Ú s t í n/L. - Nepovedené utkání o třetí místo sehráli Lví junioři na domácím ledě s Jindřichovým Hradcem. Od druhé minuty prohrávali a jen na konci druhé třetiny dokázali zdramatizovat zápas. Neproměnili 4 nájezdy a spoustu dalších šancí.
pá 19. 11. 2004
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:4 0:2, 2:1, 0:1

Branky: 40. Hillmich (Kratochvíl), 40. Kratochvíl - 2. Cmunt (Mazanec), 14. Gurka (Mikrska) 21. Ferták (Beránek), 46. Ferták (Čáp). Rozhodčí: Krebs - Dvořák, Vrzáček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Lvům se nepovedl zž vstup do zápasu a od druhé minuty prohrávali 0:1, když se po úniku z levé strany Cmunt. Od třetí minuty se hra vyrovnala útoky šly nahoru dolu, ale nikdo nedokázal zakončit. V sedmé minutě jeli domácí dva na jednoho, ale nepovedená přihrávka zmařila šanci. V deváté minutě opěto domácí unikali dva na jednoho, ale šanci Kupce kryl hostující brankář. V 10. minutě střílel nadvakrát po vhazování v útočném pásmu Janus, ale ani on nedokázal skórovat. V jedenácté minutě zase na druhé straně střílel Šulcík po dobré práci napadání celého útoku, ale domácí brankář byl na místě. Ve dvanácté minutě zase pálil Svoboda, ale minul hostující branku. A ve 14. minutě udeřilo do domácí svatyně. Obrana zapoměla na volného Gurku mezi kruhy a ten příhru spoza branky přetavil do druhého gólu. Po tomto gólu došlo ke střídání v domácí svatyni.V sedmnácté minutě po vhazování byl blízko domácímu úspěchu Jindřich, ale v pádu nedokázal usměrnit kotouč k volné tyči. Z protiútoku zavezli hosté do pásma a jejich tlak vyřešili Lvi zakázaným uvolněním. V 18. minutě dostali domácí šanci v přesilovce, ale odehráli jí pouze s jednou šancí. To Gottfried tečoval střelu od modré, která šla jen těsně pravé tyče mimo. Přesně v okamžiku návratu hostujícího hráče na led sekl Svoboda protihráče a šel také na dvě minuty ven.

Do druhé třetiny šli hosté s jedním mužem v poli navrh a to se stalo rozhodujícím pro celý zápas. V čase 0:57 využil pěkné přihrávky Beránka Ferták a bylo to 0:3. Od třetí minuty domácí zabrali a dostali soupeře na chvíli pod tlak. Nedařily se jim ale finální přihrávky ani zakončení. V 7. minutě vypadl domácímu brankáři puk a hostující útočník s ním objel branku, ale nepodařilo se mu zasunout kotouč do sítě. V následném závaru měli hosté několik možností vystřelit na téměř bezmocného brankáře, ale obrana je nepustila k zasazení poslední rány. Od desáté minuty se zase chvíli hrálo nahoru dolu. Domácí Janus se dostal do úniku, ale přestelil. Další vyrovnané minuty byly v režii dobré obrany hostí, kdy odebírali puky už ve středním pásmu. V 17. minutě se už k dorážce nedostal Jindřich, hradecký gólman zastavil puk betonem. Po vhazování se do šance dostal Gottfried, ale na poslední chvíli mu uskočil kotouč z hole. V čase 19:02 byl vyloučen za držení hostující Žídek a domácím se podařilo bleskově využít přesilovku. Hostům se nepodařilo vyhodit nepřesnou rozehrávku Lvů, ti získali kotouč zpět a Kratochvíl přesně nahrál Hillmichovi, který si poradil s brankářem a pohodlně skóroval. Za dalších sedmnáct sekund se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky, díky dobrému forčekingu. Skóroval Kratochvíl. Čtvrt minuty před koncem byl ještě vyloučen domácí Kříž na dvě minuty za faul kolenem.

Nástup do třetí třetiny se hostům nepodařil, jako předcházející. Lvi zvládli oslabení a snažili se dobít potřetí klec soupře. A po tlaku a nevyužitých šancích přišlo na řadu otřepané pravidlo nedáš-dostaneš. S rozhozenou obranou si podruhé poradil Ferták a bylo to znovu o dvě branky. Hned po vhazování se domácí dostali do vyložené šance, ale Janusovu "tutovku" do horního růžku zlikvidoval hostující brankář efektním semaforem. V polovině poslední časti měli hosté ještě velkou šanci v přesilovce, kdy prudká střela šla mimo branku, ale odrazila na hůl hradeckého útočníka, který tvrdou střelou bez přípravy vyzkoušel domácího strážce v brance. Domácí se stále snažili o korekci stavu, ale dobře hrající hosté už změnu stavu do konce nepovolili. Lvi neproměnili dost šancí a to rozhodlo o výsledku zápasu.