Ústí nad Labem - Slovan s Kadaní změřil v letošní přípravě síly podruhé. Opět ve střetnutí zvítězil hostující celek, když domácí pravděpodobně doplatili na to, že neproměnili dvojnásobnou přesilovou hru trvající dvě minuty. Svěřencům Miroslava Macha a Tomáše Mareše se podařilo zvrátit nepříznivý stav z 0:2 na 3:2, Kadaň ale následně otočila stav zpět a při power-play domácích pečetil vítězství Trhačů František Wágner.
čt 17. 8. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
3:5 0:2, 1:0, 2:3

Branky a nahrávky: 24. Gengel (Zdvořáček), 48. Markulinec (Gengel, Vaněk), 49. Melka (Macek) – 4. Blaha (Černý, Wágner), 9. Hejcman (Hlava), 56. Šťovíček (Hlava), 59. Hlava (Hejcman), 60. Wágner (Szathmáry, Tůma). Rozhodčí: M. Novák, J. Volf – Janíček, Šerý. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 453. Střely na branku: 34:30 (6:12, 12:8, 16:10). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5. Zakázaná uvolnění: 2:4. Ofsajdy: 3:1; z toho úmyslné: 1:0. Vyhraná vhazování: 34:40 (5:19, 15:9, 14:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Mlčoch, Hes, M. Zdvořáček, R. Vaněk – Macek, Roubík, Melka – P. Štěpánek, Vrdlovec, D. Merta – Dufek, L. Volf, Severa – Markulinec, Gengel, Mical. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš – Buchtela, Chalupa, R. Černý, L. Blaha, Szathmáry, Hlaváček, Lidák, Hierman – N. Hlava, Hejcman, Šťovíček – M. Tůma, Kohút, Wágner – Adámek, Macháček, Ringler – Krejčiřík, Tupý. Trenéři: Robert Kaše, Kamil Koláček.

Do odvety vstoupili lépe hosté. Kadaň vlétla na led a již ve čtvrté minutě strhla vedení na svou stranu, když Lukáš Blaha před brankou mezi tři tyče tečoval střelu Roberta Černého. Kadaňský tlak pokračoval i v následujících minutách a Trhači udeřili podruhé. Po chybě ústecké defenzivy Darek Hejcman s přehledem mezi kruhy prostřelil Soukupa a poslal Kadaň do dvoubrankového vedení.

V úvodu druhé třetiny dokázali domácí zkorigovat stav utkání, když střele Martina Zdvořáčka nastavil v předbrankovém prostoru hůl Ladislav Gengel a překonal kadaňského gólmana. Druhá perioda přinesla ze strany Slovanu výrazné zlepšení. Do konce druhé dvacetiminutovky mohli domácí ještě vyrovnat. Nejvýraznější šanci si připsal Petr Markulinec, který orazítkoval tyč hostující svatyně.

Závěrečná část byla plná zvratů. Nejprve Slovan dvěma rychlými góly dokázal otočit průběh utkání, když se postupně trefili Petr Markulinec a vzápětí také Antonín Melka, který překvapil zpoza branky Štěpána Lukeše. Poté však opět úřadovala Kadaň a bylo rozhodnuto. Vyrovnávací trefu si připsal Martin Šťovíček, následně vrátil Trhače do vedení Nikolas Hlava a na závěr zpečetil výhru hostí 5:3 gólem do odkryté klece František Wágner.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Od nás to byl tragický výkon. Takových chyb, co jsme tam udělali, je hrozné. Musíme na tom zapracovat a někteří hráči se budou muset hodně srovnat, aby tady v tom týmu vůbec zůstali.“

Kamil Koláček (SK Kadaň): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, měli jsme dobrý pohyb a byli jsme aktivní. Vedli jsme 0:2, ale spíš nám to uškodilo. Od druhé třetiny jsme trochu polevili, povolili jsme soupeři, aby se dostal do hry a málem nás to stálo i zápas. Máme mladý tým a potřebujeme hrát celých šedesát minut, což se nám dneska nedařilo. Věřím, že to do dalších zápasů změníme a vydržíme hrát celé utkání.“