Ú s t í n/L. - Desetkrát za sebou nedokázali Ústečtí Lvi plně bodovat. V 50. kole O2 extraligy si Lvi změřili své síly s předposledním týmem tabulky - Zlínem, kterému darovali tři body, když na ledě Beranů prohráli 1:5. Dva rychlé zlínské góly na začátku druhé třetiny Ústečany zaskočily. Na hrozivě vypadající výsledek dokázal zareagovat na konci druhé třetiny jen Pavel Janků, který snižoval na 1:3. Zlín si ale svůj náskok pohlídal a ve třetí třetině přidal další dva góly zásluhou Hamrlíka a Lučky.
pá 15. 2. 2008, Zimní stadion Luďka Čajky
PSG Zlín
5:1 1:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 14. Rachůnek (Galvas), 23. Mokrejš (Kubiš), 28. Galvas (Hamrlík), 48. Hamrlík, 52. Lučka (Balaštík) - 39. Janků (Zeman). Rozhodčí: Roman Polák - Roman Hejduk, Radovan Křivský. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3616. Střely na branku: 35:31 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

PSG Zlín: Biegl (Murín) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Vosátko, Bořuta, Klouček, Ďurák - Balaštík, Leška, Rachůnek - Okál, Mokrejš, Brunec - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný - Kubiš, Roman Vlach, F. Čech.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (Hiadlovský) - A. Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný, Gýna, Zeman, Klobouček - Čaloun, T. Káňa, F. Mrázek - V. Novák, Špirko, A. Nedorost - Janků, Pazourek, Šaffer - Krajči, Šagát, Hašek - Hovorka.

Hned v úvodu první třetiny si Ústečtí vyzkoušeli přesilovku, ale domácí celek se v pohodě ubránil. I Zlín měl ve třetí minutě k dispozici o jednoho muže v poli navíc, ale dobře pracující obrana hostů nepustila Zlínské do žádných šancí. První půle úvodní třetiny přinesla poměrně důrazný hokej. Ani jeden celek svému soupeři nic nedaroval. Další početní výhodu měli opět hosté - Ústí se ale i ve své druhé přesilovce dostávalo těžko do zakončení a domácí brankář byl zcela bez práce. V gólové šanci se octl Šaffer, když zůstal osamocený před Bieglem, ale ten jeho střelu mezi betony zneškodnil. Ve 14. minutě hosté využili přesilovku - Po střele Galvase před Zikmundem puk lehce tečoval Rachůnek. V závěru první třetiny zvýšil Zlín aktivitu a tlačil se před Zikmunda, který musel zneškodnit několik jedovatých střel.

I začátek druhé třetiny se nesl ve znamení přesilovky. Tentokrát měli početní výhodu domácí – v největší šanci byl osamocený Balaštík, ke kterému se odrazil puk od Zikmundových betonů, ale ústeckého gólmana neprostřelil. Co se nepovedlo v početní výhodě, to zvládli Berani v plném počtu. Kubiš nahrál Mokrejšovi na střed a zlínský centr se nemýlil. Lvi se ale nevzdávali. Káňa ve spolupráci s Mrázkem dělal na druhé straně hradbu pro střelbu ústeckých obránců, ale ani jedna střela nedoputovala do soupeřovy branky. V čase 27:54 využil Zlín další přesilovku - Podobně jako v první třetině i nyní se prosadila dvojice Galvas - Rachůnek. Galvas pálil od modré čáry. Rachůnek zakryl výhled ústeckému gólmanovi a puk doplachtil k levé tyči. Hostům se nedala upřít snaha, ale se střelami od modré si Biegl hravě poradil. V čase 38:04 se i Lvi dočkali gólu - Ústečanům se přeci jen povedlo využít přesilovku. Od modré čáry střílel Zeman a Janků šikovně tečoval puk mezi Bieglovy betony.

A do třetice všeho dobrého. V úvodu třetí třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale než stačili rozvinout nějakou akci, byli už Ústečtí v plném počtu. Ve 42. minutě si na dvě minuty oddychl Zlínský Okál – Lvi dokázali uzavřít Zlín v útočné třetině, ale nikdo nedokázal zakončit do Bieglovy brány. V čase 47:10 přidali Berani čtvrtý gól – Hamrlík ujel ústeckým obráncům a chladnokrevně Zikmunda prostřelil. Za další dvě minuty mohl Brunec navýšit vedení domácích na čtyřbrankový náskok, ale jeho samostatnou akci perfektně vystihl Zikmund. Ale co nedokázal Brunec, dokonal v 52. minutě Lučka, který prosprintoval do útočného pásma a prostřelil Zikmunda popáté. V čase 53:32 měli Lvi šanci něco udělat s hrozivě vypadajícím výsledkem, když byl vyloučen Vlach, ale nedokázali ničím Biegla překvapit. Naopak to byli Berani, co se snažili ohrozit Zikmunda.