Ústí nad Labem - Ústečtí Lvi přivítali v utkání ve 43. kola I. hokejové ligy ČR Horáckou Slavii. Slovan si opět zkomplikoval zápas, ve kterém vedl již o dva góly. Nakonec ze souboje s Horáckou Slavií Třebíč berou favorizovaní svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše pouze dva body.
so 19. 1. 2013, Zlatopramen Arena
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3pp 2:0, 0:1, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Meidl (Grin, Daniel Boháč), 20. Roubík (Poživil, Tůma), 49. Daniel Boháč (Roubík, Poživil), 61. Pavlík (Poživil, Roubík) - 40. Hruška (Němec, Ostřížek), 56. Vondráček z TS, 58. Čuřík (Sláma). Rozhodčí: Pražák, M. Fraňo - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6, navíc Poživil (UNL) TS [HÁK]. Využití: 1:1. Diváci:
1 010. Střely na branku: 35:20 (15:4, 9:10, 9:6 - 2:0). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Vyhraná vhazování: 28:21 (8:5, 9:9, 10:7 - 1:0).

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, K. Černý, Vl. Brož, P. Hořava, F. Pavlík, Špelda, Grin, Holomek - D. Tůma, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, P. Přeučil - Matai, Rod, Handlovský - Hess, V. Meidl, Daniel Boháč

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Zdráhal, M. Hruška, Čejka, L. Sláma, Bilčík, Dlapa - Čuřík, Dolníček, Laš - J. Káňa, Ostřížek, V. Němec - Křivohlávek, Kaut, T. Vondráček - Přibyl, Moučka, M. Čech

I přesto, že venku panují silné mrazy, dorazila do ústecké Zlatopramen Areny tisícovka příznivců hokeje. Začátek utkání začal v mírném tempu a oba soupeři se zpočátku spíše „oťukávali“. Skóre duelu Ústeckých Lvů proti Třebíči otevřel v sedmé minutě domácí Meidl, který tečoval Grinovu střelu. Modrožlutí se tak ujali vedení 1:0. V deváté minutě mohl zvýšit náskok Sýkora, který se ocitl před Čiliakem. Ten byl ale pozorný. Třebíčští mohli vyrovnat v přesilové hře, ale puk do Petráskovi klece nedopravili. Také šelmy z Ústí získaly po faulu Rangla početní výhodu. Ve 14. minutě propálili Lvi z boku Čiliaka. Branka ale nebyla uznána, protože žlutomodrý Přeučil stál v brankovišti. Další power-play získali Ústečané tři minuty před první sirénou, ale ani tentokrát ji nevyužili. Už to vypadalo, že úvodní část skončí jednobrankovým rozdílem, ale nestalo se tomu tak. Pouhých sedm vteřin před první sirénou našla střela Poživila dobře postaveného Roubíka a ten se nemýlil - 2:0. Po první třetině tak měli domácí dvoubrankový náskok.

Ve 22. minutě se díky zásahu vysokou holí obránce Hořavy ocitli hokejisté Slovanu v početní nevýhodě. Největší příležitost korigovat stav měli hosté z Vysočiny v závěru této power-play, kdy si puk mezi sebou předávali Ostřížek s Kautem. Ani tentokrát Petráska svými záměry nepřekvapili. Ve 27. minutě Roubík poslal puk před bíločerveného brankáře. Ludvík mohl zavěsit do odkryté klece, ale přestřelil . V devětatřicáté minutě vyfasoval dvouminutový trest domácí Matai. Tento útočník zahříval trestnou lavici pouhých pětačtyřicet sekund, protože třebíčský Němec nahrál Hruškovi a ten mířil přesně – 1:2. Deset vteřin před koncem druhé třetiny se tak hostům podařilo snížit na rozdíl jedné branky.

Závěrečná část začala v rychlejším tempu než předchozí dvě. Červenobílí sice bojovali, ale byli to právě oni, kteří znovu inkasovali. To, když Roubík zpoza brány našel v prostoru mezi kruhy nikým nehlídaného D. Boháče, který prostřelil Čiliaka. Stav na tabuli se tak změnil na 3:1. V čase 54:24 se do šance dostal Sýkora, ale trefil jen helmu hostujícího gólmana. V 56. minutě byl Poživilem zahákován třebíčský Vondráček a sudí nařídil trestné střílení. To Vondráček proměnil a vrátil svému celku naději na vyrovnání – 2:3. To přislo o necelé tři minuty později, kdy se po spolupráci se Slámou trefil Čuřík. Tímto gólem tak srovnal stav na 3:3. Minutu před závěrečným signálem byl vyloučen Kaut za podražení a Ústečtí Lvi tak získali výhodu jednoho muže v poli navíc. Protože z trestu uplynula pouze jedna minuta, přesunul se ještě do prodloužení. Z nastaveného času neuplynula ještě ani půlminuta a Pavlík umístil kotouč do třebíčské klece – 4:3. Dva body za vítězství v prodloužení si tak do statistik připsali žlutomodří.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Se dvěma body jsme po dvou prohrách spokojení, ale tři body by byly lepší. Vytvořili jsme si spoustu šancí, po čtyřiceti minutách jsme měli vést 5:0. Marek Čiliak je výborný gólman, ale přesto bychom měli tyto šance proměnit a zápas rozhodnout. Dali jsme soupeři šanci, kterou přijal. Třebíč odehrála třetí část velice dobře. Přesilovku v prodloužení jsme sehráli excelentně, ale bohužel jsme nezvládli posledních osm minut třetí třetiny. Slavia nám také ukázala, že je velice nepříjemným protivníkem a že jsme s odřenýma ušima vydřeli dva body. Zranění Robina Kováře a Zbyňka Skleničky nás trápí a i to se na nás podepsalo."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "V Ústí nad Labem je kvalita, to všichni víme. Slovan ale nyní dvakrát v řadě prohrál, s námi chtěl za jisté tuto sérii ukončit. V první třetině byli Ústečtí lepší, šli zaslouženě do vedení. Mě mrzí pouze obdržená branka do šatny těsně před přestávkou. Byla to naprosto zbytečná chyba, nakonec se ukázalo, že tento gól byl hodně důležitý. Ve druhé části se hra trochu srovnala, ale my měli stále potíže s pohybem. Hráči Ústí nad Labem byli důslední, důrazní, dobře bránili, my se v útočném pásmu na kotouči dlouho neudrželi. Síly nám dodal gól Milana Hrušky v přesilové hře. Ve třetí dvacetiminutovce to vypadalo, že z nás už nic nevypadne, protože Lvi hráli aktivně a vstřelili i třetí branku. V závěru jsme nic nevzdali a riskli napadání ve dvou hráčích. Soupeř ztratil vládu nad utkáním, dali jsme gól z nájezdu a z dorážky i vyrovnali. Pokud prohráváte ve Zlatopramen Areně ještě pět minut před koncem řádné hrací doby rozdílem dvou branek, je nesmírně těžké vyrovnat. Hráče bych pochválil za to, jak bojovali a se ziskem bodu jsme nakonec spokojení. Rozhodčí nás v čase 58:58 min. nesmyslně poslali do čtyř. Faul to nebyl, ale to je jejich svědomí, nechci to řešit."