H a v í ř o v - V předehrávce sobotního 14. kola extraligy zajížděli junioři Ústeckých Lvů k zápasu o únik z posledního místa tabulky do Havířova. V zápase ještě necelých 10 minut před koncem třetí třetiny vedli a navíc měli k dispozici trestné střílení. To nepromněnili, nechali se vyloučit a domácí tvrdě trestali. Dvěma brankami během 3 minut zápas otočili a vítězství si už pohlídali.
čt 21. 10. 2010
AZ Heimstaden Havířov
3:2 1:0, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Kopún (Miczek), 54. Mráz (Teper), 57. Pechanec (Kopún, Brezani) - 26. Baránek (Humpolíček, Smetana), 49. Humpolíček (Kuchynka, Baránek). Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:9, navíc Daráš, Bříza (oba UNL) 10 min., Krause (HAV) TS. Využití: 1:1. Diváci: 320. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek - Bálint, Zientek, Peslar, Teper, Lešiga, Krause, Jindřich, Marek - Horák, Duda, Miczek, Mráz, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Kopún, Brezani, Včíslák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Bulva, Smetana, Hříbal, Burkovec, Boháč, Grin, Humpolíček - Faigl, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Chládek, Daráš, Bříza, Pořický, Baránek, Pojezný, Racek

Do zápasu vstoupili lépe domácí hokejisté, ale své příležitosti nedokázali plně využít. V začátku zápasu jsme viděli i přesilovku Ústí nad Labem, ale jediná šance hráče Humpolíčka nebyla využita. V 7.minutě se Jan Miczek dostal ke kotouči, ale nikdo z havířovských nedokázal využít této možnosti, kterou vybojoval. Ve 12. minutě dostal Vojtěch Hošek parádní přihrávku až za obranku AZetu, ale puk mu utekl a brankář Matoušek vpoklidu akci přerušil.

První branku utkání vsítil po parádní sólo akci v 13. minutě Marek Kopún, když si skvěle vybruslil z rohu útočného pásma a objel brankáře Petráska a pohodlně zasunul kotouč do odkrytého prostoru - 1:0: V závěru třetiny hrál Havířov dvojnásobnou přesilovou hru, kterou nedokázal využít hlavně kvůli nepřesnostem v přihrávkách v útočném pásmu.

Ve 26. minutě si skvěle vybruslil ústecký Dominik Boháč a jeho střelu vykryl Matoušek s velkými potížemi, i kvůli dotírajícím hráčům soupeře. Skvělý pas dostal Martin Baránek od svého spoluhráče Humpolíčka a Baránek vykoupal v samostatném úniku Matouška, když proměnil akci precizním beckhandovým blafákem - 1:1. Další velkou šanci měl Villiam Daráš, ale nedokázal sám před prázdnou klecí puk hodit za brankovou čáru. V 35. minutě střelu Dominika Krauseho vykryl Petrásek fantastickým semaforem.

Ve 38. minutě minul těsně branku ústecký Pojezdný po akci dva na jednoho. Ve 49. minutě se prosadili Lvi. František Humpolíček procpal kotouč mezi betony brankáře Matouška - 1:2. V 51. minutě jel samostatný nájezd ústecký Martin Baránek, ten ale nedokázal proměnit, Matoušek tak udržel naděje Havířova. V 54. minutě se v početní výhodě a při signalizovaném trestu prosadil Tomáš Mráz, který se bez problému trefil pod horní tyčku - 2:2.

V 57. minutě se puk v chumlu před brankářem Petráskem vykutálel až k Antonínu Pechancovi, ten neměl problém trefit odkrytou klec - 3:2. V posledních sekundách byl vyloučen Pechanec a hosté zkoušeli hru bez brankáře, která jim ale nevyšla a nakonec se ještě nechali vyloučit. Zápas vyhrál Havířov po velkém boji 3:2.