Ú s t í n/L. - Čtvrté severočeské derby mezi Slovanem a Litoměřicemi vyhrál znovu Stadion. Slovan ho nedokázal porazit ani čtvrtý pokus v této sezóně.
so 21. 1. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
0:5 0:3, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Kopta (Hanták), 16. Nedvídek (Loskot, J. Šulc), 17. Valášek (Jaroslav Kalla, J. Veselý), 40. Kopta, 50. Kopta (Loskot). Rozhodčí: Jílek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1 934. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – M. Vágner "C", Husák, Macek, Kasík "A", Přindiš, M. Zdvořáček – Poulíček, Roubík "A", Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Moučka, Gengel, Dalecký – Navarra, Komárek, Markulinec.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas "C", Barák, Piegl, Š. Havránek – Švagrovský "A", Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla "A", J. Veselý, Valášek – Hanták, Kopta, Loskot – O. Procházka, Miškář, R. Pilař.

První třetinu začali lépe domácí hokejisté, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí, které však nedokázali využít. Zákonitě přišel trest v podobě branky Ondřeje Kopty. O pár minut bylo pro domácí ještě hůře. Ve stejném čase na trestnou lavici usedli Gengel a Přindiš, čehož hosté využili a dostali se zásluhou Nedvídka do dvoubrankového vedení. O minutu později zůstal Milan Valášek nepokryt v před brankovém prostoru a zvýšil vedení hostů na 3:0.

Druhá třetina byla vyrovnaná. Ani jeden z týmů si nevytvořil vážnější šanci až na poslední minutu, když se natlačil před Soukupa Kopta, který vstřelil čtvrtou branku Stadionu.

Třetí třetina se spíše dohrávala a viděli jsme jednu menší potyčku do které se zapojila celá pětka hostí i domácích. V 50. minutě vstřelil hostující celek pátou branku. Po Loskotově přihrávce pálil přesně Kopta, který tak dokonal hattrick.Hosté si tak odvážejí z Ústí tři body.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zápas proti Litoměřicím nám vůbec nevyšel. Hosté nás ve všech směrech přehráli a nedokázali jsme se tomu přizpůsobit. Soupeř měl větší vůli po vítězství."

Ohlasy trenérů hostí se z technických důvodů nepodařilo zaznamenat.