Ú s t í n/L. - Po ročním půstu se opět dorostenci Ústeckých Lvů vracejí do extraligy! V domácím zápase posledního kola ale nezačali dobře, když v oslabení už v 2. minutě inkasovali. Během druhé třetiny se po zimním stadionu rozkřikla zpráva, že Táborští prohráli a Lvi měli zajištěný postup i tak. Dorostenci ale utkání nevypustili a bojovali dál. To se jim vyplatilo, když ke konci dramatického zápasu otočili vývoj během čtyř minut na konečných 3:1. Strůjcem úspěchu v tomto zápase byl Hanzl, který dal vízěznou branku na 2:1 a následné pečetil na 3:1. Výborně zachytal i gólman Kotrba.
pá 18. 3. 2005
BK Mladá Boleslav
3:1 0:1, 0:0, 3:0

Branky: 54. Musílek (Hemiš), 55. Hanzl (Novák), 58. Hanzl - 2. Boubín (Skalický). Rozhodčí: Krebs - Dvořák, Vrzáček. Vyloučení: 6:7, navíc Pospíšil (UNL) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 3:0.

Pro Lvíčata nabuzená osmi výhrami v řadě začalo utkání špatně. Hned v prvním střídání se nechal vyloučit Fuxa a bohužel pro něj vydržel na trestné lavici necelou minutu. Po fatální chybě se totiž srazil gólman Kotrba s obráncem Pokšem, z čehož plynula gólová šance pro hosty. Volného puku se zmocnil Skalický a po objetí brankové konstrukce kolegiálně naservíroval do prázdného brankoviště puk Boubínovi, který už jen přijel a doklepl puk do sítě – 0:1. Domácí byli z takového vývoje trochu zaraženi, první střelu se opovážili vyslat na Krejčího až ve 4.- minutě, kdy se osmělil Rubeš. V 6. minutě už byl nebezpečnější Fuxa, jehož pokus byl ale také vykryt. Ústečtí měli více ze hry, ale když už se dostali s potížemi před bránu, troskotali na koncovce. Štěstí se málem usmálo na Rubeše, po jehož střele puk odražený od lapačky dopadl těsně vedle branky. V 9. minutě byla nabídnuta přesilová hra i žlutomodrým a největší příležitost si v ni vypracoval Bartoš, když střílel příklepem z mezikruží. Poté se dostali ke slovu opět hosté. Ve 12. minutě musel Kotrba vyrážet jedovatou bombu Kužele. To bylo ale od mladoboleslavských všechno. V 17. minutě mohli naopak inkasovat, když po nabití Hanzla tvrdě pálil zblízka Kočí. Je třeba ale pochválit Krejčího, který s přehledem kryl. Posledním momentem první třetiny byla dalekonosná střela domácího Prokše, která ale přesně padla do lapačky brankáře.

Do druhé části vstoupili lépe pro změnu hráči v zelených dresech. Zcela osamocen se před bránou Lvů zjevil Veselý, který ale šanci v gól nepřetavil. Dalším hokejovým okamžikem byla až situace z 26. minuty, kdy domácí Mach střílel laxně z kruhu. O mnoho zajímavější bylo ale nahození Pospíšila, po kterém dorážel ovšem neúspěšně bekhendem Kočí. V polovině si pak připsali po jednom zákroku oba gólmani během několika vteřin. Nejdříve hostující Kurbweil našel přímo Kotrbovu náruč a přímo z protiútoku nechal Hanzl vyniknout Krejčího po své nevyzpytatelné střele blízko u ledu. Po přerušení zůstala hra v pásmu Boleslavi, ale ta se dokázala z mírného tlaku vymanit. Když už se zdálo, že definitivně, přišla další zteč Ústeckých. Bartoš s Rubešem ujížděli v přečíslení, prvně jmenovaný volil místo přihrávky bekhendový blafák, který se mu nezdařil. Několik málo sekund nato si při stejném zakončení neporadil ani Mach. Před ústeckou brankou bylo také rušno. Dvakrát po sobě objel konstrukci Protivný a dvakrát naprosto identicky a protivně přihrával rovnoběžně s brankovou čárou skrz brankoviště. Jeho vybízení ale spoluhráči nepochopili. Podobně si počínal na druhé straně kluziště i Příhoda, po kterém se snažil ještě dorážet Skála. Ani jeden z nich ale nebyl úspěšný, Krejčí si proti nim připsal poslední úspěšné zákroky, v brance ho totiž nahradil o rok mladší Tůma. Ten měl dost času na rozcvičování, protože po jeho nástupu do hry Ústečtí polevili. Naopak ve 36. minutě z mezikruží pálil vysoko nad Klaban. Ke konci prostřední dvacetiminutovky už si ale Tůma zachytal. Během posledních devadesáti sekund musel likvidovat dvě po sobě jdoucí akce. Nejdříve se v situaci dva na jednoho rozhodl Mach ke střele a po následujícím buly tečoval jemné nahození od modré Hříbal. Před protilehlou branku se ještě prosmýkl boleslavský Voborník, který ale v rozhodující moment upadl.

Do závěrečné části vstoupili Lvi o něco hůře, čas na vítězství stoprocentně potvrzující účast v nadcházejícím ročníku extraligy se krátil. Ve 43. minutě se probouzel nadějný střelec Hříbal, který našel jen hruď Tůmy. Ve 47. minutě ale byli blízko zvýšení náskoku hosté. Bříška tečoval střílenou přihrávku a Kotrba měl co dělat, aby kotouč nepustil za svá záda před dotírajícím forvardem. Jeho sklapnuté betony se ale zdály být nepřekonatelnou překážkou. V téže minutě vyfasoval za nesportovní chování osobní trest do konce utkání ústecký bek Pospíšil. Nedlouho na to se zčista jasna zjevil sám před Kotrbou Veselý, jenže ani on na výborného brankáře recept nenašel. Ten ulovený puk rozehrál a z kontru ohrožoval hosty zpoza brány, leč bez efektu. V 51. minutě měl opět v zakončení před ústeckou svatyní klid Skalický, jenže se neprosadil a bekhendový blafák nedotáhl. Domácí začali tlačit. Hříbal unikal spolu s Hanzlem na jediného beka, který byl ale spolu s brankářem výrazně proti vyrovnání a útok společnými silami odvrátili. Proti další akci už mohl být ale Tůma jakkoliv proti, protože gólu nemohl zabránit. Hemiš kuchtil téměř v boleslavské kuchyni a v nejvhodnější okamžik procpal puk k druhé tyči na Musílka, který nepozorovaně zasunul do brány. V tu chvíli vybuchla radostí celá střídačka a s ní i diváci v hledišti, kteří v hojném počtu skandovali ostošest – 1:1. Jestli ale po vyrovnávací brance střídačka vybuchla, pak se v následující minutě jednalo o nekontrolovatelnou explozi emocí a radosti. Po 33 sekundách totiž napřáhl Hanzl a s přehledem proměnil v asistenci příhru Nováka – 2:1. Domácí byli na koni. V 55. minutě jel sám Mach, ale nedal. O 2 minuty později si počínal stejně při samostatném úniku i hostující Veselý. Ústeckým stačila za jakýchkoliv okolností k postupu remíza a tak si mohli dovolit trochu povolit. Evidentně z nich „spadla deka“, protože se gólově prosadili znovu v čase 57:02. Po buly se prokličkoval mezi obránci Hanzl a střelou nad lapačku stanovil konečné skóre utkání 3:1.