Přípravný zápas: Slovan Ústí n/L - Trhači Kadaň 3:5
Kombinovaný tým podlehl Salzburgu 3:5
13.8.2004 | Miroslav Janíček

D ě č í n - V pátečním podvečeru se na Děčínském ledě představil nováček nejvyšší rakouské ligy The Red Bulls Salzburg. V jeho kádru se představili i dva čeští hokejisté. Odchovanec jihlavské Dukly Petr Buzek a odchovanec ústeckého Slovanu Jan Kaltenböck. Hráči domácího celku se představili v kombinované sestavě. Ke 13 hráčům základní sestavy Děčína se přidalo 9 hráčů Ústeckých Lvů. Na lavičce je koučovali za Děčín Radomír Mikeš a za Ústí Vít Borůvka.

Děčín
přát.
pátek 13. 8. 2004, 18:00 h
3:5
(0:1, 1:1, 2:3)

Branky: 31. Bašta, 41. Tomeček, 60. Havlík - 8. Niskavaara, 33. Niskavaara, 42. Moser, 43. Winzig, 57. Kumposcht. Rozhodčí: Štěpán. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Ústí nad Labem: Volke - Bedan, Havlík, Luka, Svatoš, Staněk, Havlíček, Černý, Klement - Hašek, Vaníček, Tomeček - Stibor, Werner, Filipovský - Volráb, Karli, M. Tvrzník - Kloz, Gottfried, Bašta

Salzburg: Penker - Jakobsson, Niskavaara, Pittl, Brabant, Hochenberger, Mericka, Riener, Buzek, Kaltenböck - Kaipainen, Jinman, Auer - Pewal, Harand, Winzig - Moser, Kumposcht, Hirsch - Muschlin, Wechselberger, Schwab - Rotter

První desetiminutovka utkání byla v režii hostů z Rakouska. Nejprve se Volke zaskvěl proti Moserovi, o chvíli později byl pozorný při bekhendu Jinmana. První branka padla v 8. minutě, ihned po rozehrávce, když do černého zamířil Niskavaara. Ve 13. minutě nastřelil ještě Rotter tyčku Volkeho svatyně. Největší šance domácího týmu se zrodila v 18. minutě, kdy Havlík pálil od modré a dorážku Tomečka Penker chytil.

Od úvodních minut druhé třetiny hra nabrala tempo a hokejisté Slovanu se nadechli k náporu. Ve 27. minutě ještě brankář hostí jedovku Havlíka chytil, ale na Baštovu střelu o 4 minuty později nedosáhl. Ve 32. minutě dostali hosté možnost hrát více jak minutu přesilovku 5 proti 3. Když už se zdálo, že se domácí ubrání, přišlo přečíslení a Niskavaarova střela do prázdné branky.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí hokejisté přesilovou hru, ihned si vytvořili zámek a Tomeček bleskově vyrovnal. Hosté se ale s remízou nehodlali smířit a o půl minuty později přesnou střelou přes obránce strhl Moser opět vedení na stranu hostí. Neuběhly však ani 2 minuty když po zaváhání obrany Slovanu zvýšil bez problémů Winzig na 4:2 pro hosty. Poté se hra začala hodně kouskovat, na obou stranách přibylo vyloučených. Když už se zdálo, že se zápas jen dohraje, přišla 57. minuta a hra 4 proti 4. Po pěkné kombinaci se v mezikruží uvolnil Kumposcht a poslal Volkemu 5. pozdrav ze Salzburgu. V poslední minutě ještě stihl těsně po vhazování nádhernou střelou od modré pod víko snížit na konečných 3:5 Havlík.