Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi budou na Vysočinu odjíždět v dobrém rozpoložení. Zvládli i druhou bitvu na vlastním ledě. Tentokrát 5:2 už v základní hrací době a do Jihlavy vezou náskok 2:0 na zápasy. Dnes se vše podstatné odehrálo už v první třetině. Ústečtí nastříleli tři branky již za deset minut, a přestože hosté účet dvacetiminutovky uzavřeli, radovali se Lvi. Zcela zaslouženě. Dnes byli povětšinu duelu lepší. Drama ve třetí části navíc vstřelenými dvěma brankami nepřipustili. Spousty šancí navíc spálili. Branky padaly hlavně v přesilových hrách. Lvi využili tři, hosté dvě. Jednou z ústředních postav duelu byl Ladislav Slížek. Hrál velmi aktivně, otevřel skóre a vybojoval zlomovou přesilovku.
po 19. 3. 2007
HC Dukla Jihlava
5:2 3:2, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Slížek (Martinec, Hluchý), 10. Grof (Nádašdi, Martinec), 11. Ivan (Houdek, Micka), 54. Micka (Ivan, Liščák), 60. Hořava (Martinec, Hluchý) - 8. Lukáč (Řípa, Kaňkovský), 20. Duben (Kaňkovský, Lukáč). Rozhodčí: Jebavý - Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 7:9, navíc Morava a Fiedler (oba JIH) 10 min. NESP. Využití: 3:2. Diváci: 5 690. Střely na branku: 49:26 (19:12, 17:10, 13:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Jan Kudrna, Ficenc, Hořava, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Míka, Morava, Duben, Lukáč, Pekárek, Klíma, Martinka - Rytnauer, Bakus, Čachotský – Kaňkovský, Fiedler, Řípa – Vlk, Dušátko, Lazorišák - Havel.

Od úvodního bully byl k vidění rychlý hokej. V šanci se ocitl nejprve Nádašdi a brzy po něm na druhé straně Řípa. Ve 4. minutě hráli domácí svou první přesilovku. Začali ji tradičně v poklidném tempu, ale půl minuty před jejím vypršením naznačil Martinec na pravém kruhu střelu, místo toho nabil u levé tyčky číhajícímu Slížkovi, který se nemýlil - 1:0. Hned první přesilovku proměnili o 2 minuty později i hosté. Při střele Lukáče od modré Přikrylovi výborně clonil Fiedler a domácí brankář viděl puk až v brance - 1:1. Domácí hokejisté poté zvýšili obrátky, donutili soupeře k faulům a od 10. minuty měli dvojnásobnou početní výhodu. Při ní Lvi rozebrali trojici soupeřových hráčů a Grof vrátil domácím vedení. V následné přesilovce 5 proti 4 bleskově zvýšil Ivan na 3:1 a hostující trenéři si vyžádali oddechový čas. Domácí hráli ale i nadále v pohodě a svého soupeře jasně převyšovali. Ten se do tlaku dostával pouze v přesilové hře. V 16. minutě se před jihlavskou brankou prosadil Micka, ale Řehoř proti němu výborně zasáhl. Vzápětí při vzájemném souboji bodnul Bakus holí Přeučila a byl asi hodně rád, že vyfasoval pouze dvouminutový trest. Domácí přesilovku využít nedokázali, a tak přišel trest na druhé straně. Pouhých 12 vteřin před první sirénou vyšel hostům přesilovkový signál a po vyšachování domácí čtveřice střílel Duben do zcela odkryté branky - 3:2.

Okamžitě po úvodním vhazování druhé třetiny ujel Nádašdi, ale ani nadvakrát Řehoře nepřekonal. Domácí si i poté udržovali herní převahu, ale, paradoxně, při přesilovce polevili. Hosté se přizpůsobili, a tak celkově tempo hry viditelně zvolnilo. Hokejisté Slovanu si však stále udržovali mírnou převahu. To se změnilo ve 34. minutě, kdy na trestnou lavici usedl Zápotočný. Hráči Dukly si v přesilovce vytvořili místy až drtivý tlak, domácí však odolali. Zbytek třetiny pak odehráli žlutomodří poměrně dost pasivně. Asi největší šanci třetiny k vyrovnání měl ve 39. minutě Čachotský, který projel celým kluzištěm až před Přikryla. Ten se však zaskočit nenechal a povedeným zákrokem šanci zmařil.

Třetí třetinu začali domácí opět náporem. Nejprve si svým pohybem vynutili faul, ale v přesilovce příliš nebezpeční nebyli. Až při hře s plným počtem hráčů dokázali Řehoře zasypat střelami, ale žádný z pokusů se neujal. Poté následovala zhruba pětiminutová část hry, kdy tempo hry opět nebylo nijak závratné. Až teprve v polovině závěrečné třetiny dokázali domácí svého soupeře opět zmáčknout. V 54. minutě vletěl  po pravé straně Micka jako blesk do útočného pásma, rychlým pohybem se dostal mezi kruhy a pohotovou střelou zápěstím nedal Řehořovi sebemenší šanci - 4:2. Dvougólové vedení si poté domácí hlídali a do ničeho se příliš nepouštěli. V 58. minutě provedl Micka další výpad směrem na jihlavskou branku a Řehoř měl plné ruce práce, aby jeho pokus zpacifikoval. Když už se zdálo, že zápas se v klidu dohraje, vyloučil rozhodčí domácího Ficence a hosté při té příležitosti odvolali i brankáře. Hru v 6 proti 4 ale už po 14 vteřinách ukončil Morava, když sekl Zápotočného. Těsně před závěrečnou sirénou, při hře ve 4 proti 4, ujeli domácí opět do přečíslení a Martinec zopakoval svůj kousek z prvního gólu jen s tím rozdílem, že zakončoval Hořava - 5:2.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Co k tomu říci? Jsem zklamaný, že jsme to tu dnes neutrhli. Myslím, že jsme nebyli horším týmem. První tři góly jsme dostali v oslabení, toho se musíme vyvarovat. Bylo v tom trochu nedisciplinovanosti a chybělo tomu malinko víc nasazení a odvahy. Co se kondice týče, myslím, že jsme na tom byli lépe než soupeř. To jsem klukům také kladl na srdce. Bohužel, šance jsme tam měli, možná nám tam v těch přesilovkách chybělo při střelách i trochu štěstí. Jaká je šance, že si zahraje Chvátal nebo Dobrovolný? Tak Chvátal určitě ne, ten je přehraný a hrát nemůže. A Dobrovolný... Uvidíme dál, v úterý jde na krev a podle výsledků uvidíme. Měl nějakou těžkou angínu."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím, že jsme dnes odehráli dobré utkání. My se ale strašně nadřeme na gól. Šancí jsme tam měli hodně už zpočátku. Pak to vyloučení, které podle mě nebylo, to srovnalo na 1:1 a po dvě třetiny to bylo vyrovnané. Co se týče fyzické kondice hráčů, tak někteří ti hráči tu kondici nahrazují spíš tou zkušeností. Umí se udržet na puku, nezmatkují, dokáží to rozjet zezadu a jsou i odolní v osobních soubojích. Navíc Jihlava pokud hraje přesilovky a drží s námi kontakt, tak je to velice nebezpečné mužstvo. Zápas se nedá celý odehrát bez chyby, jde jen o to, kdo ji dokáže potrestat. My jsme měli šancí hodně, chyby soupeře jsme nepotrestali, a pak se o to bojíme. Do Jihlavy chceme jet s tím, že by bylo výborné to třetí utkání vyhrát."