Ú s t í n/L. - Předposlední domácí utkání základní části sehrál Slovan proti nevyzpytatelnému Vrchlabí. Domácí se již v první minutě dostali do vedení, ale hosté nakonec dokázali dvěma brankami skóre otočit. Ústečtí hráči se však semkli a v rozmezí dvaceti vteřin si své vedení opět přivlastnili. V úplném závěru dokonce přestáli hostující power play a zaslouženě vybojovali důležité tři body.
so 26. 2. 2022, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Vrchlabí
3:2 1:0, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 1. M. Tůma (Vrdlovec, Š. Bláha), 32. J. Drtina (Vrdlovec), 32. O. Bláha (D. Tůma, Vladimír Brož) – 24. T. Kynčl (Matýs), 30. T. Urban (D. Chalupa, Lytvynov). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1328. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:2.

3:3

1:0

0:0

Diváci

1328

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – Drtina, Kottek, Brož, Trefný, Mareš, Trávníček – M. Tůma, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, T. Urban, D. Tůma – Bernat, Milfait, Simon – Čermák, Severa, Jouza.

HC Stadion Vrchlabí: Klouček – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), Matýs – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Kusý – D. Chalupa, T. Urban, T. Zeman.

Domácí Slovan měl přímo snový vstup do utkání. Po dvaceti sekundách totiž otevřel skóre bekhendem Martin Tůma. Ústí se následně dostalo pochopitelně na koně, avšak tento tlak domácím nevydržel dlouho a převaha domácích byla ta tam. Jiří Drtina se totiž nechal v rychlém sledu dvakrát vyloučit za stejný prohřešek, vyhození kotouče mimo hřiště. Hra se následně uklidnila a přešla až do ospalého tempa, kdy si ani jeden z celků nedokázal vypracovat nadějnější příležitost. I přes tento akt měli hosté jednu velkou možnost srovnat, když se do samostatného úniku dostal Kaut, ale jeho pokus Zajíček pohotově zneškodnil.

Úvod druhého dějství lépe zvládli hostující hráči, kteří dokonce dokázali velmi brzo vyrovnat. Konkrétně se o to postaral střelou od modré Tomáš Kynčl. O pět minut později byl obrat hotov, když se z přečíslení prosadil pod břevno hostující Tomáš Urban. Vrchlabí se však z vedení neradovalo příliš dlouho, protože Ústí předvedlo také velmi rychlý obrat, a dokonce několikanásobně rychlejší. Domácím totiž stačilo pouze devatenáct vteřin. Nejprve tečoval Drtinovu střelu za záda Kloučka Daniel Vrdlovec, který tak srovnal skóre. Vzápětí se z vedoucí branky radoval naopak Ondřej Bláha, když dopravil do sítě nahození Davida Tůmy. Slovan tento obrat patřičně nakopl a do konce třetiny bylo k vidění několik velkých šancí. Nejblíže další brance byl ústecký Mareš, který od modré nastřelil tyčku, avšak ani Urban z dorážky nedopravil kotouč do vrchlabské branky.

Ve třetí třetině bylo oběma celkům jasné, že se bude lámat chleba. Od toho se také odvíjel styl hry, kdy byla k vidění velmi razantní hra. Avšak současně obě strany hrály ze zabezpečené obrany a nikdo se nechtěl dopustit zbytečné chyby. Rozhodnout mohl domácí Štěpán Bláha, avšak tváří tvář Kloučkovi neuspěl. Pět minut měl rozhodující gól na hokejce naopak jeho bratr Ondřej Bláha, ale ten nedokázal zakončením mezi betony proměnit svůj samostatný nájezd. V úplném závěru si hosté z Vrchlabí vypracovali finální tlak při hře bez brankáře, avšak Slovan patřičně zabojoval a dokázal utkání dotáhnout do vítězného konce.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Z našeho pohledu to byl perfektní zápas, těžký soupeř, oba týmy měly spoustu šancí, zápas se přelíval ze strany na stranu. Myslím si, že se utkání muselo líbit. Bylo strašně důležité, že se nám podařilo rychle odpovědět na branky soupeře a rychle se dostat zpět do vedení. Dnes musíme kluky pochválit, silou vůle to na konci ubojovali, padali do střel, dělali pro výhru všechno. Dnes byli parádní i fanoušci, povzbuzovali, hnali nás do předu, to bylo strašně důležité.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Chtěl bych moc poděkovat fanouškům. Všichni víme, v jaké jsme situaci. Kluci dnes podali fantastický bojovný výkon, hrají pod obrovským tlakem, celé vedení Slovanu, trenéři, i hráči musí poděkovat fanouškům. Ta atmosféra byla skvělá a ústečtí fanoušci ukázali, že to prostě umí. Asi to vnímají úplně stejně jako my a chtějí, aby zde v Ústí byla i pro další sezónu Chance liga. Takže za mě veliké poděkování hráčům, trenérům a fanouškům.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): Moje hodnocení je krátké a stručné. Dnes jsme si vyhrát nezasloužili, soupeř bojoval, bylo vidět, že hraje o všechno. Přistoupili jsme k tomu vlažně, po vyhraném utkání s Prostějovem přišlo uspokojení, přesto, že jsme na hráče apelovali, že k tomu nesmí dojít. Špatný vstup do utkání, první střídání, první gól. První třetinu jsme nedali branku, dnes jsme si nezasloužili ani bod.