Ústí nad Labem - Domácí hráči Slovanu nedovolili další překvapení a ve druhé bitvě si poradili s jihlavskou Duklou v poměru 4:2. Dvěma góly se blýskla posila z Třince, Václav Varaďa, zbylé dvě trefy obstrarali Miroslav Třetina a Daniel Boháč. Za hosty se prosadili Rostislav Malena a Kriss Grundmanis. Dukle už nepomohl oddechový čas ani závěrečná power-play. Stav série: 1:1 na zápasy.
st 14. 3. 2012, Zlatopramen Arena
HC Dukla Jihlava
4:2 2:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 17. Třetina (Čermák, Pajič), 20. Daniel Boháč (Hanzl, Handlovský), 38. Varaďa, 44. Varaďa (Alinč) - 54. Malena (Domin, Indra), 59. Grundmanis (Indra). Rozhodčí: R. Wagner, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Delegát: Rouspetr. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3 768. Střely na branku: 41:30 (16:14, 10:7, 15:9). Průběh utkání: 4:0, 4:2. Zakázaná uvolnění: 2:6. Ofsajdy: 2:0. Vyhraná vhazování: 33:28 (7:11, 14:6, 12:11).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Vobořil, J. Zeman, Poživil, Hořava, Gureň, Černý, Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Lev, Alinč, Varaďa - Daniel Boháč, Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, Čermák

HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Petráček, Ficenc, Grundmanis - Čachotský, Padělek, Jeslínek - A. Zeman, Hubáček, Hodek - Maliník, Domin, Indra - Krupka, Bezděk, Vysloužil

Ve stejném tempu a nasazení jako první semifinálový duel se odehrávalo i druhé střetnutí. Podobně jako den předtím se Ústečtí od začátku tlačili do útoku a hrálo se převážně před brankou hostů. Jenže Jihlava využívala každou příležitost k ohrožení ústecké branky a zpočátku ještě aktivněji než v úterním duelu a poté, co Pajič i Zeman ve výhodných pozicích netrefili branku mohli jít Jihlavští dokonce do vedení.

Úprk dvojice Hubáček, Hodek zakončoval po přesném načasování druhý jmenovaný. Někdejšího ústeckého kapitána vychytal fantastickým přesunem brankář Koutský. Ústečtí hrozili v přesilovce. Odraženou střelu od zadního hrazení nedokázal vrátit do branky Roubík. Ránu Poživila od modré efektně ukryl Novotný ve své lapačce. Obdobně si počínal při výpadech Hanzla.

Emoce vzplály poté, co Pajič nedokázal usměrnit kotouč za rozhozeného jihlavského brankáře. Místo černé gumy skončil v brance forvard Třetina. Notně mu pomáhal právě Novotný, který ho počastoval sérií úderů. Rozhodčí rozdal stejné tresty na obou stranách. Při hře ve čtyřech upadl na modré Roubík a do brejku se hnal Padělek. Po kličce do forhendu však přestřelil.

V závěru třetiny se k domácím konečně přiklonilo trochu štěstí, které v dosavadním průběhu série postrádali. Po průniku Pajiče, střílel Čermák. Druhou dorážku za rozhozeného Novotného dokázal k tyčce usměrnit Miroslav Třetina a zaznamenat svou premiérovou trefu v play-off.

V poslední minutě navýšil vedení Ústí Daniel Boháč. Šťastný odraz kotouče po střele od modré a odrazu od Hanzlovy brusle si našel ústeckou osmičku. Ta si bekhendem potáhla puk a následně přehodila padajícího Novotného.

Jihlava byla v první polovině druhé periody aktivnějším týmem. Dostávala se do tlaku, ale ústecká obrana odolávala a do vážnějších šancí vojáky nepouštěla. Asi poslední horkou chvilku v zápase prožili domácí ve 28. minutě. Jihlavští parádně sehráli přesilovkový signál při přechodu pásma a Malena se dostal za záda ústeckých hráčů. Postupoval sám na Koutského, ale branku přestřelil. Od té doby se obraz hry změnil.

Začali se zase prosazovat ústecké kombinace a diváci viděli dlouhé úseky hry přišpendlené hosty před svojí brankou. Zajímavou pozici na pravém kruhu měl Třetina, po něm po nabídkách od Hanzla i Boháče střílel třikrát oblíbenou ranou z první Handlovský. Buď mimo nebo do Novotného. Nakonec se Ústečtí před odchodem do šaten přeci jen prosadili.

Obrovskou hrubku hostující obranu využili Václav Vařaďa. Zachytil na kruhu špatnou rozehrávku a pár kroků od branky zvládl ještě kličku. Na dvakrát se dokázal prosadit a prvně skórovat ve žlutomodrém dresu.

A chvíli po začátku třetí třetiny stál ostřílený třinecký harcovník opět ve správnou chvíli na správném místě. Znovu zachytil jihlavskou rozehrávku,nyní na vlastní polovině. Potáhl puk do pásma. Počkal na najíždějícího Alinče, jemuž jej ale předložil už na dlouhou hůl. Alinč ještě stačil zakončit a odrazem o konstrukci branky nahrál Václavu Varaďovi zpět. Ten pak byl před prázdnou brankou a neměl potíže zamést puk za čáru – 4:0.

Ústečtí sice soka i nadále jasně přehrávali, ale byli to hosté, kteří ještě do konce utkání dvakrát skórovali. Nejprve propadla Koutskému střela z dálky od Rostilslava Maleny . Dvě minuty před koncem pak do Dominovy nabídky strčil hůl Kriss Grundmanis a tečoval puk přesně k tyči. Stanovil konečné skóre mače na 4:2.

Za stavu 1:1 na zápasy se série stěhuje na Vysočinu, kde bude pokračovat v sobotu a neděli.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "K úplné spokojenosti je ještě daleko, po prvním zápase jsme byli psychicky možná trochu dole. První třetina nebyla špatná, bruslili jsme a měli daleko větší pohyb než v úterý. Pomohly nám také dvě vstřelené branky. Mrzí mě závěr utkání, kdy jsme přestali hrát. Málem jsme se trápili, v hokeji není výhra o tři nebo čtyři góly žádný velký výsledek."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Utkání bylo ovlivněné tím, že jsme neproměnili v úvodu střetnutí tři vyložené šance. Zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Dvě laciné branky po individuálních chybách nás stály odskok soupeře. Za stavu 4:0 jsme chtěli vstřelit alespoň čestný gól, abychom neodjížděli s nulou. Do domácích zápasů jdeme se vztyčenou hlavou, ostudu jsme v Ústí nad Labem neudělali. Rozhodovat bude náš dobrý pohyb a důraz. Jsme spokojení, že vezeme domů ze severu Čech jedno vítězství."