Ú s t í n/L. - Slovan čekal poslední zápas v základní šanci Chance ligy. Domácí nutně potřebovali zvítězit a doufat na sled okolností ostatních zápasů, aby se udrželi a vyhnuli se baráží. Bohužel zápas se Slavii se nevyvedl a Slovan prohrál 1:4. V baráži bude na Slovan čekat Šumperk.
st 2. 3. 2022, ZS Ústí n. L.
HC Slavia Praha
1:4 0:2, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 34. T. Urban (O. Bláha) – 2. M. Ondráček (Žejdl), 16. T. Knotek (P. Kafka, R. Všetečka), 40. R. Havel (T. Knotek), 53. P. Machač (Kružík, R. Havel). Rozhodčí: Tomáš Veselý, Matěj Sýkora - Stanislav Hnát, Petr Maštalíř. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1528. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

4:6

0:0

0:0

Diváci

1528

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – J. Drtina (A), Kottek, Trefný, E. Mareš, Vladimír Brož (A), Jouza, Trávníček (C) – Záruba, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, T. Urban, D. Tůma – M. Simon, Bernat, Milfait – T. Čermák, Severa.

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – P. Kafka, T. Knotek (A), R. Všetečka – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – Vlček, Kern, Jaroslav Brož.

Utkání začalo zhurta. Netrvalo to ani minutu a půl a hosté se mohli radovat. Lukáš Žejdl si vybruslil až před Zajíčka, ten jeho ránu kryl, ale kotouč mu propadl mezi betony a Martin Ondráček poté pohotově dorazil do sítě. O malou chvíli později mohlo být pro hosty ještě veseleji, jenže Tomáš Knotek z dobré pozice branku přestřelil. Do brejku se potom dostal slávistický Jiří Doležal. Toho ale parádně vychytal Zajíček a podržel tak svůj tým. Do první větší příležitosti Slovanu se dostal Tomáš Bernat. Michajlov jeho pokus vyrazil ramenem a kotouč skončil těsně vedle tyče. Sešívaným se poté povedlo zvýšit náskok už na dvě branky. Hodně nenápadnou situaci zakončil skrytou ranou pod vyrážečku Zajíčka Tomáš Knotek - 0:2.

Druhou třetinu začal aktivněji Slovan. Štěpán Bláha byl sám na brankovišti, otočil se s kotoučem, ale Martin Michajlov byl opět na svém místě. Pražané mohli jít tříbrankového vedení, když se do šance dostal Michal Poletín, ale jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyčky Zajíčka. Nedáš, dostaneš. Slovan dokázal vykřesat naději a snížit. Akci dvou proti jednomu táhl Tomáš Urban a vyřešil ji dokonale. Hodně nečekaná rána po ledě překvapila Michajlova. Dvě minuty před koncem druhé části mohlo být srovnáno. Vladimír Brož trefil hokejku Daniela Vrdlovce, ale od ní se kotouč odrazil nad branku Slavie. Slovan přebral otěže zápasu a byl lepším tymem. Bohužel pro domácí, jim nevyšel závěr druhé periody. Sedmadvacet před sirénou hosté znovu odskočili do dvoubrankového vedení. Obránce Radek Havel si to namířil ze svého obranného pásma až před Zajíčka a nadvakrát jej překonal - 1:3.

Do třetí části vletěli domácí s chutí urvat tento zápas. Nejdříve to zkoušel z úhlu Trávníček, ale branku nedal. Po něm od modré pálili Drtina s Brožem, ale ani oni si na Michajlova nepřišli. Hostům se potom naskytla možnost přesilové hry, ale hrozil v ní hlavně Slovan. Nejprve byl sám před brankou Jakub Trefný a následně měl ještě větší šanci z mezikruží Erik Mareš, ale ani jeden z obránců nedokázal překonat Michajlova. Do další šance se dostali znovu hosté. Po skončení přesilové hry si Robin Všetečka krásně počkal se svou střelou, a poté vyslal pořádný švih, jenž ale dokázal krásným zákrokem lapit Šimon Zajíček. Osm minut před koncem bylo takřka hotovo. Kotouč po ose Havel – Kružík skončil až u pravé tyče, kde jej uklidil do prázdné klece Patrik Machač. Slovan se snažil s výsledkem něco udělat. Od modré pálil Jakub Trefný a také Jiří Drtina. Brankář Michajlov ale držel svůj tým. Domácí se na nic už nezmohli a budou muset tak bojovat o udržení v baráži – 1:4.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes špatný vstup do utkání, strašně brzy jsme dostali gól. Pak se to trochu srovnalo, ale obdrželi jsme druhý. Soustu věcí jsme udělali špatně z přemíry snahy, chtěli jsme strašně rychle vyrovnat, moc jsme propadali v útoku, Slavia pak jezdila do protiútoku. Rozhodla druhá třetina, měli jsme spoustu šancí, hráli jsme dobře, dali jsme gól, měli jsme tam ještě nějaké šance, zlomilo se to ale v závěru třetiny, kdy nám Slavia ujela a dala třetí branku. Třetí třetina byla taková utrápená, soupeř hrál chytře, když pak na konci přidal gól, tak bylo po zápase.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Byl to poslední zápas základní části, chtěli jsme se dobře připravit na předkolo play off, myslím si, že se nám to výsledkově povedlo. Herně už to ale nebylo úplně podle představ. Jsme ale rádi, že jsme tu základní část takhle zvládli, musíme klukům poděkovat. Doufám, že se ještě trochu zlepšíme směrem do obrany, a že ještě uděláme nějaký výsledek.