Ústí nad Labem - Slovan dokázal zvrátit nepříznivý stav a z utkání 42. kola WSM Ligy bere proti Frýdku-Místku dva body po výhře v nastaveném čase. Zajímavost dnešního zápasu se udála ve druhé třetině, kdy se Aron Chmielewski přiznal, že tečoval kotouč. Rozhodčí z tohoto důvodu anulovali zakázané uvolnění domácích. Levé křídlo první útočné formace hostů sklidilo za toto gesto potlesk od všech fanoušků.
st 18. 1. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Frýdek-Místek
4:3pp 1:1, 0:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 47. Roubík, 55. Melka (Z. Doležal, Roubík), 65. Melka (Roubík) – 20. Jašek (Chmielewski), 39. M. Jáchym (Jašek, Pechanec), 60. Chmielewski (Jašek). Rozhodčí: Grech – Čížek, Potůček. Vyloučení: 2:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 928. Střely na branku: 34:31 (11:7, 6:14, 13:8 - 4:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 4:2. Vyhraná vhazování: 31:28 (11:6, 9:10, 10:10 - 1:2). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Lukáš Jašek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, M. Vágner, Kasík, Macek, M. Zdvořáček, Přindiš – Melka, Roubík, Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Komárek, Moučka – do 40. Markulinec, do 40. Navarra, do 40. Zajíc. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Jank, M. Jáchym, Bartko, D. Stránský – Jašek, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – Franek, Hladonik, Rufer – Klimša, Jaroš, Půhoný. Trenéři: Jiří Juřík, Marek Malík.

Slovan počtvrté v sezóně čelil nováčkovi WSM Ligy. Začátek utkání byl ze strany domácích opatrný. K první nebezpečnější střele se probojoval až Antonín Melka, který se snažil dorazit střelu Patrika Husáka. Bez práce ale nezůstal ani gólman domácích. Po pohledné kombinaci s Janem Bartkem, David Klimša prověřil Jakuba Soukupa.

Vzápětí ovšem udeřili domácí. Při přesilové hře Zdeněk Doležal probruslil do pásma a poradil si se vším, co mu stálo v cestě. Slovan vstřelená branka nabudila. Do další šance se tentokrát dostal David Merta, ovšem ani na podruhé nedokázal prostřelit Šimbocha. Závěr třetiny následně vyšel lépe Frýdku. Necelou minutu před koncem úvodní části srovnal stav utkání, když se střelou pod horní tyč prosadil Lukáš Jašek.

Ve druhé periodě hosté předvedli obrat. Do vedení poslal Frýdek Miloslav Jáchym, když z vrcholku kruhu překonal Soukupa.Na řadu tak přišla rozhodující třetina. Nejprve vrátil Slovan do hry svým gólem Jaroslav Roubík a následně přiblížil domácí třem bodům podruhé v zápase Zdeněk Doležal. Hosté však utkání nevzdali a patnáct sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal nejlepší střelec Aron Chmielewski.

Ani po šedesáti minutách utkání neznalo vítěze a na řadu muselo přijít prodloužení, v němž rozhodl o vítězství domácích Antonín Melka a Slovan si upevnil pátou pozici v tabulce.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "My jsme dneska rádi za dva body, protože ten výkon, hlavně ve druhé třetině, byl špatný. Na druhou stranu jsme patnáct sekund před koncem měli body tři. Je to pro nás trochu zklamání, protože tohle bychom měli udržet. Hlavní důvod toho, že jsme nevyhráli po šedesáti minutách, vidíme v první třetině, kde jsme to měli jasně rozhodnout. Měli jsme alespoň pět gólových šancí. Mělo to být minimálně 4:0 a tam jsme měli dnešní zápas rozhodnout.To byla ta největší chyba."

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): "Jsem velmi nespokojen s naší nedisciplinovaností. Provází nás to celou sezónu. Hráči chodí na led s nějakou zodpovědností, tentokrát ale neplnili to, co měli. Ztratili jsme zápas lehkovážností a mnoha zbytečnými fauly. Ačkoli jsme poměrně dokázali ubránit přesilovky domácích, nechceme hrát ve čtyřech. Někteří další hráči se pak nedostanou do hry. Útočné fauly nebo vyhození puku, kdy jsme šli do tří a dostali gól, to je velmi špatné. Snad se z toho poučíme.