Ú s t í n/L. - Předvánoční čas si ústečtí hokejisté zpestřili hned dvěmi výhrami na svém ledě. Po utkání s Přerovem udělali radost svým divákům také v zápase s Litoměřicemi. Na dvoubrankovou ztrátu dokázali hosté ještě odpovědět, ale Slovan zpečetil výhru dalšími dvěma góly. A připsal si tak do tabulky další tři body, tentokrát za výhru 4:1.
pá 22. 12. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
HC Stadion Litoměřice
4:1 0:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 26. Šenkeřík (Vrdlovec), 39. Melka (Roubík, Šenkeřík), 57. Kružík (Vrdlovec), 60. L. Volf (Volke) – 40. Miškář (Bílek, Jeřábek). Rozhodčí: Zubzanda, Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 992. Střely na branku: 40:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – D. Merta, Melka, Roubík – Smolka, Vrdlovec, Kružík – Kuběna, Pšenička, Severa – L. Volf, Najman, T. Jandus.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Strejček, M. Jandus, Jebavý, D. Málek – Kusý, Miškář, Bílek – Řehoř, J. Šimeček, Kantner – Hanták, M. Havelka, R. Pilař – Jirásek, Půlpán, Valášek.

V první třetině jsme branku neviděli. Ze začátku utkání bylo tempo zápasu hodně vysoké s množstvím šancí, které ovšem ke gólu nevedly. V největších šancích byl Roubík a Šimeček, kteří v obou případech ujížděli sami na brankáře, ale bez úspěchu. Oba brankáři předváděli skvělé výkony. Od osmnácté minuty se po zákroku na Volkeho hra přiostřila a vzduchem začaly létat emoce. Do druhé třetiny nastoupily Litoměřice s ještě více než minutovou přesilovou hrou pět na čtyři - 0:0.

Druhá třetina už branky přinesla a Slovan šel do třetí třetiny s jednobrankovým vedením. Na dělovku Petra Šenkeříka a milimetrovou trefu Antonína Melky dokázal gólem do šatny zareagovat Patrik Miškář a bylo postaráno o zápletku. Domácí se museli na začátku třetiny obejít bez svého kapitána Vágnera, který neudržel emoce a odpykával si osobní trest za nesportovní chování - 2:1.

Ve třetí třetině díky využité přesilovce odskočil Slovan na rozdíl dvou branek díky Danielu Kružíkovi a v závěrečné hostující power play pečetil výsledek Lukáš Volf. Tempo bylo už značně vlažnější, nicméně opadly i zákeřnosti a provokace, kterých chvílemi přibývalo a zápas se v klidu dohrál. Domácí tým tak přeskočil svého soupeře v tabulce a může si užívat předvánoční děkovačku s fanoušky, kteří dnes vytrvale podporovali celý zápas - 4:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Bylo to dramatické utkání. Od první minuty to bylo vyhrocené, jsme rádi za výhru a tři body."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Po dvou třetinách jsme prohrávali o gól, chtěli jsme vyrovnat, ale vinou zbytečných faulů se nám to nepodařilo. Dnešní zápas je pro nás ztráta."