Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi sehráli dvě krušnohorská derby ve dvou dnech a obě vítězně! Po včerejším skalpu extraligového Litvínova si poradili s Chomutovem, s nímž budou patřit k favoritům první ligy. Hosté v Ústí zvládli srovnat z 1:3 na 3:3, na další zásahy Kloboučka a Vrtka z poslední desetiminutovky již odpovědět nedokázali. Příštím zápasem v přípravě Lvů bude úterní semifinále Tipsport cupu na Spartě.
čt 20. 8. 2009
Piráti Chomutov
5:3 2:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 2. Šaffer (Klobouček, Havlíček), 18. Kloz (Vrtek, M. Novák), 26. Čaloun (Heřman, P. Kříž), 51. Klobouček (Hovorka), 54. Vrtek - 16. Jeslínek (Charousek, Hašek), 34. Procházka, 46. Domin (Tauš). Rozhodčí: M. Novák - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Diváci: 937. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Novotný, Klobouček, Mizera, Pojkar, Vobořil, Gýna, Kříž, Brož - Čaloun, Šagát, Heřman - Kříž, Kloz, Hovorka - Šaffer, Novák, Vrtek - Mikulík, Sklenička, Havlíček.

Piráti Chomutov: Hollý - Pulpán, Malinský, Všetečka, Grof, Trefný, Pavlas, Ťupa, Rutta - Procházka, Kraft, Míka - Eiselt, Mikšovic, Fábry - Hašek, Charousek, Jeslínek - Malát, Domin, Tauš.

Hned od úvodu se domácí hokejisté nastěhovali do útočného pásma a už ve 2. minutě tečoval Šaffer Kloboučkovu střelu za záda chomutovského brankáře. Vzápětí měli šance i hosté, ale domácí obránci si s nimi poradili. Od 7. minuty hráli domácí přesilovku a na jejím konci měli chvíli výhodu i dvojnásobné. Během přesilovek se odehrály dvě menší potyčky, a tak se trestná lavice na obou stranách úspěšně zaplňovala. Ve 13. minutě se hrálo už opět s plným počtem hráčů, ale hokeje na ledě příliš vidět nebylo. V 15. minutě spálili domácí několik šancí, a tak udeřilo na druhé straně. Po rychlém kontru se do černého trefil Jeslínek - 1:1. Brzy nato hráli hosté svou první přesilovku a před Salfickým bylo hodně horko. Na konci 18. minuty, po vhazování před chomutovskou brankou, si žlutomodří bleskově předali kotouč kolem branky Hollého a Kloz bleskovým volejem poslal Slovan opět do vedení. V samém závěru první třetiny se do sebe ještě pustili Trefný s Hovorkou, ale na skóre se už nic nezměnilo.

Potyčky a vylučování pokračovaly i v úvodu druhé třetiny a hra tím notně trpěla. Od 25. minuty se hokej na led pomalu začal vracet. O minutu později se domácí krátkými rychlými přihrávkami dostali až před chomutovskou branku a Čaloun pěknou střelou zápěstím nedal Hollému šanci - 3:1. Ve 28. minutě dostali hosté šanci zkorigovat výsledek, když měli více než 80 vteřin výhodu dvou hráčů v poli. Salfický ale výbornými zákroky své spoluhráče podržel. Zhruba od poloviny zápasu se hra zrychlila, ubylo zbytečných potyček a přerušení a diváci se začali hokejem opět bavit. Ve 34. minutě se po strkanici před domácí brankou hosté radovali ze snížení, když tím, kdo se kotouče dotkl poslední byl Procházka. Na začátku 37. minuty se až před branku proháčkoval Čaloun, jeho střela však jen zazvonila o tyčku. O horní tyčku se otřela i přesilovková bomba Kloboučka ve 39. minutě.

Třetí třetina začala dvěma pěknými šancemi domácího celku a poté vyloučením na obou stranách. Přesně ve 46. minutě, těsně po vhazování, se nejlépe před Salfickým zorientoval Domin a vyrovnal stav utkání na 3:3. O necelé 3 minuty později roztočili domácí kolotoč před brankou Chomutova, vytěžili z něj však pouze další přesilovku. Během ní si vytvořili množství šancí, ale ujala se až střela Kloboučka od modré, těsně po naskočení chomutovského hříšníka na led. Opravdová lahůdka přišla na řadu v 54. minutě. Vrtek nejprve vybojoval kotouč, poté objel obránce a nakonec si položil brankáře, přes nějž pohodlně zvýšil na 5:3. V 57. minutě hráli hosté přesilovku. Hovorka dojížděl vyhozený puk a trochu nešťastně se srazil s chomutovským brankářem. Hráči v modrém se na něho okamžitě sesypali jako vosy, ale tentokrát se to obešlo bez vylučování. I přes několik šancí na obou stranách se už do konce zápasu skóre nezměnilo.