Ú s t í n/L. - I ve druhém zápase mezi Ústeckými Lvy a hokejisty ze Zlína se štěstí přiklonilo na stranu Severočechů. O výsledku zápasu bylo v podstatě rozhodnuto v první třetině, kdy Lvi v rozmezí čtyř minut nasázeli Zlínu tři branky – postupně skórovali Pazourek, Krajči a Němeček. Ve druhé třetině domácí snižovali, ale hosté zásluhou Krajčiho opět odskočili na rozdíl tří branek. V závěrečné třetině vstřelili Zlínští druhý gól, ale Ústečané si svůj dvoubrankový náskok už pohlídali.
čt 13. 3. 2008, Zimní stadion Luďka Čajky
PSG Zlín
2:4 0:3, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 29. Rachůnek , 48. Leška (Hamrlík) - 10. Pazourek (Krajči), 12. Krajči (Špirko), 14. Němeček (Pojkar), 39. Krajči. Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:4, navíc Hořava (UNL) 2+10 za VRAŽ. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 443. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4

PSG Zlín: Murín - Hamrlík, Lučka, Nosek, Hlavačka, R. Míka, Ďurák, Klouček - Balaštík, Leška, Rachůnek - Kubiš, Balán, Andrašovský - M. Pšurný, R, Pšurný, Záhorovský

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - A. Novotný, Zápotočný, J. Evan, Hořava, Klobouček, Vágner, Němeček, Pojkar - Krajči, Pazourek, Káňa - Čaloun, Špirko, Mrázek - Hovorka, Šagát, Šaffer - Přeučil, A. Nedorost, Hašek

Hned v úvodu první třetiny se do šance dostal domácí Kubiš, ale s jeho střelou neměl Přikryl větší problém. Ve 4. minutě se ve střelecké pozici octl Němeček, ale puk za Murínova záda neprotlačil. V čase 9:03 otevřeli Ústečané skóre utkání - Krajči najel s pukem za bránu domácích, následně přihrál na zcela osamoceného Pazourka, který bez větších problémů propálil domácího brankáře. Další gól hostů na sebe nenechal dlouho čekat – v čase 11:59 zvyšoval Krajči, který střelou z mezikruží překonal nepřipraveného Murína. Od té doby pokračovali Lvi v aktivní hře. A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat – v čase 13:33 zvýšil na 0:3 Němeček, jenž střelou od modré čáry s pomocí tyče překonal nešťastného Murína. Třetí gól ústeckých hokejistů vyhnal z branky domácího brankáře, kterého nahradila brankářská dvojka Jakub Čech. První dvouminutový trest dostal hostující Pojkar - Domácí se tlačili do útočné třetiny, hosté ale v oslabení výborně napadali. Do konce první třetiny si Lvi svůj náskok pohlídali.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení hrubých chyb obou obran. Jen zázrakem neskončila žádná z chyb gólem. Ve 23. minutě se Lvi dostali do přečíslení a po akci dva na jednoho zakončoval ve skvělé pozici Čaloun, ale ještě lepší zákrok předvedl gólman Čech, jenž se bleskově přemístil od pravé tyčky k levé. První výraznější střelu musel Přikryl likvidovat až ve 25. minutě. V čase 28:27 využili domácí přesilovku a za Zlínské snižoval Rachůnek. Domácí gól nastartoval a Přikryl měl plné betony práce, aby za svá záda nepustil žádnou ze zlínských střel. Ve 33. minutě si hosté zahráli první přesilovku, kterou ale Zlínští přečkali bez úhony. V čase 38:48 odskočili Lvi opět na rozdíl tří branek - po samostatném úniku přes celé kluziště překonal Krajči povedeným blafákem domácího brankáře.

Třetí třetina ještě ani pořádně nezačala a už měli hosté početní výhodu – do šance se vypracoval Krajči, ale za zlínskou bránou se ukličkoval. Zlínští se snažili s nepříjemně vyhlížejícím výsledkem něco udělat, ale Ústečané je do větších šancí nepouštěli. Blízko ke gólu byl Balaštík, ale ústecký gólman si pravou tyč své svatyně pohlídal. V čase 47:20 domácí snižovali na rozdíl dvou branek - Hamrlík naservíroval puk Leškovi, který pohodlně sám před Přikrylem zvedl puk pod horní tyč. Lvi ale důrazně bránili a svůj náskok si hlídali. V 54. minutě vychytal zlínský brankář velkou šanci Hovorky. Zbytek třetiny se odehrával převážně ve středním pásmu.