K. V a r y - Hlubokou krizi prožívají hokejisté ústecké juniorky, kteří prohráli už čtvrté utkání v řadě, navíc s celkově velmi nelichotivým skóre 4:16. V tabulce jsou tak jen krůček od 17. příčky, která znamená, že by vypadli z boje o play off. Svůj díl na tom nesou nemoci i četná zranění, hlavně však neúčast dvou nejproduktivnějších hráčů Havlíčka a Hanzla, kteří pravidelně nastupují za první tým Slovanu. Ten je už definitivně vítězem dlouhodobé části 1. ligy, a tak tu je určitá naděje, že by oba dva mohli svým spoluhráčům do vyřazovacích bojů pomoci. Bylo by to vůbec poprvé od doby, co se hraje v mladežnické extralize play off a byla by asi velká škoda tuto šanci nevyužít...
so 17. 1. 2009, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
6:1 1:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 8. Rohan T. (Přindiš), 25. Přindiš, 38. Frk (Rohan T., Tomeček), 46. Záhora (Topinka, Tomeček), 58. Vachovec (Rohan M., Funk), 59. Mareček (Rohan M., Frk) - 22. Zákoutský (Kentoš, Brož). Rozhodčí: Turčan - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 9:11. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

HC Energie Karlovy Vary: Hruška - Ryžuk, Přindiš, Funk, Tomeček, Tollinger, Schusser, Rohan M. - Frk, Záhora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Fusek, Topinka, Hudák, Rohan T., Kellner, Mareček, Majer.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Drahorád, Stejskal, Zákoutský, Grin, Brož, Sveikauskas - Kočí, Kentoš, Janíček, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Březa, Pojezdný, Řídel.

Prvních pár minut zápasu se vyvíjelo přesně tak, jak napovídalo postavení obou soupeřů v tabulce. Šance jednoho týmu byla okamžitě následována šancemi z druhé strany. Jako první se střelecky projevil hostující Jan Zákoutský, který prudkou střelou trefil pouze beton domácího Hrušky. Domácí s odpovědí dlouho nelenili a hned za pár vteřin přišla ve formě střely kapitána Tomáše Rohana, která proletěla těsně nad klecí hostujícího Jana Wegerta. Hra se poté delší dobu odvíjela ve středním pásmu a každý střelecký pokus byl okamžitě zastaven do té doby bezchybnými gólmany. To ovšem platilo pouze do osmé minuty. Petr Přindiš si v početní převaze o dva muže najel až před osamoceného brankáře a ten jeho střelu stihl vyrazit až na poslední chvíli. K jeho smůle to byl zákrok tak nejistý, že vyražený puk spadl blízko vedle něho a to přesně na hokejku Tomáše Rohana, který tak kličkou a následnou střelou kolem tyčky otevřel skóre zápasu a poslal domácí poprvé do vedení. Hosté jakoby omráčení rychlým gólem, šli po zbytek třetiny do útlumu, a domácí tak prožívali střelecké hody, ani jedna střela již ale neskončila za zády hostujícího brankáře.

Ať už si hostující celek s trenérem řekli v kabině po první třetině cokoli, rozhodně jim to vyšlo. Z drtivého nástupu na domácí vytěžili přesilovou hru a tentokrát v ní byli i důslednější, než-li v těch předchozích. Stalo se tak ve 22. minutě, kdy si Jan Zákoutský najel před brankáře a střelou mezi betony mu nedal šanci na vyražení. Po vyrovnání se hra ani nestihla uklidnit a domácí se opět ujali vedení. Tentokrát to bylo zásluhou Petra Přindiše, který ve 25. minutě ujel všem hostujícím obráncům, kteří zaspali v útoku, a poslal tak svůj tým podruhé v zápase do nejtěsnějšího vedení. Oba týmy pak zvolily zcela odlišnou taktiku. Hosté se snažili za každou cenu drát do útoku a případné nájezdy domácích musel zlikvidovat hostující brankář. Domácí naopak vsadili na důslednou obranu a na brejky. Jako úspěšnější strategie se ukázala hra svěřenců trenéra Neubauera. V 37. minutě totiž domácí dokonali svojí přesilovkovou kanonádu. Konkrétně to byl Martin Frk, který po křižné přihrávce od Tomáše Rohana poslal klid do kabiny ve formě dvoubrankového vedení.

Ve třetím dějství podobně jako v tom druhém jasně dominovali domácí. Zpočátku se však oba týmy držely vzadu a hrálo se spíše na obranu, což ovšem rázně přerušil ve 46. minutě Matěj Záhora, který po rozebrání hostující obrany vsítil další branku domácích, která byla vytěžená z přesilové hry. Další branka přišla v 58. minutě, kdy hostující útočníci trochu zazmatkovali a po přílišném překombinování přihrávek jim puk uloupil Michal Vachovec. Tváří v tvář proti ne zrovna ve formě chytajícímu Janu Wegertovi se nemýlil, a poslal tak svůj tým již do čtyřbrankového vedení. Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve hostů byla branka hned v následující minutě, kdy Jakub Mareček po dlouhé přihrávce ujel před osamoceného brankáře a naposledy vymetl všechny pavučiny v síti hostů.

Jiří Neubauer (HC Energie Karlovy Vary): Zápas jsme měli již od začátku dobře rozehraný a já musím kluky pochválit, že se nesložili při inkasované brance a naopak bojovali dál a výsledek tomu určitě hodně napovídá. Konečně se nám také povedla prolomit naše střelecká smůla v přesilových hrách.
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnešní zápas určitě rozhodly přesilové hry. Naší vinou jsme jich soupeři nabídli o trochu více a ten je k naší smůle i dokázal některé využít. Vyrovnané utkání se kvůli nim tak od druhé třetiny změnilo v mírně jednostrannou hru.