Ú s t í n/L. - Téměř celou první třetinu dokázali ústečtí junioři udávat tón utkání. Bohužel pro ně v samém závěru třetiny, navíc při vlastní přesilovce, přišel zkrat. Hosté po fatálních chybách domácí obrany dvěma přesnými zásahy ve vlastním oslabení otočili zápas a otěže utkání už nepustili z rukou. Po dvou třetinách však ještě domácí hokejisté mohli myslet na body, ale dvě branky v úvodu závěrečného dějství litvínovské hráče definitivně posunuly k výhře.
so 24. 1. 2009
HC Verva Litvínov
3:7 1:2, 1:1, 1:4

Branky a nahrávky: 14. Řídel (Jurčák), 28. Drnec (Březa), 50. Brož (Kentoš, Bříza) - 20. Gerhát, 20. Bojer (Maxa, Müller), 23. Kafan (Zavřel, Havelka), 41. Gula (Kousalík), 43. Kafan (Mackal, Hora), 51. Češka (Maxa, Stříteský), 59. Maxa (Bojer, Müller). Rozhodčí: Stolín - Goder, Maštalíř. Vyloučení: 6:7, navíc Holomek (UNL) a Přeučil (LIT) 5 min. + OK (HRUB). Využití: 2:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 150. Střely na branku: 21:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Grin, Zákoutský, Brož, Holomek, Jurčák, Drahorád, Stejskal - Šrámek, Drnec, Kočí - Bříza, Kentoš, Janíček - Řídel, Baránek, Březa.

HC Verva Litvínov: Brzobohatý - Hora, Stříteský, Kousalík, Havelka, Čejka, Müller, Gula - Mackal, Gerhát, Zavřel, Bojer, Maxa, Bíza, Přeučil, Kafan, Češka.

Domácí začali zápas trochu zbytečným faulem, ale tlaku hostí se ubránili. Po vyrovnání sil na ledě si vynutili tlak, který museli faulem hasit hosté, ale ani domácí se prosadit nedokázali. Poté se hrálo nahoru dolů, k vidění byl rychlý hokej. Ve 14. minutě nahrál při přesilovce z rohu kluziště Jurčák a Řídel těsně před Brzobohatým zvedl kotouč pod víko - 1:0. Hosté poté zvýšili obrátky a sevřeli Lvy v obranném pásmu. Těsně před koncem třetiny hráli domácí další přesilovku, ale ujel jim Gerhát a kličkou ala Peter Forsberg pořekonal Wegerta - 1:1. Gól do šatny, navíc při vlastní přesilovce, domácí hokejisty notně poznamenal. Po necelých 20 vteřinách vyrobil za brankou hrubku Zákoutský a po přihrávce zpoza branky se střelou z voleje trefil Bojer.

Vstup do druhé třetiny se povedl lépe hostům. Po další domácí chybě v obranném pásmu dostal přihrávku mezi kruhy úplně volný Kafan a kličkou do bekhendu poslal hosty do dvougólového vedení. Ve 28. minutě dokázal Březa prostrčit kotouč na Drnce, ten se prosmýkl mezi dvěma obránci a kličkou do bekhendu snížil stav na 2:3. Dál se hrál vyrovnaný hokej, šance se střídaly na obou stranách. Ke konci třetiny hráli domácí přesilovku, vytvořili si tlak, ale hostující svatyně odolala.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté téměř celou přesilovku z konce druhé třetiny a netrvalo ani minutu, když se střelou od modré trefil Gula - 2:4. O necelé 2 minuty později vyslal Mackal do brejku Kafana a ten kličkou do bekhendu nedal Wegertovi šanci - 2:5. Od 49. minuty hráli domácí přesilovku, Brož vystřelil od modré a trefil přesně víko litvínovské branky - 3:5. Ze snížení se však domácí neradovali dlouho. Vyloučení domácího hráče dokázal potrestat hned vzápětí Češka. Konec zápasu ještě okořenila hromadná bitka. V úplném závěru pak ještě domácí dohrávali ve dvojnásobném oslabení, které dokázal brzy potrestat Maxa.