Ú s t í n/L. - V rámci osmého kola ligy juniorů přijel do Ústí celek Karlových Varů "B". Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, v té poslední rozhodli domácí o svém triumfu. Utkání se nejvíce povedlo Vlastimilu Dostálkovi, který zaznamenal tři braky a na jednu přihrál.
ne 13. 10. 2013
HC Energie Karlovy Vary B
7:2 2:1, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 7. Stnad (Musil), 18. Zdvořáček (Kment, Fojt), 35. Fojt (Procházka, Dostálek), 42. Dostálek (Fojt), 50. Dostálek (Fojt, Zdvořáček), 56. Straka (Musil, Vegner), 60. Dostálek (Kment, Fojt) – 18. Hroch (Sus), 29. Binias (Pfister, Gombár). Rozhodčí: Knapík - Ptáček, Rozlílek. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha, Vaněk, Zdvořáček, Trončinský, Holeček L., Straka, Procházka J., Fojt, Vegner, Polák, Strnad, Musil, Chovanec, Kment, Řídel, Piewak, Dostálek, Vondráček, Jindřich

HC Energie Karlovy Vary B: Nguyen – Kodl, Sturma, Novák, Gombár, Bodnár, Krejsa, Šus, Hroch, Pfister, Dinitrov, Bidias, Truhlář

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří byli aktivnější, gólman Kácha měl plné ruce práce. Za Ústí se do dobré pozice dostal nejprve Strnad, po něm i Polák. Ani jeden z nich však gólmana Varů nepřekonal. Postupem času se hra domácích zlepšovala. V čase 6:32 padla první branka zápasu. Pohotovou střelou z hranice brankoviště se prosadil Petr Strnad. Hrál se rychlý hokej, sudí málo přerušovali hru. Slovan se neustále tlačil před branku Varů. Domácím však chyběl klid na hokejkách. V patnácté minutě se do brejku dostal Strnad, byl faulovaný, a tak domácí hráli početní výhodu. Při přesilové hře gólman Kácha rozehrál kotouč přímo na hůl Nováka, který zazmatkoval a odkrytou část branky netrefil. V čase 17:21 Lvíčata využila přesilovku. Střelou od modré prostřelil hradbu těl i gólmana Martin Zdvořáček. Hosté snížili velmi rychle. Po necelé půlminutě hry nechala domácí obrana volného Daniela Hrocha, který v brejku se štěstím překonal gólmana Káchu. Po první třetině platil stav 2:1.

Druhou třetinu začali domácí tlakem, který zejména dirigoval Dostálek, hrající v juniorech na výjimku. Ve dvacáté páté minutě se k pěkné střele z otočky dostal Musil, jeho pokus však mířil vysoko nad branku. Při vyloučení Holečka se do pěkné akce dostal Dostálek, v útočném pásmu neměl komu přihrát. Hosté dokázali tuto přesilovku využít. Střelou od modré se prosadil Tomáš Pfister. Lvíčata promarnila vedení o dvě branky. Krátce po polovině zápasu se v dobré šanci ocitl Vondráček, gólmana Nguyena nepřekonal. Stejně dopadl i o několik minut později Fojt. Domácí si zahráli přesilovou hru, kterou využili. Radek Fojt vybojoval kotouč, povyjel si do mezikruží a střelou zápěstím prostřelil brankáře Varů. Za stavu 3:2 šly oba týmy do šaten.

V čase 41:07 se do brejku dostal Vlastimil Dostálek, který si s gólmanem Nguyenem poradil výborně. Ve 45. minutě hráli hosté přesilovku pět na tři. Lvíčata dobře ubránila dvojnásobné oslabení, což týmu hodně pomohlo. V padesáté minutě se znovu prosadili domácí. Vlastimil Dostálek se nejlépe zorientoval před brankou a doklepl kotouč do branky, Lvíčata vedla 5:2. Šestou branku domácího celku vstřelil Miroslav Straka po delším tlaku před brankou Nguyena. Poslední branku zápasu vstřelil Vlastimil Dostálek. Ústí vyhrálo 7:2.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí): Se třemi body jsem spokojený, s předvedenou hrou už méně. Sami hráči musí najít v sobě motivaci a zlepšit hru.
Miroslav Diblík (HC Karlovy Vary "B"): Ústí vyhrálo zaslouženě. Máme málo hráčů. Dvě třetiny jsme tak nějak drželi krok, v poslední třetině nás domácí přehráli.