P r a h a - Přestože ještě na konci druhé třetiny držela Lvíčata nadějnou remízu, nakonec přijela z Prahy s prázdnou. Na vítěznou branky Sparty ze 39. minuty už totiž dorostenci odpovědět nedokázali, nepomohla jim ani závěrečná powerplay, při které navíc inkasovali.
so 15. 12. 2007, T-Mobile Arena
HC Sparta Praha
4:1 1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 11. Žovinec (Dvořáček, Drvota), 39. Kniazev (Hrabák, Krpata), 46. Sovík (Žovinec), 60. Kniazev (Žovinec) – 29. Špila (Jankovič). Rozhodčí: Pešina - Fiala, Novák. Vyloučení: 11:6, navíc Brzobohatý (SPA) 10 min ZHK. Využití: 2:1. Diváci: 69. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Sparta Praha: Kocián – Grin, Koranda, Moravec, Drvota, Švidra, Koževnikov, Dvořák, Sovík – Kniazev, Žovinec, Krpata, Chára, Hrabák, Brzobohatý, Eis, Dvořáček, Kejdana, Merta, Hybner.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Burkovec, Poláček, Sova, Hříbal, Andres, Špila – Ptáček, Žák, Faigl, Ribalkin, Chytrý, Tuček, Jankovič, Slavíček, Pojezný.

Ústečtí darovali hned na samém začátku utkání Spartě možnost početní převahy. Ta však jen předpovídala dnešní dění na ledě. Sparťané si nedokázali udržet tlak v útočné třetině a vyústěním první přesilovky bylo tak jen několik nevýrazných střel z větší vzdálenosti.
Minutovou přesilovku 5 na 3 si následně zkusili hosté, ale ani jim se nevedlo. V jediné šanci pálil ústecký Sova nad.
Kociána poprvé vážněji ohrozil až v deváté minutě Tuček, ale sám před domácím gólmanem selhal. Na druhé straně se na branku řítila dvojice Kniazev – Hrabák, ale přihrávku prvního jmenovaného zastavil obránce.
Skóre se poprvé měnilo v jedenácté minutě. V přesilovce poslal střílenou přihrávku před branku sparťan Drvota a pro nehlídaného Žovince byla teč do prázdné sítě snadnou záležitostí – 1:0!
V další početní převaze domácích se ve velké šanci objevil po Žovincově vybídnutí Eis, ale ústecký gólman Petrásek zasáhl. Kombinace domácích začala skřípat, přišly individuální chyby, po kterých po vyrovnání sahal jak Jankovič, tak Slavíček. Kocián však tentokráte tým podržel.

Druhé dějství se domácím hrubě nevyvedlo. Předznamenala to akce ústeckého Žáka, který po individuálním průniku jen těsně minul břevno sparťanské branky.
Zchladit hosty mohl v sedmadvacáté minutě Kniazev, z brejku však Petráskovu branku přestřelil.
V devětadvacáté minutě nabídla Sparta hostům další dvojnásobnou přesilovku. Nejprve zahrozil Slavíček, který z dorážky minul o centimetry. Poté pálil Jankovič, puk se od Kociána odrazil k Matěji Špilovi, který v klidu vyrovnal – 1:1.
Ústí ale pokračovalo v přesilovce a namlsáno vyrovnávacím gólem mohutně usilovalo o další zásah. Sám před Kociánem se objevil Ptáček, ale netrefil branku. Od modré čáry poté napřáhl Pojezný a projektil z jeho hole rozezněl levou Kociánovu tyč.
Už při hře 5 na 5 si před domácí brankoviště vybruslil Slavíček, ale opět ztroskotal na sparťanském gólmanovi. Branku Sparty další chvíli nato těsně minul opět Jakub Pojezný.
Ruce nad hlavu už hosté zvedali v šestatřicáté minutě. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Faigl, puk vylétl do vzduchu a obloučkem se jen o kousek vyhnul levé tyči domácí branky.
Na tlak Ústí se Spartě podařilo odpovědět v ten nejlepší čas. Minutu před koncem druhého dějství dorazil Hrabákovu přesilovkovou ránu do prázdné branky Kniazev – 2:1!

Gól do šatny domácí borce nabudil. Možnost přidal třetí gól měl hned na začátku třetiny Krpata, sólo přes půl hřiště však zakončil střelou mimo.
Hosté se však nevzdávali. Z levého kruhu pálil nebezpečně Žák, branku poté netrefil ani Jankovič. Přesilovkovou bombu Sovy tečoval těsně vedle Ptáček.
Skóre se však nakonec měnilo opět na druhé straně. V rychlém útoku se na jediného ústeckého obránce řítil Žovinec se Sovíkem. Druhý jmenovaný pasem hledal svého spoluhráče, trefil však jen brusle hostujícího zadáka, od kterých se kotouč odrazil za bezmocného Petráska – 3:1.
V závěrečné fázi zápasu se domácí uklidnili a tvořili si další šance. Grin trefil od modré čáry tyč, rozhodnout zápas mohli i Kejdana s Chárou, ani jeden se však neprosadil.
Spartě zatrnulo v osmapadesáté minutě. V přesilovce nabil Chytrý Slavíčkovi a ten střelou po ledě překonal Kociána. Gól však hlavní rozhodčí Pešina neuznal pro postavení hostujícího útočníka v brankovišti.
Ústečtí se pokusili zdramatizovat závěr utkání hrou bez brankaře. Jediným výsledkem jejich snahy byl však únik Valerie Kniazeva, který střelou do odkryté sítě stanovil závěrečné skóre 4:1.