Ústečtí hokejisté nedokázali navázat na první utkání play-down Chance ligy a podlehli Šumperku po velkém boji 0:1. Zápas byl vyrovnaný až do padesáté minuty ve které se ale trefili hosté a vyrovnali tak stav série. Sérii bude pokračovat 13.3. a 14.3. na ledě Šumperku.
čt 10. 3. 2022, Ústí n. L.
DRACI PARS ŠUMPERK
0:1 0:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 50. Pěnčík (D. Kindl). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Roischel, Štofa. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1290. Střely na branku: 23:17. Průběh utkání: 0:1.

6:8

0:0

0:0

Diváci

1290

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina (A), Kottek, Vladimír Brož (A), Záruba, Trefný, E. Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, T. Urban, D. Tůma – Bernat, Milfait, Jouza – T. Čermák, Severa.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry – Pěnčík, Drtil (A), L. Rutar, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Kohút, J. Kučera, Vachutka – P. Kratochvíl, Macuh, Šuhaj – Antoníček, Šilhavý, A. Furch.

První střelu v zápase si připsal ve druhé minutě Slovan. Tomáš Bernat udělal zpětnou kličku a obhodil si svého strážce, jeho střelecký pokus vzápětí vyrazil Mokry. První přesilovka v zápase se naskytla domácím, ale ta se jim moc nepovedla. Ke konci přesilovky mohl zahrozit Urban, ale bohužel pro domácí upadl. Slovan měl další početní výhodu ve které pálil Vrdlovec, ale ten trefil pouze obránce Drtila. První početní výhodu v zápase si připsal i Šumperk, ale ani jeden hostující pokus neskončil mezi třemi tyčemi a stav zůstal bezgólový. První třetina byla velmi bojovná a moc šancí jsme neviděli. Hosté se ke konci první části dostali do tlaku, ale ten byl zastaven díky útočícímu hráči v brankovišti. V první části jsme mohli vidět pět vyloučení. Tři na straně hostů a dvě na straně domácích. Čtyřicet vteřin před koncem první třetiny se do početní výhody dostal Slovan, ale ani v této přesilovce šance nepřišla – 0:0.

Druhá třetina začala hned obrovskou šancí. Draci přesilovku nevyužili a hned po skončení se do šance dostal domácí Ondřej Bláha, který se parádně dostal velice blízko k brankáři hostů, ale ten parádně puk čapl do své moci a nedovolil tomuto mladému útočníkovi skórovat. Slovanu se naskytla přesilová hra a v ní přišla další šance Ondřeje Bláhy. Ten se k puku dostal po přihrávce od Tomáše Urbana a už na něj zívala prázdná branka, ale domácí forvard netrefil puk ideálně. V polovině zápasu zahrozili také hosté. Nejlepší střelec Šumperku Lukáš Žalčík v obrovské rychlosti objel nejen obránce, ale i branku a zkusil zasunout puk zpoza branky, avšak Petr Hamalčík se blýskl parádním zákrokem. Šumperk poté přebral otěže hry a byl více v ústeckém pásmu. Brankář Hamalčík ale odolával a držel domácí tým. Čtyřicet sekund před koncem druhé periody to za Mokrým pěkně zazvonilo. Erik Mareš vyslal Davida Tůmu a ten z pravé strany orazítkoval břevno – 0:0.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí. Z mezikruží vypálil Daniel Vrdlovec, ale do jeho střely se položil Tomáš Drtil a puk orazítkoval plexisklo. Domácí byli o trochu lepší, ale nemohli si vypracovat lepší šanci. A v padesáté minutě přišla první branka. Denis Kindl nahrál puk na modrou čáru Martinu Pěnčíkovi, který vypálil zápěstím a s překvapením puk skončil až za zády Hamalčíka. O vyrovnaní se pokusil Marcel Kottek. S jeho pokusem si ale bez problému poradil hostující brankář. Slovan měl čtyř minuty před koncem utkání přesilovku. Vrdlovec si parádně vybruslil do mezikruží a střílel na zadní tyč. Mokry ale schoval puk a podržel svůj tým pěkným zákrokem. Přesilová hra pokračoval dále a přišla obrovská šance k vyrovnání, ale David Tůma netrefil v dobré pozici branku. Slovan to ke konci zápasu zkusil bez brankáře a byla z toho převaha pět na čtyři, jelikož na trestné lavici seděl domácí Trávníček s hostujícím Žalčíkem. Od modré vypálil Drtina, ale Mokry puk vyrazil. Poté přišel ještě faul Šumperka a Slovan byl ve výhodě dvou hráčů. Domácí ale zakončit nedokázali a Šumperk vydřel důležitou výhru a vyrovnání série - 0:1.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska se zápas hodnotí těžko, protože jsme prohráli nejmenším rozdílem 0:1. První třetina byla vyrovnaná, druhá třetina patřila Šumperku, byl lepší. Nicméně ve třetí třetině jsme si začali vytvářet šance a hrát agresivní hokej. Začali jsme více střílet, měli jsme větší tlak do brány. Bohužel se nám puk neodrazil na hokejku nebo jsme to nedomlátili do branky. Zápas rozhodla jedna střela od modré čáry. Nevím, jestli byl puk tečovaný, nebo prolétl přímo, na to se musíme podívat.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): V první řadě jsem včera slíbil v pozápasovém rozhovoru, že přijde jiný tým, tak mám radost, že jsem slib splnili. Díky tomu jsme konkurenceschopní v této sérii, máme za sebou první vítězný krok. Dodám jen to, že to je z našeho pohledu jenom 1:1. Série je neskutečně otevřená, budeme se snažit připravit na zápas, který budeme hrát doma.