Ú s t í n/L. - Slovan v rámci 15. kola Chance ligy hostil soupeře z Vrchlabí. Domácí si postupně dokázali vybudovat dvoubrankové vedení, avšak o to ve třetím dějství přišli. Následné prodloužení vítěze určit nedokázalo. Na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých měli víc štěstí hosté a odváží si tak domů dva body.
po 25. 10. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Vrchlabí
3:4sn 0:0, 3:1, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 24. Štěpán Bláha (Ondřej Bláha), 27. M. Tůma (Přindiš, Milfait), 39. Štěpán Bláha (Vrdlovec) – 37. Matýs (J. Zdráhal), 42. Mrňa (T. Kaut, P. Urban), 47. Chrtek (Pochobradský), rozh. náj. T. Zeman. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš, Štofa, Coubal. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 731. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, .

7:6

0:1

1:0

Diváci

731

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Záruba, L. Chalupa, E. Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma (A), Milfait, V. Bílek – Jouza, Ondřej Bláha, Ouřada – Martin Bláha, T. Čermák, Kulhánek.

HC Stadion Vrchlabí: O. Štěpánek – Kajínek, T. Jelínek, J. Zdráhal, Bučko, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – Matýs, P. Urban (A), L. Kučera – F. Moník, T. Zeman, T. Kynčl.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Už ve třetí minutě ujížděli hosté do brejku, avšak Mrňa trefil pouze boční síť. Na druhé straně se do slibné šance dostal Ondřej Bláha, ale tváří tvář Štěpánkovi neuspěl. Nejblíže skórování na hostující straně byl Chalupa, ke kterému se dostal odražený puk, ale Hamalčík se proti němu blýskl skvělým zákrokem. Závěr třetiny patřil domácímu Slovanu. Ve vlastním oslabení se nejprve dostal do dobré pozice Trávníček, ale jeho pokus skončil na tyči. Největší šanci prvního dějství měl na holi Drtina, avšak jeho dělovku Štěpánek vytěsnil nad branku.

Druhé dějství nabídlo od začátku skvělou podívanou. Ihned v úvodu se Mrňa snažil zpoza branky překvapit Hamalčíka, ale ten jeho pokus zlikvidoval. Nakonec to byli domácí, kteří otevřeli skóre. Slovanu přinesla úspěch bratrská souhra, kdy se po úniku Ondřeje Bláhy dostal k dorážce Štěpán Bláha, který už měl snadnou práci uklidit puk do odkryté branky. O několik minut později už to bylo o dvě branky. Martin Tůma se díky svému důrazu dostal do samostatného úniku a jeho střela skončila za zády Štěpánka. Hosté se z tohoto šoku dokázali oklepat, a dokonce se jim podařilo i snížit během přesilovky, kterou využil Ondřej Matýs. Hosté se však ze snížení neradovali dlouho, jelikož v závěru třetiny našel Vrdlovec Štěpána Bláhu a ten přidal svůj druhy gól v utkání.

Vrchlabským se v úvodu třetí třetiny naskytla příležitost přesilové hry, která nakonec znamenala snížení. Kautovu střelu Hamalčík ještě se štěstím vyrazil, avšak pouze k volnému Pavlu Mrňovi a ten se do odkryté klece nemýlil. Vrchlabí se poté dostalo do tlaku, což se jim také vyplatilo. K odraženému kotouči se dostal Ondřej Chrtek, který překonal Hamalčík a vyrovnal. Hosté byli poté při chuti, a nakonec dokázali také znovu skórovat, ale tento gól nebyl kvůli hře vysokou holí uznán. Do závěrečné sirény se už ani jednomu celku branku vstřelit nepodařilo, takže následovalo prodloužení.

Prodloužení však rozuzlení nepřineslo, takže se ke slovu dostaly nájezdy.

V nájezdech se štěstěna přiklonila k hostům, kteří si tak domů odváží dva body.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):Dnešní utkání jsme nezačali dobře. Hned jsme udělali faul, poté se to trošku zklidnilo a hra se srovnala. Vrchlabí bylo možná trochu lepší, ale my jsme zahráli dobře na brejky a vedli jsme 3:1. Dnes určitě rozhodlo, že jsme hodně faulovali, byli jsme často na trestně lavici a dostali jsme z toho dvě branky. Vrchlabí bylo ke konci lepší, ale my jsme ubojovali dobrou remízu. Mrzí nás, že jsme nedali v nájezdech více branek.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí): My jsme dnes hráli relativně solidně už od začátku. Věděli jsme, že Ústí bude hrát na naše individuální chyby a to se jim půlku zápasu dařilo. Myslím si, že jsme ten zápas odpracovali. Takto hrajeme neustále, ale bohužel se nám nedaří dávat branky. Nedáváme jednoduché góly, musíme se na ně nadřít. Jedna branka byla sice neuznaná, ale to se nedá nic dělat. Tým se ale nesesypal a pro nás i ten jeden ztracený bod ukázal charakter týmu. Za mě dobrý zápas pro naše další úspěchy. Jsem spokojený s týmem jak charakterově tak herně. Jsem na kluky hrdý.