Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým odehrál předposlední utkání dlouhodobé části NOEN extraligy juniorů na hřišti soupeře. Lvíčata cestovala na Kladno. Domácí se dostali do vedení, za Severočechy odpověděl Smetana. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav. V poslední třetině o svém triumfu rozhodli domácí.
čt 24. 1. 2013
Rytíři Kladno
3:2 0:0, 1:1,2:1

Branky a nahrávky: 24. Strnad (Janeček, Tomáš), 50. Janeček (Slánský), 52. Fiala (Slánský) - 29. Smetana, 46. Kuchynka (Smetana). Rozhodčí: Würtherle - Hrubec, Ledinský. Vyloučení: 3:7, navíc Bulva (UNL) 10 min. + OK [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Rytíři Kladno: Exner – Hájek, Bunda, Slánský, Šilhavý, Strnad, Redlich, Doudera, Habrdla, Gottlieb, Véber, David, Kolářík, Janeček, Fiala, Rajter, Tomáš

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák – Bulva, Smetana, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Ságer, Bačák, Dostálek, Holeček, Vegner, Faigl, Musil, Jindřich, Navarra, Málek

Úvod zápasu se nesl v duchu nepřesností, ze kterých následně plynulo neproměňování šancí. První gólovou pozici si připravil Redlich, na brankáře Nováka byl krátký. Ústí dostalo čtyři dvouminutové tresty, nicméně je Kladno nedokázalo využít. Za bezbrankového stavu skončila první třetina.

Vstup do druhé dvacetiminutovky měli domácí podstatně lepší. Lvíčata se dostala pod tlak, ze kterého inkasovala branku. Střelu Janečka tečoval mimo dosah Nováka Strnad. Domácí byli aktivní, jejich snahy ovšem překazil faulující Fiala. Po necelé půl minutě přesilové hry se ke krásné individuální akci odhodlal Smetana, který vyrovnal skóre. V závěru třetiny se do dobré pozice dostal Redlich, ale Novák byl znovu lepší. Za stavu 1:1 skončila druhá třetina.

Ústí vstoupilo do třetí periody s velkou chutí, což dokumentuje branka Kuchynky. Útočník ve žlutomodrém dresu našel mezeru mezi betony gólmana Exnera. Vedení hostů nemělo dlouhé trvání, protože po necelých čtyřech minutách Nováka propálil Janeček. Ústecký Bulva si nechal dát dvojitý osobní trest za nesportovní chování, a tak utkání pro něj skončilo. V čase 51:12 se prosadil Fiala. Místo závěrečného tlaku hosté faulovali. Tím se Ústí připravilo o bodové naděje. Kladno vyhrálo 3:2.