Ú s t í n/L. - Úspěšná třetí třetina rozhodla o výhře Ústí nad Labem nad Třebíčí, která vede Chance ligu. Rozhodující branku utkání vstřelil v čase 43:52 Jiří Drtina. Ústečtí hokejisté, které momentálně trápí marodka, dokázali díky dobrému kolektivnímu výkonu získat tři body nad favoritem. Hráči Slovanu vítězství následně patřičně oslavili s fanoušky.
st 3. 11. 2021, ZS Ústí n. L.
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3 1:0, 1:3, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Vrdlovec (J. Drtina, Trávníček), 32. Vrdlovec (Trávníček, Š. Havránek), 43. Ondřej Bláha (Milfait, Trefný), 44. J. Drtina (Trávníček) – 25. L. Bittner (M. Furch, Mlčák), 26. Poizl (Krliš, Nedvídek), 38. Dočekal (Ferda, M. Furch). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Klouček, Juránek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 621. Střely na branku: 19:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

2:4

2:0

0:0

Diváci

621

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Vacík, Vladimír Brož (A), Záruba, L. Chalupa – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – Ouřada, D. Soukup, M. Simon – Martin Bláha.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – D. Sklenář, Dočekal, Vodný (A) – Křehlík, D. Michálek, Ferda (A).

Domácí hokejisté měli do zápasu povedený vstup, už ve čtvrté minutě šli do vedení díky zakončení Daniela Vrdlovce, který v pádu dokázal poslat puk do branky. Diváci v Ústí nad Labem viděli v první třetině ještě další dvě zajímavé šance. Trefný ani Střondala nedokázali své příležitosti proměnit, a tak po první třetině vedla domácí družina 1:0.

Úvod druhé třetiny patřil hostům, kteří dokázali otočit stav zápasu. Nejprve šikovnou tečí z předbrankového prostoru uspěl Ladislav Bittner, a pak střelou zápěstím, o necelou minuto později, poslal hosty do vedení Daniel Poizl. Krátce po polovině utkání se podařilo Ústí vyrovnat, k volnému puku před brankou se dostal Daniel Vrdlovec, jehož střela propadla do do sítě. Za stavu 2:2 měli domácí další zajímavé pozice, které gólem neskončili. Horácká Slavia si ještě v prostředním dějství vzala náskok zpět. Na dvakrát se dokázal trefit Martin Dočekal, který dorazil svou střelu. Třebíč vedla po čtyřiceti minutách 3:2.

Slovanu vyšel začátek třetí třetiny, ve 43. minutě byl před brankou Ondřej Bláha, který šikovně nastavil hokejku do střely Jana Milfaita. V čase 43:52 šlo Ústí do vedení, v přesilovce pět na čtyři, při signalizované výhodě, poslal tvrdou ránu z kruhu Jiří Drtina a prostřelil hradbu těl před brankou.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím určitě pozitivně. Parádní zápas, myslím, že i fanoušci si ho užili i když to pro nás chvílemi bylo těžké. Nejdříve jsme vedli, poté prohrávali, a pak zase vedli. Obětavost, týmová práce a chuť pro vítězství na konci byla silnější než u Třebíče, a proto jsme vyhráli.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Chceme strašně poděkovat fanouškům, protože dnes byli skvělí. Chceme poděkovat kotli, který umí vždy vytvořit skvělou atmosféru a nejlepší je vždy pokřik celý Ústí, takže opravdu super atmosféra. Jenom víc takových zápasů.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Náš dnešní výkon určitě nebyl tak kvalitní jaký bychom chtěli. Špatně jsme vstoupili do utkání, soupeř šel hned do vedení. Byli jsme v předbrankovém prostoru dvakrát strašně pasivní a dostali jsme dva zbytečné góly. Sice jsme se do zápasu vrátili, otočili výsledek, ale vůbec jsme si toho nevážili. Nastoupili jsem do třetí třetiny a hned jsme byli třikrát vyloučený. Bylo jasné, že se soupeř semkl díky té marodce, že bojoval a dodržoval systém, který měl. Slovan čekal na brejky a na přesilovky a my jsme mu je sami svoji nezodpovědností nabídli a on to využil, a pak už to z naší strany byla křeč a nebyli jsme schopni si sáhnout ani na bod. Myslím si, že domácí vyhráli zaslouženě kvůli přístupu, který měli a já jim gratuluju k vítězství.