O l o m o u c - Po dvou domácích zápasech, ze kterých dokázali Lvi vytěžit jen jednu výhru, zajížděli na led letošního nováčka z Olomouce. Nejen podle slov trenéra Borůvky, ale i samotných hráčů, nastupovali dnes Ústečtí na led s jediným cílem - zvítězit. Jejich koncepce se však rozsypala během pouhých 53 sekund, kdy na rohraní 12. a 13. minuty prvního dějství inkasovali tři branky. Tento náskok již hráči Slovanu nedokázali smazat, ale pouze výsledek kosmeticky upravit. Zásluhu na tom měl především střelec dvou branek David Appel. V důležitém třetím klání tak nakonec Olomoučtí přesvědčivě zvítězili 6:3 a stav série je tedy k překvapení všech ústeckých fanoušků 1:2. Pokud chtějí Lvi pomýšlet na postup, musí zítra bezpodmínečně vyhrát. V opačném případě pro ně sezóna předčasně skončila.
st 18. 2. 2004
HC Olomouc
6:3 3:0, 2:1, 1:2

Branky: 12. Buchal (Kárný), 13. Brančík (Žajgla, Komínek), 13. Liška (Klimeš), 25. Buchal (Kučera), 34. Brančík (Kudělka), 46. Kudělka (Komínek, Brančík) - 32. Appel (Kudrna), 43. Kudrna (Skuhrovec), 55. Appel. Rozhodčí: Vlček - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 9:11, navíc Liška, Prošek (OLO) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4500.

V bouřlivém prostředí se hrál od začátku velmi bojovný zápas. Už od začátku třetiny byly časté potyčky a poměrně hodně vyloučených. Při přesilovce hostů se poprvé blýsknul bravurním zákrokem domácí brankář Radek Tihlář, když polapil prudkou střelu hostujícího Skuhrovce. Rozhodčí poslal v polovině třetiny domácí do dvojnásobného oslabení a vysloužil si tak nepříliš lichotivé komentáře diváků. Při oslabení utekl hostující obraně Tomáš Karný a s jeho prudkou střelou měl Lukáš Sáblík značné potíže. Domácí přečkali oslabení bez inkasovaného gólu a poté zvýšili svůj tlak. Hra poté nabrala rychlý spád a rodily se velké šance na obou stranách. Gólová radost přišla jako první na domácí straně, po krásném průniku a roztáhnutí brankáře, zasunul puk do sítě Jaroslav Buchal. Hosté se sesypali po úvodním gólu a domácí téměř okamžitě znovu udeřili, když Richard Brančík dorazil puk za Sáblíkova záda. Obrana hostů začala působit chaoticky a po dobré kombinaci zvýšil skóre na tři nula Jozef Liška, to vše v rozmezí jedné minuty. To nevydržel hostující gólman Sáblík a nechal se střídat Jiřím Zikmundem. Zbytek třetiny dohráli hosté v křeči.

Druhou třetinu začali domácí v oslabení a na hře bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce zbytečně inkasovat. Hosté pak podnikali časté brejky, ale domácí podržel výbornými zákroky Tihlář. Nájezd olomouckých dvou hráčů ješte ústecký Zikmund zlikvidoval, ale o minutu později neměl proti střele zápěstím vyslanou Jaroslavem Bouchalem šanci. Atmosféra na stadionu byla vynikající, nechyběly mexické vlny a diváci zpívali. Olomoučtí hráli pohledný hokej a nechybělo moc aby Radek Kučera nepoložil hosty definitivně na lopatky, ale brankář Ústí prokázal své kvality. Domácí poté převzali iniciativu do svých rukou a Ústí pouze vyhazovalo. Při úniku dva na jednoho prostřelil Tihlářovy betony ústecký David Appel. Hosté potom Olomoucké přitlačili, ale po dorážce Richarda Brančíka přidali další gól domácí.

Po volnějším začátku třetí třetiny se hned ve třetí minutě trefili hosté a žili ještě v naději na vyrovnání. Utkání potom začalo být vypjaté a jen málokdy se hrálo v plném počtu hráčů. Hosty pak definitivně zmrazil domácí David Kudělka, když si objel brankáře a pohodlně skóroval. Hra se zdála poté být pouze v režii domácích, ale branka padla na druhé straně. Po dorážce překonal dobře chytajícího Radka Tihláře opět David Appel. Pak předvedl neuvěřitelný zákrok hostující Zikmund když v leže zlikvidoval lapačkou kotouč mířící vzduchem do jeho svatyně. Olomouc poté zvolnila hru a chtěla podržet výsledek do závěrečného hvizdu. Diváci se bouřili proti verdiktům hlavního sudího, ten hru na zhruba pět minut přerušil a nechává vyklidit čtyři řady diváků nad trestnou lavicí. Závěr zápasu pak okořenily ostré potyčky mezi hráči, ale na výsledku 6:3 pro domácí to nic nezměnilo.