Jihlava - Ústečtí hokejisté odehráli zápas 28. kola Chance Ligy. Slovan v Jihlavě vyprodukoval 27 střel a nedokázal ani jednou překonat domácího brankáře. Naopak Jihlava ústeckého Zajíčka propálila čtyřikrát. Domácí Dukla vybojovala tři body za výhru 4:0. Slovan se domů vrací bez bodů.
so 11. 12. 2021, CZ LOKO Aréna
HC Dukla Jihlava
4:0 1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 20. Kachyňa (Mareš, Seman), 38. Illéš (Helt, Houška), 43. Helt (Houška), 53. Helt (Houška, Skořepa). Rozhodčí: Sýkora, Květoň - Komínek, Bělohlav. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 595. Střely na branku: 37:27 Průběh utkání: 4:0.

5:3

1:0

0:0

Diváci

595

HC Dukla Jihlava: Zhukov – L. Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Valenta, Eliáš, Malík, Kabelka – Helt, Lichanec, Houška – Harkabus, Skořepa, Illéš – Cachnín, Juda, Vítězslav Brož – Havránek, Seman, Mácha

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – Drtina, Havránek, Trefný, Záruba, Vladimír Brož, E. Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, D. Tůma – Bernat, Grim, Žolobov – Bláha, Závora, Čermák

V papírově jasném utkání naplňovala Dukla roli favorita už od první minuty. Už po necelých pěti minutách hry mohl otevřít gólový účet duelu Jakub „Josef“ Illéš, který po přihrávce od Skořepy jel sám vstříc Zajíčkovi, avšak mladého brankáře v barvách Ústí nepřekonal. Jihlava si ale dobře rozehraný zápas komplikovala vyloučeními, během necelých pěti minut nasbírala tři. Po vyloučení Judy a následném trestu pro Mareše měli Ústečtí prakticky čtyři minuty početní výhody 5 na 4, jenže obětaví plejeři domácích v čele se Zhukovem srovnání nepřipustili.

Závěr první dvacetiminutovky se již bez vyloučení obešel a pro Duklu to bylo rázem lepší. Helt sice v 16. minutě ve vyložené šanci trefil jenom Zajíčkovu lapačku, skóre se ale i tak ještě měnilo. Havránek vybojoval kotouč u mantinelu a poslal jej přes pásmo pro Ondřeje Kachyňu, který přesným zakončením nad rameno hostujícího brankáře poslal Duklu 13 sekund před sirénou do vedení, a to navíc svým prvním zásahem v dresu Jihlavy.

Slovan se však mohl po pauze hned dotáhnout zpět. Po Lichancově faulu na unikajícího Vrdlovce nařídil hlavní rozhodčí Sýkora trestné střílení a sám faulovaný se ujmul exekuce, na Zhukova v jihlavské brance si ale nepřišel a i 41 sekund po prvním vhazování druhé třetiny to bylo 1:0. Na nevyužité úniky to bylo posléze 2:1, krátce po Vrdlovcově neúspěchu letěl sám na branku Ústí Tomáš Havránek, jenže druhou branku nepřidal.

Severočechům nepomáhala ani častá oslabení, ve druhé třetině seděli na trestné rovnou tři hráči. Na konci 38. minuty usedl na trestnou za podrážení Vladimír Brož a jenom o osm sekund později se vracel zpátky, neboť domácí využili přesilovou hru. Dobrá práce Houšky u mantinelu měla za následek přihrávku od Helta na Jakuba Illéše, který z vrcholku pravého kruhu propálil nad lapačku Zajíčka.

Jihlava si byla vědoma toho, že třetí branka by pravděpodobně rozhodla o celém duelu a do poslední dvacetiminutovky vstoupila s velkou chutí. Také to mělo za následek situaci z času 42:23. Houška opět ukázal svojí dravost, napadáním ústecké rozehrávky za Zajíčkovou brankou získal puk a předložil z druhé vlny dojíždějícímu Filipu Heltovi, který z jedničky propálil maskovaného muže týmu od Labe. Ačkoliv byli hosté ve třetí třetině mírně střelecky aktivnější, Dukla neměla v obraně příliš komplikací a mířila za třetím čistým kontem v ročníku. Chutnalo to hlavně první útočné lajně, jejíž choutky dovedly Jihlavské ke čtvrtému zásahu.

Houškovo zakončení po Skořepově přihrávce ještě sice Zajíček zlikvidoval, z dorážky se ale nemýlil Filip Helt a v 53. minutě to už bylo o čtyři. Necelých 600 diváků si tak užívalo závěr utkání, v oslabení mohl bůra dovršit Kowalczyk, hostujícího gólmana však nepřekonal. Jihlava tak s Ústím neprohrála už přes pět let a minimálně do roku 2022 tuhle sérii natáhne – 4:0!

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): První třetina byla ovlivněná třemi našimi vyloučeními. Soupeř odehrál převážnou většinu třetiny na puku a to mu pomohlo, ale dokázali jsme v závěru dát branku. Základním kamenem naší výhry je Maks, protože podal výborný výkon a udržel nulu. My jsme pak přidali nějaké góly, soupeř naopak nedal žádný. Ve třetí části jsme nechtěli hrát tak aktivně, ale trošku se zatáhnout. Zaplaťpánbůh nám to vyšlo, i když soupeř šance měl a dostal se do přečíslení. Bohužel dnes nám přišlo, jak kdyby někteří hráči měli cizí hokejky. Bylo tam hrozně moc okamžiků, kdy jsme namazali soupeři, nezpracovali přihrávku... Doufám, že se to do dalších zápasů zlepší.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): První třetina byla vyrovnaná, asi tím, že jsme dostali přesilovky a Jihlava se nemohla dostat do tempa. Rozhodlo to, že do půlky druhé třetiny jsme byli trošku lepší a měli jsme čtyři gólovky, ale když se góly nedávají, tak se těžko vyhrává. Jihlava pak svou gólovou šanci využila, začala růst a přidala další góly. Ve třetí třetině jsme se nezmohli na nijaký odpor. Dukla dobře bránila a pak přidala čtvrtý gól, takže si zápas úplně v pohodě dohrála.