Ú s t í n/L. - Ve 38. kole juniorské extraligy přivítala Lvíčata na svém ledě Mladou Boleslav. Lvíčata si v průběhu zápasu nevedla vůbec špatně. Sice dostala první gól, na který ale vzápětí odpověděl Kauschitz. I z druhého gólu se první radovali domácí , když Hrubého prostřelil Chládek. Až tlak v posledních pěti minutách hry, který vyvinuli mladoboleslavští hráči, rozhodl o prodloužení. 44 sekund dělilo ústecké hráče od plné výhry, když ale skóre vyrovnal mladoboleslavský útočník Bříška. Dva body zajistil hostujícímu mužstvu Maršík.
so 19. 1. 2008
BK Mladá Boleslav
2:3pp 0:0, 1:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 27. Kauschitz (Bacovský), 47. Chládek - 26. Janček, 59. Bříška (Kotrba), 63. Maršík (Bříška). Rozhodčí: Bolina - Frühauf, Andrejsek. Vyloučení: 8:6, navíc Vernek 10 min.(UL) NARZ. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 16:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Procházka, Müller, Šulc, Musílek, Šimon, Mizera - Vernek, Hanzl, Novák - Salač, Kauschitz, Bacovský - Šrámek, Svitavský, Chládek.

BK Mladá Boleslav: Hrubý - Bílek F., Bílek O., Strnad, Maršík, Malý, Jaroměřský - Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Protasenja, Milotinský, Bříška, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr.

Neuběhlo ani třicet sekund první třetiny a rozhodčí už musel vylučovat. Napoprvé se vylučovalo na obou stranách - z ústeckého kádru to byl Procházka a za Mladoboleslavské si odpočinul Bříška. Hra 4 na 4 se nesla v opatrném duchu. První opravdovou přesilovku si zahrála Lvíčata už ve druhé minutě - Novák zavezl puk do útočné třetiny, poslal pěknou křižnou přihrávku na Hanzla, který však trefil pouze brankářovy betony, od nichž se puk odrazil do volného prostoru, kde nebyl žádný z ústeckých hráčů na dorážku. V páté minutě se početní výhody dočkali hosté - Strnad několikrát vystřelil od útočné modré, ale s jeho střelami neměl Dědek problémy. Do více šancí Lvíčata mladoboleslavské hráče nepustila. V desáté minutě byli ústečtí hráči blízko gólu, když Mizera napálil chumel hráčů před soupeřovou brankou, ale Hrubý pohotově zasáhl lapačkou. Ale i na druhé straně viděli diváci šance. Mladoboleslavští hráči se dostali do přečíslení a jeli dva na jednoho ústeckého obránce, který včas zasáhl hokejkou, a zmařil tak soupeřovu šanci. V čase 17:38 se Salač proháčkoval až před Hrubého branku, ale byl tísněn obráncem, který ho zahákoval, a tak si domácí zahráli další přesilovku - soupeř tentokrát dobře bránil a vůbec nedovolil Lvíčatů udržet se v útočné třetině. Jen jednou vystřelil Chládek a mladoboleslavský brankář měl co dělat, aby puk vyrazil.

Druhá třetina začala opět přesilovkou. Tentokrát se provinil ústecký hráč, tak měla Mladá Boleslav o jednoho muže v poli navíc - Mladoboleslavští odstřelovali ústeckou branku jako terč. K dorážkám před brankáře se postavili Chamrád a Protasenja, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. I další provinilec byl z řad Ústí nad Labem – tentokrát se už mladoboleslavští hráči radovali – puk balancoval na brankové čáře, tak neměl Janček mnoho práce zasunout puk do branky. Ale domácím stačila minuta na to, aby vyrovnali – Kauschitz dostal přesnou přihrávku od Bacovského, tak neměl problém skórovat. Jako další si v početní výhodě zahráli domácí – Procházka nahrál před bránu Novákovi, kterému zbývalo jen přehodit brankářovy betony, ale Hrubý byl pohotovější. Ve třicáté minutě se Mladoboleslavští dostali do přečíslení, ale tak dlouho váhal jeden z mladoboleslavských obránců s přihrávkou, že nakonec musel zakončit sám, ale ústecký brankář byl pozorný. Konec třetiny dohrávali Ústečtí opět v oslabení – Tondr byl nejblíže ke gólu, ale trefil jen tyčku.

Na začátku třetí třetiny dokázala Lvíčata skřípnout soupeře ve třetině. Novák pálil z otočky, ale mimo. Salač nahrál přesně na hůl Kauschitzovi, který však mířil nad soupeřovu bránu. V čase 41:58 si hosté zahráli čtyřminutovou přesilovku, když byli postupně vyloučeni Chládek a Šimon - hráči z Mladé Boleslavy dokázali vytvořit přesilovkovou formaci a uzavřít Lvíčata ve třetině. Krásnou kombinaci předvedl Bříška s Kotrbou. Bříška nahrál přes brankoviště Kotrbovi, který mohl střílet do téměř prázdné brány, ale netrefil. V čase 46:35 si Chládek napravil chuť, když poslal Lvíčata kuriózním gólem do vedení. Od 50. minuty zvýšili mladoboleslavští tempo hry. Dvojice Bříška – Kotrba dělala Ústeckým největší problémy. Kotrba nahrál volnému Bříškovi, který mohl zakončit do úplně prázdné ústecké branky, ale jako zázrakem netrefil. Mladoboleslavští se osmělili natolik, že začali napadat i v obranné třetině Lvů a nenechali je vůbec rozehrát, což činilo domácím velké problémy. V 58. minutě se tlak hostů mnohonásobně zvýšil. I když hráli hosté bez brankáře, domácím se nedařilo vyhodit z obranné třetiny. Vyústění přišlo v čase 59:16, když Bříška zamířil přesně do horního růžku ústecké branky. A bylo vyrovnáno.

V následném prodloužení diváci viděli šance na obou stranách. Ale nakonec se štěstí přiklonilo na stranu hostů. V čase 62:42 prostřelil Dědka mezi betony Maršík.