Ve 34. kole 1. hokejové ligy se na ledě hostí utkali Ústečtí Lvi s Pantery z uhelného města. Zápas byl gólově velmi vyrovnán a spíše připomínal přestřelku. Začátkem první třetiny otevřel skóre Šagát, avšak o půl minuty později dokázali domácí vyrovnat. Skvělé dva góly si na svůj účet připsal Jan Klobouček, ale i po jeho snahách zůstalo na konci druhé třetiny utkání nerozhodné 3:3. Ústí však i přes velmi častá vylučování díky gólu Martina Šagáta zvítězilo nad Havířovem 4:5.
st 17. 12. 2008, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
4:5 2:2, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 5. Štefanka (Kotásek, Piecha), 17. Piecha (Kotásek, Evan), 31. Kotásek (Evan), 57. Vala (Klimeš, Kolarz) - 5. Šagát (Sklenička), 18. Klobouček (Pazourek), 33. Klobouček (Janků), 50. Mikulík (Špirko), 52. Šagát (Němeček). Rozhodčí: Jeřábek - Klein, Novák. Vyloučení: 7:12, navíc Kolarz (HAV) TS (HAK), Mikulík (UNL) 5 min + DKU (NARZZ). Využití: 4:2. Diváci: 502. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5.

AZ Heimstaden Havířov: Čech (26. Valent, 26. Čech) - Kolarz, Klimeš, Evan, Štefanka, Novák, Lašek, Hegegy - Seman, Vala, Velecký - Brynecký, Piecha, Kotásek - Klimša, Zeliska, Říčka - Minařík, Maruna, Daneček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Gýna - Čaloun, Mikulík, Sklenička - Šagát, Špirko, Šaffer - Janků, Pazourek, Dragoun - Heřman, Hanzl, Havlíček.

První pětka hostů začala velmi zostra a Mikulík byl prvním narušitelem havířovského brankoviště. Po něm zkoušel štěstí Špirko, ale jeho teč Gýnovy střely brankář Čech vykryl. Pak si první zásah připsal i gólman hostů Salfický, kdy krotil pokus juniora Říčky. V 5. minutě po úspěšných zákrocích proti Macháčkově a Šagátově pokusu domácí brankář Čech kapituloval po dorážce neobsazeného právě jmenovaného útočníka Šagáta - 0:1. Vzápětí hrál nedovoleně vysokou holí ústecký forvard Dragoun a už po šesti vteřinách vyrovnal po vyhraném Piechově vhazování dělovkou od modré bek Štefanka - 1:1. Za minutu byl vykázán na trestnou lavici domácí Zeliska a toto oslabení odehráli Panteři výborně, hosty do vážnějšího zakončení vůbec nepustili. Už při standardním počtu hráčů na ledě se přes domácí obranu prosadil Janků, ale Čech si s jeho bekhendovým pokusem bezchybně poradil. Ve 13. minutě mohl vstřelit vedoucí branku Piecha, ale na Salfickým vyraženou Bryneckého střelu těsně nedosáhl. Od 15. minuty si zahráli znovu Fryčerovi svěřenci přesilovku, když se proti pravidlům provinil severočeský Heřman. A takovou dobrou přesilovku už Panteři dlouho neodehráli. Nejenže byla korunována vedoucím gólem, ale celých sto vteřin nepustili domácí čtveřici z ledu a pak vysíleným soupeřům zasadil ránu k.o. útočník Piecha, když dorazil Kotáskovu střelu - 2:1. Domácí diváky pak vystrašil Dragoun, jenž sám uháněl na Čecha, ten ale jeho střelu chytil. To se mu bohužel nepovedlo v 18. minutě, když Pazourek našel před brankovištěm úplně volného Kloboučka a ten mezi Čechovy betony srovnal na 2:2. Dvě minuty před první přestávkou byl vyloučen hostující Havlíček, ale až na šanci Semana tato přesilovka domácím hráčům proti pozorně bránícím Lvům moc nevyšla.

Od začátku druhé třetiny Panteři aktivněji napadali Lvy hned na své útočné modré čáře a nedovolovali šikovný soupeřovým útočníkům rozvinout kombinační hru. První šanci této části hry měl na holi Říčka, když ve 22. minutě parádně obral o puk Heřmana a dostal se ke střele. Salfický v brance byl ale pozorný. Pak v další akci Semana s Kotáskem zastavil offside. Ve 25. minutě musel brankář Havířova zasahovat proti velmi nebezpečné střele hostujícího Mikulíka. A hned nato ve 27. minutě nařídil rozhodčí Jeřábek trestné střílení za hákování obránce Kolarze proti Dragounovi. Do branky překvapivě nastoupil Valent a taktickým vyjetím "přinutil" exekutora Špirka vypálit nad. Piecha podrazil v téže minutě menším háčkem Zemana a byl vyloučen. Po minutě přesilovky Ústí špatně střídalo a síly na ledě se tak vyrovnaly. V následující zkrácené havířovské přesilovce se ohrozit Lví klec Panterům vážněji nepovedlo. Na jejím konci zůstal po zásahu Zemana ležet na ledě Velecký, hlavní rozhodčí až po poradě s kolegy čárovými ústeckého hráče vyloučil a Panteři hráli minutovou dvojnásobnou přesilovku. Ústecký gólman Salfický pak v okamžiku návratu vyloučeného Havlíčka do hry střelu Semana vyrazil, útočník Kotásek byl ale v pravý čas na pravém místě, puk si z pod ústeckého brankáře povytáhl a bekhendem ho přehodil - 3:2. Ve 31. minutě pokračovaly přesilovkové hody. Tentokrát se ocitl za katrem domácí útoční Velecký. A hosté se dočkali vyrovnání. Nepříliš prudkou střelu Kloboučka od modré čáry Čech vůbec neviděl a ta pod břevnem propadla za jeho záda - 3:3. Přímo před domácí střídačkou byl zasažen v obličeji Říčka kapitánem Čalounem a Panteři si zahráli čtyřminutovou přesilovku. Brynecký pak v obrovské a jediné přesilovkové šanci před brankovištěm promáchl. Dlouhá početní výhoda moc domácím nešla, za 240 vteřin se více pohybovali po rozích než před Salfického brankou. Poslední tři minuty této třetiny se dohrávaly za oboustranné opatrnosti, prim hrály obě obrany, útočné aktivity neměly správnou přesnost. Těsně před sirénou si šel ještě sednout na lavici hanby domácí Kolarz za hrubost.

Dělené oslabení Panteři zvládli na výbornou, Čech nemusel ani jednou zasahovat. Po skončení ústecké přesilovky dojel Daneček vyraženou Nováku dělovku, ale překonat Salfického se mu nepodařilo. Za zbytečný faul za brankou hostů byl poté Říčka potrestán menším trestem. V oslabení dobrou prací všech pětek se Panteři bez problému celku ve žlutých dresech ubránili. Obránce Lašek ve 45. minutě předvedl na Čalounovi u modré čáry ukázkový bodyček, až olympijský vítěz skončil potupně na zádech na ledě. A od 47. minuty si přesilovku zahráli za faul Janků (sekání) i domácí borci. Jenže v této havířovské přesilovce Lev Špirko hledal Mikulíka a nebýt parádního a hlavně bleskurychlého Čechova přesunu od tyčky k tyčce, mohli Panteři prohrávat. Poté poskytl domácím půlminutovou dvojnásobnou přesilovku Heřman za sekání. Tuto výhodu ale Panterům prohospodařil svým vyloučením za hru vysokou holí Piecha hned za šest vteřin. Hra čtyři na tři gól nepřinesla, další vyloučení ano. Štefanka si šel odpočinout za podražení. V 50. minutě Čechovi vyrazil hostující útočník Šagát po závaru hokejku před brankovištěm a takto "bezbranného" ho překonal Mikulík - 3:4. Až od 52. minuty se zase hrálo v pěti na obou stranách. A hned z dalšího protiútoku tečoval Šagát těsně před Čechem střelu Němečka a Lvi vedli rázem o dvě branky 3:5. V 54. minutě byl znovu na ledě nerovnovážný stav. Macháček natlačil soupeře nedovoleně do Salfického branky a byl vyloučen. A když se po půlminutě probíjel Kotásek před Salfického, podrazil ho Klobouček, což bylo rozhodčím oceněno dalším menším trestem. Výsledkem byla hra pěti proti třem celých 90 vteřin. A vzápětí se obránce Ústí nad Labem Zeman provinil proti pravidlům sekáním, čímž si přisedl ke svým spoluhráčům na trestné lavici. A sudí Jeřábek dále potvrzoval přísný metr dalším vyloučením. Panteři se v 57. minutě pak šikovnou tečí útočníka Valy (střílel od modré Klimeš) přiblížili na dostřel - 4:5. Jenže s pokračující přesilovkou si už domácí hráči nevěděli rady. Nervozita, zejména pak na ústecké straně gradovala, což předvedl v 59. minutě nevybíravým zákrokem u mantinelu na domácího Kotáska s pětiminutovým výsledkem a dvacetiminutovým návdavkem Mikulík. Šedesát vteřin před koncem základní hrací doby odjel na střídačku brankář Čech, ale ani hra v šesti proti čtyřem k vyrovnání nevedla.