Ú s t í n/L. - Ve 14. kole dorostenecké extraligy přijely na odvetu do Zlatopramen arény Vítkovice. Utkání nabíralo tempo pomaleji, ale hosté postupně dali najevo svou převahu. Ve 29. minutě skóroval v přesilovce Žvatora. Lvíčata ještě před koncem druhé části srovnala krok, v rohu kluziště zabojoval Jankovič a puk dostal do sítě kapitán Žák. V poslední třetině se hra vyrovnala, nicméně žádný z celků se už gólově neprosadil. V první minutě prodloužení se Vítkovice dostaly do početní výhody, kterou za minutu využil Řehák a stanovil tak konečný stav na 1:2.
so 13. 10. 2007
HC Vítkovice Steel
1:2pp 0:0, 1:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 37. Žák (Jankovič) - 29. Žvatora, 63. Řehák (Hlinka). Rozhodčí: Hrubý - Kebrle, Hynčica. Vyloučení: 7:6, navíc Polášek 10 min VRAŽ, Hlinka (oba VIT) 10 min NESP. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 24:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Hříbal, Špila, Sova, Kubín, Rektořík, Medjan öi - Slavíček, Jankovič, Žák - Chytrý, Pojezný, Richter - Ptáček, Purma, Janča.

HC Vítkovice Steel: Mrázek - Hruzík, Žvatora, Prokop, Pastor, Polášek, Kovář - Řehák, Hlinka, Kucsera - Šaitar, Včíslák, Stránský - Slovák, Šebesta, Vicherek.

Po počátečním ostychu z obou stran ze sebe jako první setřásly nervozitu Vítkovice. Ve 3. minutě špatná rozehra domácích nechala vypálit Kusceru, po kterém se snažil dotlačit puk do branky Řehák. Další vítkovický útok se přivalil podél hrazení, domácí obranu přebruslil Vicherek, z rohu servíroval na kruh Šebestovi, jehož volej lapačkou parádně zneškodnil Petrásek. Lvíčata za to pořádně vzala až v 9. minutě, na kruhu dostal pas od Slavíčka Jankovič a zamíříl do betonu gólmana Mrázka. Hosté však byli hokejovějším mužstvem, rychlý přechod do útoku a přesné přihrávky jim mohli žlutomodří závidět. V 15. minutě to zkoušel před brankovištěm mezi Petráskovu ruku a tělo Hlinka, gólman Lvíčat však zaklapnul včas. Domácí si největší šanci přichystali těsně před závěrečnou sirénou. Podél mantinelu se protáhl Pojezdný, vrátil zpátky na kruh Chytrému, který švihem mířil o chlup vedle.

Hned v prvních okamžicích druhé části uzmul po buly v obranném pásmu Ústí kotouč kapitán hostí Prokop, kterému perfektně vyklidili pole spoluhráči, a příklepem z hranice kruhu si dělal čáku na gól. Po něm dorážel svou vlastní střelu po předchozím úniku po straně Hlinka. Hokejové počínání hostí přinutilo ústeckého Rektoříka k nedovolenému bránění a jeho absenci přetavil při trmě vrmě před brankou v gól Žvatora - 0:1. Parádní hokejový moment si pak připravil ve 34. minutě vítkovický Slovák. V souboji jeden na jednoho si obhodil domácího beka, stáhl si puk na forhend a jen pravý beton Petráska zabránil cestě kotouče do branky. To už však zavelel k útoku domácí Jankovič, v rohu oklamal beky hostí, namířil si to před branku, kde byl v mlýnici nejpohotovější kapitán Žák - 1:1. Pár sekund před odchodem do kabin se nedohodla obrana Vítkovic, Slavíček tak mohl poslat pas před branku osamocenému Jankovičovi, který však kotouč v jasné gólové pozici nezpracoval.

Z hloubi domácího pole vyvezli kotouč pár chvilek po začátku třetí třetiny Stránský s Včíslákem, přečíslili domácí obranu a Včíslák měl samotný před Petráskem na holi druhý gól svého mužstva. V přesilovce si poté vítkovický Šebesta proklestil po buly cestu k ústecké svatyni, forhendovým blafákem si položil Petráska, ale místo odkryté klece trefil jen brankářův beton. S přibývajícími minutami stoupalo ruku v ruce s nasazením hráčů i jejich agresivita, a tak píšťalka sudího Hrubého nezahálela. V početní výhodě si od mantinelu vyjel do pole Žák a jeho bombu se snažil dorážkou usměrnit Jankovič. Tentokrát při hře 4 na 4 se po střele Kubína otevřela celá branka Jankovičovi, který ovšem nedokázal dorazit. Nejvíce živo bylo před oběma brankami chvilku před závěrečnou sirénou. V 58. minutě se podél mantinelu nenápadně rozjel Kucsera, v útočném pásmu si sjel na střed a tváří v tvář Petráskovi zacílil do jeho výstroje. Tutovku pak vzápětí zahodil Slavíček. Dojel puk vyhozený na icing, s obranou Vítkovic za zády se blafákem do bekhendu zbavil gólmana, ale puk mu před prázdnou brankou uskočil.

Prodloužení zahájili hosté ve třech, neboť po třetí siréně si za nesportovní chování hráčské lavice vysloužili menší trest. Počet hráčů na ledě však zbytečným zákrokem srovnal Slavíček a ve zkrácené přesilovce hosté rozhodli. Po zámku domácí čtveřice našel Hlinka na hranici brankoviště Řeháka, který se z voleje trefil pod lapačku Petráska a ukončil zápas - 2:1.

František Richter (Ústí nad Labem): „Jsme rádi za bod. Vítkovice byly lepší, ale my jsme šťastní, že to takhle dopadlo. Snažili jsme se s Vítkovicemi držet celý zápas krok a dokázali utkání dotlačit do prodloužení. V něm jsme se však nechali zbytečně vyloučit a v oslabení jsme bohužel inkasovali. Ale jak jsem řekl, bod nás moc těší.“