Havlíčkův Brod - V zápase 11. kola I. hokejové ligy ČR zajížděl Slovan do havlíčkobrodské Kotliny, exústecký trenér Jiří Mička nalezl na výběr Jaromíra Šindela a Tomáše Mareše recept. Z Vysočiny se na sever Čech hokejisté Slovanu vrací po prohře 2:4 bez bodu, dva kanadské body zaznamenal v utkání Daniel Boháč (1+1), zranění utrpěl Václav Meidl.
so 12. 10. 2013, Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 1:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Musil (Polodna), 29. Dvořáček (Endál), 37. Říha (Stach), 54. Stehlík z TS – 34. Vobořil (Alinč, Daniel Boháč), 52. Daniel Boháč (Grin, Alinč). Rozhodčí: Talpa – Rittich, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 967. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Kolafa, M. Drtina, Jank, M. Vágner, Semrád, Korím, Zítka – L. Havel, P. Polodna, Musil – Chlubna, O. Stehlík, Milfait – Dvořáček, L. Endál, Maliník – Stach, V. Říha, Berger. Trenéři: Jiří Mička, Richard Cachnín.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Vobořil, K. Černý, Grin, Sklenička, Vl. Brož, do 40. Vaněk, Holomek, do 40. Motejlek - P. Přeučil, Roubík, Rod - Budínský, Alinč, Daniel Boháč - Baránek, J. Kloz, D. Tůma - do 40. Dostálek, do 40. V. Meidl, do 40. Vávra. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

Oba soupeři měli v úvodních minutách zápasu k dispozici hru v početní převaze, ale gólový efekt se nedostavil. Na konci 6. minuty byla k vidění první velká šance zápasu, kterou si vytvořili hosté. Od modré čáry nebezpečně pálili Jakub Grin a Zbyněk Sklenička, ale gólman Dolejš předvedl skvělé zákroky a podržel v těžkých chvílích svůj tým. Pokračovalo se ve vyrovnaném a spíše bojovném hokeji, který s sebou přinášel před oběma brankami minimum vzruchu. O to větším překvapením byla úvodní branka zápasu, z níž se radovali Rebelové. Lukáš Havel se svou střelou z mezikruží ještě neuspěl, ale brankář Petrásek vyrazil puk do prostoru před sebou, odkud pohotovou dorážkou k tyči rozjásal Kotlinu Pavel Musil.

Fanoušci potom sledovali především tuhý boj o střední pásmo, který moc hokejové parády nenabídl. Lvi zahrozili v průběhu 16. minuty, kdy Jan Alinč svou přihrávkou se štěstím našel hůl Víta Budínského, jehož ránu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval skvělý Daniel Dolejš. Pozadu nechtěli zůstat ani domácí, kteří pořádně zaměstnali gólmana Petráska. Maskovaná opora Ústí nad Labem předvedla sérii bravurních zákroků a pomohla jí i paní Štěstěna, když Pavel Musil vystřelil z bezprostřední blízkosti těsně nad.

Do prostřední části naskočila lépe havlíčkobrodská družina, jež mohla rychle navýšit své hubené vedení. Ondřej Stehlík po obkroužení brány vyprášil Petráskovy betony a Tomáš Chlubna trefil zblízka jen Grinovy brusle. Hokejisté zpod Střekova si pak vytvořili chvilkovou územní převahu, ale brodská obrana v této zkoušce obstála na výbornou. Svůj druhý gól v utkání mohl vstřelit Pavel Musil, který z ideální palebné pozice zakončoval po pasu Lukáše Havla, ale jeho ránu vytáhl brankář Petrásek ramenem z horního růžku své svatyně.

V čase 28:30 už však mladý strážce ústeckého brankoviště smutně lovil puk ze své sítě, když po vyhraném vhazování Lukáše Endála zkusil štěstí od levého mantinelu David Dvořáček a vyhnal všechny pavouky z horního rohu Petráskovy klece. Oba tábory v následujících minutách nevyužily ve svůj prospěch přesilovky, které zapříčinily fauly brodského Martina Vágnera a ústeckého Milana Vobořila. Na sklonku 24. minuty už svítil na tabuli stav 2:1. Jan Alinč našel přesnou křížnou nahrávkou z pravého kruhu najetého Milana Vobořila, který odrazem o tyčku snížil na nejtěsnější rozdíl.

Hostům radost z protržení střeleckého trápení dlouho nevydržela, protože havlíčkobrodský debutant David Stach nabil do kruhu Vladimíru Říhovi, jehož dělovka zapadla k bližší tyčce.

Obrázek hry se v první půlce závěrečného dějství nezměnil, když hokejoví příznivci přihlíželi především bojovnému hokeji, který je v chladném počasí příliš nezahřál. Hra se rozhýbala až po 50. minutě, kdy usedl ke dvěma minutám na lavici hanby havlíčkobrodský obránce Marek Drtina. A soubor z Kotliny musel znovu podržet reprezentant Daniel Dolejš, jenž zmařil tři nebezpečné dorážky Daniela Boháče, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Stejná dvojice si svůj minisouboj vzápětí zopakovala, ale tentokrát s opačným výsledkem. Daniel Boháč si počkal na odražený puk, když brankář Dolejš vyrazil přes zakrytý výhled střelu Jakuba Grina, a nekompromisně jej uklidil k bližší tyčce.

Jenže i tentokrát přišla blesková odpověď Rebelů, kteří si vzali zpět dvoubrankový náskok. Ondřej Stehlík byl v samostatném úniku faulován a při nařízeném trestném střílení chladnokrevně skóroval střelou k tyči. Domácí si už své vedení pohlídali a v klidu si došli pro důležité tři body za výhru 4:2.

Foto TOP: Miroslav Rosendorf.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Děkuji za gratulaci k vítězství. Já bych chtěl pogratulovat celému mužstvu, protože si myslím, že jsme do utkání vstoupili velice dobře. Hlavně v první třetině jsme si dokázali vytvořit ohromný tlak, o čemž svědčí i poměr střel na bránu, který byl 15:5. Nebýt gólmana Petráska a trochy hokejového štěstí, tak ta třetina mohla místo 1:0 skončit 3:0. Ve druhé třetině jsme začali být malinko pasivní, Ústí začalo mít lepší pohyb. My jsme po standardní situaci, což jsou bule, které nám nejdou, paradoxně zvýšili na 2:0. Přišla přesilová hra, kdy jsme zaspali při brejkové situaci a Ústí snížilo na 2:1. Nám se ale podařilo dát třetí gól, který podle mě rozhodl. Třetí třetina už byla z naší strany takovým taktickým bojem. Ústí sice dalo v přesilové hře kontaktní gól, ale síla byla dnes na naší straně a vítězství bylo naprosto zasloužené. Troufnu si tvrdit, že to byl jeden z nejlepších výkonů na domácím ledě.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím. Chtěli jsme navázat na poslední domácí zápas s Českými Budějovicemi, který jsme sehráli dobře. Bohužel se nám to vůbec nepodařilo. Dnes jsme podali jeden z horších výkonů, které předvádíme hlavně na hřištích soupeřů. Myslím si, že domácí dnes vyhráli zaslouženě. Hráči, kteří by měli naše mužstvo táhnout, tak ho netáhnou. To je v současné době náš největší problém.