Ú s t í n/L. - Velmi zajímavý zápas se odehrál ve Zlatopramen Areně. Do Ústí přijel rival z Chomutova. Lvíčata po první třetině fantasticky vedla 3:2, jenže Piráti zlepšili hru, což se projevilo i ve skóre. Chomutov nakonec vyhrál 10:5, Ústí se ale nemá za co stydět.
so 19. 1. 2013
Piráti Chomutov
5:10 3:2, 1:4, 1:3

Branky a nahrávky: 10. Ságer (Dostálek, Hanzl), 11. Jindřich (Zdvořáček, Kubáč), 16. Navarra (Smetana, Kubáč), 32. Navarra (Faigl, Kubáč), 42. Bačák (Jindřich) - 5. L.(Szathmáry), 8. Hejcman (Šulák), 21. Deveri (Havel), 25. Hejcman (Lehnert), 27. Šulák (Hejcman), 32. Dobrovolný (Fronk, Hejcman), 43. Novák J. (Deveri, Novák L.), 49. Hejcman, 51. Novák J. (Novák L., Deveri), 52. Havel (Peštuka). Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 8:7, navíc Kuchynka (UNL) KO NEPS, Pecl (CHOM) 10 min ZHK. Využití: 3:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:10.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák D. - Zdvořáček, Smetana, Ságer, Holeček, Vegner, Bulva, Neumann, Málek, Navarra, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Bačák, Dostálek, Faigl, Musil, Jindřich

Piráti Chomutov: Dovina, Maštalířský - Havel, Pelc, Kopáč, Šulák, Kovář, Szathmáry, Dobrovolný, Fronk, Devery, Novák L., Kaše, Peštuka, Lehnert, Novák J., Hejcman, Macháček, Hlava

Do zápasu vstoupili lépe domácí, Hanzl nezakončil přesně. Na druhé straně se hostující Fronk pokusil o fintu a la Mikael Granlund. Novák se nenechal zahanbit. Smetana putoval na trestnou lavici. V čase 4:57 na konci pěkné akce stál Lukáš Novák, který prostřelil Davida Nováka v brance Ústí. Chomutov tedy vedl 1:0 díky využité přesilovce. Opět při vyloučení Smetany udeřili hosté. Šulák zavezl puk do útočného pásma, přihrál na hůl Darka Hajcmana, který bez problémů z první prostřelil Nováka. V čase 9:06 využili přesilovou hru i domácí, Jiří Ságer snížil. Běžela 11. minuta a Jan Jindřich vyrovnal na 2:2. O pět minut později, znovu v přesilové hře, od modré střílel Smetana. Střelu před brankou tečoval Roman Navarra a poslal Ústí do vedení 3:2. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Z úvodní třetiny si Chomutov přinesl přesilou hru pět na tři, kterou využil. Danko Deveri skóroval střelou, která prošla mezi tělem a rukou gólmana Nováka. Hosty dostal do vedení 4:3 Darek Hejcman. Ve 27. minutě Chomutov vedl o dvě branky, Libor Šulák prostřelil hradbu těl před brankou Nováka. Krátce po polovině zápasu hrála Lvíčata přesilovou hru. Roman Navarra s velkou dávkou štěstí prostřelil Dovinu. Minutu poté se opět radovali Piráti. Střela Davida Dobrovolného skončila za zády Nováka. Po dvou třetinách vedli hosté 6:4.

Ústí velmi rychle snížilo, prosadil se Vladimír Bačák, díky jeho brance byl rozdíl ve skóre jen jeden gól. Piráti ovšem odpověděli hbitě, Jakub Novák prostřelil domácího brankáře. Ve 49. minutě Lvíčata hrála přesilovku, rozjížděla útočnou akci z obranného pásma. Puk žlutomodrým vypíchl Darek Hejcman a tváří v tvář v souboji s Novákem uspěl. Devátou branku Chomutova zajistil Jakub Novák. O minutu později vedli hosté 10:5, desátou branku obstaral Radek Havel. Za tohoto stavu skončil zápas.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas nehodnotím dobře, protože jsme byli často vylučovaní. Jsem ale rád, že jsme s Chomutovem dokázali půlku zápasu držet krok.