Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K tomuto zápasu odjeli v okleštěné sestavě oproti předchozímu zápasu, ale i tak se soupeře nezalekli a dotáhli zápas do prodloužení. V něm byli ale úspěšnější domácí, když necelé dvě minuty před koncem prodloužení se do samostatného úniku dostal Jakub Svoboda, který si připsal druhou branku v zápase a rozhodl o třech bodech pro Přerov. Jediným střelcem Slovanu byl obránce Petr Přindiš.
so 23. 10. 2021, ZS Přerov
HC ZUBR Přerov
2:1pp 1:0, 0:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Jakub Svoboda (Herman), 64. Jakub Svoboda (Herman) – 35. Přindiš. Rozhodčí: Čech, Vrba – Hranoš, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 912. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – R. Černý, D. Krenželok, Hamrlík, Hrabal, Seemann, Krisl (C), Ševčík – T. Doležal (A), Pšurný (A), Sebera – M. Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Dobša.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Vladimír Brož (A), L. Chalupa, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – Jouza, T. Čermák, Ouřada – Kulhánek.

V duchu častých přerušení se nesly úvodní minuty první třetiny. Oba celky se ale postupně trochu osmělily a práce začala přibývat i brankářům, když v sedmé minutě musel Hermana před brankou zastavit Hamalčík. Z větší vzdálenosti dobře vykryl betonem i střelu Kratochvila, avšak na přesný pokus Jakuba Svobody z 15. minuty už nestačil. Domácí forvard se přiblížil na dostřel z pozice typické spíše pro obránce a prudkým švihem otevřel skóre.

Druhé dějství započali Přerované prakticky dvěma přesilovkami, znovu si v nich ovšem nepomohli a trápili se dál. Ústí ale početní výhody také nezvládá, proto si oba týmy vylepšily alespoň čísla v oslabení. Hosté začali být v polovině hrací doby mírně aktivnější. Ondřej Bláha trefil tyč, daleko od gólu nebyl ani Vrdlovec. Nakonec však srovnal sváteční střelec. Petr Přindiš podnikl výlet z obranného pásma za útočnou modrou a nápřahem přes Hrabala srovnal ve 35. minutě stav utkání.

I na začátku třetí třetiny hráli Zubři přesilovku, mnoho se ovšem nezměnilo. Čtvrté ústecké vyloučení skončilo také bez odezvy a k vidění byl zřejmě nejméně záživný hokej celého večera. Své početní výhody promrhal i Slovan a neslaná nemastná hra zamířila do prodloužení. V něm v čase 63:16 rozhodl opět hráč s číslem 61, Jakub Svoboda, který v samostatném úniku překonal Hamalčíka nad lapačku.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Po derby šlo o další těžké utkání. Soupeř byl houževnatý a velice dobře takticky připravený. Přesně věděl, co chce hrát, a počínal si precizně. Dobře bránil střední pásmo, měli jsme s tím problémy. Jsou to pro nás perfektní dva body.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím kladně. Na to, že jsme seděli osm hodin v autobuse, kluci podali parádní výkon. Na dálnici jsme přes dvě hodiny stáli na místě, protože tam byla havárie kamionu s osobním autem. Zápas jsme rozkouskovali, aby domácí neměli takový tlak. Povedlo se nám i vstřelit gól a podržel nás brankář. Jsme šťastní, že si z Přerova odvážíme bod. Klukům poděkujeme.