V pátek 26. 8. 2016 se v přípravném zápasu, který se odehrával na děčínském ledě, ústečtí junioři dostali rychle do vedení. Děčínští ale vyrovnali a náskok soupeře v průběhu hry se jim podařil dohnat a vše rozhodli čtvrtým gólem. Zápas byl předčasně ukončen, ale přesto skončil vítězstvím domácího týmu.
pá 26. 8. 2016
HC Děčín
4:3 1:3, 3:0

Branky a nahrávky: 8. Chovanec 23. Trmal (Ždánský) 33. Žďánský (Trmal), 37. Šváb (Žďánský) - 1. Loukota (Brňák), 12. Amirov (Kopta), 18. Drha (Moucha) . Vyloučení: 4:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Děčín: Března, Klement, Hübsch, Ryšavý, Zelinger, Šváb, Trmal, Pulda, Chovanec, Kment, Žďánský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Poulíček, Rychtář, Loukota, Vytejček, Moucha, Spálenka, Amirov, Tomáš, Drha, Brňák, Magasanik, Kopta.

Na začátku první třetiny se Slovanu zadařilo velmi rychle, do děčínské branky se trefil Loukota. Domácím se několikrát podařilo dostat se k bráně, kterou kryl brankář Jiří Poulíček. Nejprve odrážel všechny střely, ale snaha děčínských se nakonec vyplatila – v osmé minutě vyrovnali, o gól se postaral Chovanec. Poté se Děčín dostal do oslabení, ale Slovanu se nepodařilo šanci využít. I tak ale zakončil Amirov třetinu trefou, díky které se Ústí dostalo do vedení.

Do druhé třetiny nastupovali ústečtí v přesilové hře. Jejich střelu ale vykryl děčínský brankář Března, a tak zůstal stav nezměněn. Snažení ústeckých juniorů ale nepolevilo, a tak, díky střele Drhy, mohli pokračovat ve hře s dvougólovým vedením. Zanedlouho se však podařilo domácím vedení Slovanu snížit Trmalovou trefou do rohu branky. Ústečtí dostali šanci zvýšit svoje vedení při přesilové hře, ale ta opět zůstala nevyužita. O vyrovnání děčínského týmu se zasloužil Žďánský. Ačkoli naši junioři bojovali, rozhodující branku zápasu trefil Šváb, hráč hostí.

Při již tak malém počtu hráčů obou týmů se několik dalších při zápase zranilo, tudíž bylo utkání ukončeno po druhé třetině za stavu 4:3.

Jiří Merta (HC Slovan): ,,Na dnešním zápase se dá těžko něco hodnotit, protože hrajeme třetí zápas ve třech dnech na 10 hráčů a dnes se nám zranili další dva, s tímhle počtem osmi lidí se nedá hrát hokej. Museli jsme utkání ukončit předčasně, aby nebyla další zranění. Musíme se přes víkend dát dohromady a v pondělí budeme hrát dál. Hlavně se klub musí dát dohromady, hlavně početně. Když ne početně, tak alespoň kvalitou, aby mohli zaujmout důstojnou roli v první lize juniorů.´´

Radek Hron (HC Děčín): ,,Já jsem hlavně rád, že jsme si zahráli, i když to dopadlo tak, jak to dopadlo, že se nezranilo víc lidí jak u nás, tak v Ústí. Doufám, že klub bude brzo v pořádku a že to bude lepší, než tréninková jednotka.´´