava Bílka, který do odkryté branky přidal svůj druhý zásah. Hosté se ale nevzdali a zanedlouho korigoval skóre také druhou trefou Samuel Bitten, který zblízka prostřelil Zajíčka. Poruba se z branky neradovala příliš dlouho, protože záhy se do úniku dostal Vrdlovec s Michalem Trávníčkem, který celé přečíslení zakončil do prázdné branky. Hosté poté již nedokázali na tento gól odpovědět, takže Slovan po dlouhé době zvítězil na domácím ledě v poměru 5:2.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes pro nás parádní zápas hlavně výsledkově. Chtěli jsme navázat na utkání proti Vsetínu, kde jsme hráli perfektně takticky, obětavě a dnes jsme to zopakovali. Ještě jsme přidali pět branek, což tento zápas rozhodlo.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba):U nás je to furt dokola. Jsou tam individuální chyby a nedodržování systémových věcí. Potom tam vznikají závary, ze kterých soupeř dává branky poměrně lacino. Samozřejmě domácí hráli na čtyři ve středním pásmu a vše zachytávali, ale prostě nemůžeme tímto způsobem, kdy ztratíme kotouče si sami prohrát zápas.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže