V sedmém utkání letní přípravy vyjel Slovan na led Benátek. Dva týdny zpět se Ústí podařilo Benátky porazit 2:1 na domácím ledě. Na venkovním hřišti se Slovanu výhru zopakovat nepovedlo. V prvních dvou třetinách odskočily Benátky na náskok šesti gólů a Slovanu se již nepodařilo zareagovat.
čt 26. 8. 2021, ZS Benátky n. J.
HC Benátky nad Jizerou
7:1 1:0, 4:0, 2:1

Branky a nahrávky: 16. E. Čermák (Dospěl), 21. Žůrek (Bukač), 30. Wiencek (Dušek, Aubrecht), 33. Jiruš (Dušek, Bukač), 39. Kunst (Pabiška), 42. Jiruš (Jansa, Pabiška), 51. Jansa (Hampl, E. Čermák) – 47. Havránek (Trávníček, Vrdlovec). Rozhodčí: Battěk, Červenka – Flegl, Maňák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

3:5

1:1

0:0

Diváci

80

HC Benátky nad Jizerou: Král – Bukač, Žůrek, Patzelt, Aubrecht, Kunst, Hampl – Wiencek, Dušek, Dlouhý – Pabiška, Jansa, Jiruš – Křepelka, E. Čermák, Vomáčka – Dospěl, Hájek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Drtina, Havránek, Záruba, Trefný, Přindiš, V. Tůma – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Š. Bláha, Milfait, Bílek – M. Tůma, O. Bláha, Ouřada – Grim, T. Čermák, Jouza.

První třetina úterního utkání, které bylo zároveň pro benátecké hokejisty posledním domácím v tomto přípravném období, příliš vzruchu nepřinesla. Nabídla však nakonec jeden gól, když na počátku 16. minuty se šťastnou střelou ujaly Benátky vedení. Na levém křídle se uvolnil Erik Čermák a jeho pokus propadl Hamalčíkovi až do branky – 1:0. Mnohem více se událo ve třetině druhé, a to především v pásmu hostí. Parádní vstup do této části hry předvedli domácí hned po osmnácti vteřinách hry prostřední periody. Bukač přiťukl na modré čáře puk kolegovi z obranného páru Jakubu Žůrkovi, který propálil hradbu těl před sebou a Hamalčík už nestačil reagovat – 2:0.

V čase 22:55 byli diváci i aktéři utkání svědky velmi kuriózního momentu. Po faulu Aubrechta sudí Battěk nařídil ve prospěch Slovanu trestné střílení. Rozjel se Daniel Vrdlovec, avšak na vrcholu kruhu se zastavil, vzal svou hokejku do obou rukou a přes stehno ji naštvaně přelomil, čímž dle pravidel hokeje akce trestného střílení skončila! Opravdu málo vídaný moment... A protože hosté takhle zvláštně svou šanci promarnili, trestaly Benátky třetím gólem. Zkušený Dušek přihrál do střelby Petru Wiencekovi a jeho ránu zastavila až síť – 3:0.

Ve 33. minutě domácí zužitkovali nabídnutou přesilovku a s hosty bylo už v tu chvíli zle. Vojtěch Jiruš nepohrdl přihrávkou od Duška, namířil nad brankářovu lapačku a už to bylo o čtyři trefy – 4:0. Apetit Benátek neutuchal ani poté. Jiruš nejprve svou příležitost ještě neproměnil, mrzet ho to ale nemuselo, neboť o pár minut později Pabiška viděl volného Vratislava Kunsta, který prostřelil roztaženého Hamalčíka a nepopulární bůr byl pro hosty na světě – 5:0.

O osudu utkání bylo rozhodnuto, přesto se ještě ve třetí třetině něco událo. Nejprve to byl v čase 41:15 Vojtěch Jiruš, kdo se ujal odraženého puku a svou druhou přesnou trefou v utkání zasadil hostům půltucet – 6:0. Svého čestného úspěchu se dočkali i hosté, když ve 47. minutě po několika odrazech přece jenom dostal puk za Krále Štěpán Havránek - 6:1. Poslední slovo však měly Benátky. V 51. minutě sice Filip Jansa dostal puk do posunuté branky, gól však byl v souladu s aktuálním zněním pravidel uznán, a tak utkání skončilo šestibrankovým rozdílem – 7:1.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání nám sedlo. Celý zápas jsme plnili plán a zaslouženě jsme vyhráli. Do kabiny patří poděkování.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes jsme hráli hrozně, i když první třetina byla vcelku vyrovnaná. Udělali jsme ale chybu. Benátky nás dnes za každou chybu potrestaly. Daly nám sedm branek. Vypadáme tu, jako kdybychom se včera sešli. Domácím můžeme jen pogratulovat.