Frýdek-Místek - Z náročného víkendu na druhé straně republiku berou nakonec ústečtí čtyři body. V oslabené sestavě nakonec dokráčeli do vítězného konce i v zápase proti Frýdku-Místku. V prvních dvou třetinách si nechali soupeře opět odskočit, nakonec ale dokázali minutu před koncem zásluhou Havránka vyrovnat na 3:3 a poslat utkání do prodloužení. To zápas nerozhodlo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých získal pro Slovan bonusový bod v desáté sérii Soukup.
ne 21. 11. 2021, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
3:4sn 1:0, 1:0, 1:3 - 0:0

Branky a nahrávky: 7. Martynek (Kofroň, Klimša), 26. Matyáš (Komorski, Lyszczarczyk), 49. Christov – 47. Havránek (Trávníček, Š. Bláha), 52. Brož (Vrdlovec), 59. Havránek (Soukup, Žolobov), rozh. náj. Soukup. Rozhodčí: Wagner, Květoň – Kráľ, Hranoš.. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 488. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

4:5

1:1

0:0

Diváci

488

HC Frýdek-Místek: Baroš – Ciura, Teper, Zbořil, Michálek, Krenželok, Matyáš, Zahradníček – Kofroň, Peterek, Martynek – Lyszczarczyk, Komorski, Klimša – Christov, Bartoš, Král – Goiš, Matiaško, Blaško.

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Brož, Havránek, Trefný, Záruba, Chalupa, Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – M. Tůma, Soukup, Žolobov – Bernat, Jouza, Čermák.

Vstup do zápasu byl ze strany domácích podobný tomu sobotnímu. Jen se lišil o dvě minuty, když přesilovou hru tentokráte využil Rostislav Martynek. Ten si tak připsal na své konto padesátou trefu ve frýdecko-místeckém drese. V dalším průběhu první periody si šance vytvořily oba celky, gólmani ale ukázali, že mají dobrou formu - 1:0

K další změně skóre tak došlo až v úvodu 26. minuty, kdy Komorski našel zpoza branky volného Jakuba Matyáše a jeho pumelice od modré prošla až do branky. Ústecký gólman Cikánek měl nejspíš zakrytý výhled a puk před sebou dobře neviděl. Ve 35. minutě mohl být na domácí straně ještě větší klid, Klimša v nadějné pozici nastřelil pouze tyčku hostující branky - 2:0

Rozhodnutí měla přinést třetí část střetnutí, jenže přišlo to, co si žádný z frýdecko-místeckých fanoušků nepřál. Slovan nejprve dokázal vykřesat jiskřičku naděje. V čase 46:18 předvedli Severočeši nádhernou kombinační akci, na jejímž konci stál Štěpán Havránek. O dvě minuty později vrátil rysům dvoubrankové vedení kapitán Vít Christov, který se zmocnil puku ve středovém kruhu a po samostatném úniku nedal kličkou do bekhendu brankáři Cikánkovi šanci. Kdekdo by řekl, že je hotovo. Omyl však byl pravdou. Oslabený hostující celek nakonec dokázal dovést tento duel k prodloužení. V polovině 52. minuty dokázal soupeř skórovat v přesilové hře, když se krásně od modré trefil do šibenice Vladimír Brož. Ústí v závěru ještě více přitlačilo a dočkalo se minutu před třetí sirénou. To se v předbrankovém prostoru dobře zorientoval Štěpán Havránek, který svou druhou trefou v zápase srovnával na 3:3. Šlo se tedy do prodloužení - 3:3

A v něm jsme měli obrovskou příležitost zápas rozhodnout. V čase 62:57 totiž vyfasoval za podražení dvě minuty Michal Trávníček, nabídnutou výhodu jsme však zužitkovat nedokázali. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Pro nás doslova letošní prokletí, které jsme ani tentokráte zlomit nedokázali. David Klimša se už sice dokázal ve třetí sérii prosadit, v páté dokonce odvrátil naší porážku ještě Jonáš Peterek, další střelci už úspěšní nebyli. Bonusový bod pro hosty vystřelil v 10. sérii Dominik Soukup. V neúplné tabulce tak držíme desátou příčku - 3:4

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Dnes to bude smutné povídání, jelikož jsou to trestuhodně ztracené, nebo spíš nezískané, tři body. Obě mužstva měla v nohách včerejší zápas. V první třetině jsme si jen pomohli tou přesilovou hrou, na šance to bylo určitě vyrovnané. Řekl bych, že jich bylo po čtyřech na každé straně. My jsme je teda zahazovali, soupeř díky dobře chytajícímu Barošovi taky. Ve druhé třetině přišlo mírné zlepšení, hlavně od našich obránců, pak jsme své vedení dokázali navýšit, ale prostě ta hra nebyla taková, abychom se dokázali dostat do komfortního náskoku. To se pak projevilo ve třetí části, kdy jsme dělali téměř stupidní fauly a hlavně chyby, na které soupeř čekal téměř celý zápas. V těch nájezdech jsme už konečně nějaký ten gól dali, ale nikam jsme se neposunuli. Je to pro všechny určitě velké zklamání, protože potenciál tohoto mužstva byl takový, aby získal tři body.

Jaroslav Roubík (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas to byl určitě vybojovaný. My jsme tady přijeli v málo lidech, takže jsme se soustředili hlavně na obranu. To se nám docela dařilo, i když nám soupeř dal gól - dva. My jsme to měli podobné tomu včerejšímu utkání. Věděli jsme, že když dáme kontaktní branku, tak domácí mohou znervóznět. Perfektně nám zachytal gólman. V závěru se nám podařilo vyrovnat, třeba to bylo šťastně, nebo taky ne. To se zkrátka nepočítá. V nájezdech jsme uspěli, jelikož náš gólman byl o něco lepší, než ten jejich. Na mužstvo jsme opravdu moc hrdí, můžeme je jen pochválit.