Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi zažili při domácím startu skupiny play out hořký večer. Padli v utkání se Zlínem 3:4, a to ve 38. minutě vedli 3:0! Když v přesilovce 5 na 3 zvyšoval Roman Němeček svým prvním gólem v ústeckém dresu, zdálo se, že se domácím nemůže nic přihodit. Jenže půlminutu na to dovolili Lvi hostům v oslabení korigovat a ti pak ve třetí třetině dílo dokonali. Dva zásahy připravilo Leškovo komando v přesilovkách.
ne 2. 3. 2008
PSG Zlín
3:4 2:0, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 10. Šagát (Šaffer), 16. Janků (Hašek), 38. Němeček (Špirko) - 38. M. Pšurný (Kubiš), 42. Mokrejš (Okál), 46. Hamrlík (Balaštík), 57. Rachůnek (Leška). Rozhodčí: Homola, Kis, Padevět. Vyloučení: 9:7, navíc Nosek (ZLN) 10 min. NESP. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2486. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Hořava, Němeček, Zeman, Pojkar, Vágner, Zápotočný, Klobouček - Čaloun, Martinec, Káňa - Janků, Mrázek, Hašek - Novák, Špirko, Nedorost - Hovorka, Šagát, Šaffer.

PSG Zlín: Biegl (41. Murín) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Klouček, Vosátko, Hlavačka, Ďurák, Lučka, Klouček - Balaštík, Leška, Rachůnek - Okál, Mokrejš, Záhorovský - M. Pšurný, Balán, Kubiš, F. - R. Pšurný.

První se do útoku nahrnuli Zlínští, Leška se před brankou ke střele ještě neodhodlal, volný Rachůnek nedostal příhru včas, střelou z úhlu tak Přikryla neohrozil. Domácí gólman si první zásah připsal proti pokusu Hamrlíka z hranice kruhů. Úvodní aktivitu hostů ale přibrzdila vyloučení, díky nimž se začalo hrát i na druhé straně kluziště. Biegla prověřil ranou od modré Janků. Špirko promarnil slibnou pozici před hostujícím brankářem, zlínskému Rachůnkovi zase zkazil náladu Přikryl. Na konci hry čtyři proti čtyřem se kupředu rozjel Šaffer se Šagátem, k předání puku došlo už na červené čáře, vysoký útočník projel mezi zlínskými obránci jako nůž máslem, jeho první střelu Biegl vyrazil, na dorážku však nedosáhl. Branka padla už v ústeckém oslabení. Hosté se brzy otřepali a opět se vydali dobývat ústecké pásmo, jenže Lvi těžili z protiútoků. V 16.minutě puk do pásma zavezl Mrázek, přihrál Haškovi na dorážku před branku, Biegl vyrazil, ale z druhé vlny najíždějící Pavel Janků měl snadnou pozici – 2:0. Když ve zbytku úvodní dvacetiminutovky nevyšel ani Kubišův průnik před branku domácích, odešli do kabin veseleji Ústečtí.

Druhou třetinu začal podobně jako tu první svou střelou Hamrlík, tvrdou ránu od modré ale Přikryl viděl dobře. V nebezpečnější situaci se ocitli Balaštík s Leškou, druhému z nich puk přeskočil hůl. Rachůnek zase nevtěsnal puk mezi ruku a tělo domácího brankáře. Proti Ďurákovu projektilu musel Přikryl pro změnu vystřelit urychleně beton k pravé tyči. Za Ústí se do útoku opět podíval velmi aktivně hrající čtvrtý útok, Šafferovo nahození na branku chtěl za brankovou čáru posunout Šagát, ale Biegl byl tentokrát rychlejší. Ústí opět hrozilo v přesilové hře, jedovatá byla rána Novotného. Pak ale přišla tři vyloučení v krátkém sledu na domácí straně. Zlín hrál dokonce 47 vteřin dvojnásobnou přesilovou hru, v té si sice držel pásmo, ale Ústečtí blokovali téměř všechny střely. Vyložená šanci spálil před Přikrylem Michal Pšurný, zcela osamocen pálil z první, ale domácí opora mezi tyčemi ubránila čisté konto. I domácí hráči získali výhodu hry pěti proti třem a naložili s ní o poznání lépe než Zlín. Na modré čáře nabil Špirko Němečkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Tříbrankový rozdíl ale netrval dlouho, v oslabení ujel Michal Pšurný, kličkou si Přikryla položil a zasunul puk za jeho záda.

Hned v úvodu třetí třetiny přišla na pořad další využitá přesilová hra, tentokráte vyšla souhra Okálovi s Mokrejšem, tečovaná střela šla přesně k pravé tyči. Možnost zase náskok zvýšit promarnil Čaloun, ten se sice dostal až před Murína, který před posledním dějstvím vystřídal svého kolegu, ale puk nakonec neumístil mezi tyče. Martinec a Káňa několikrát doráželi puk do branky hostů, ale pokaždé se jim do cesty postavil Murín. Naopak zlínská kombinace opět slavila úspěch. Balaštík posadil přihrávku přes padajícího hráče přímo na hůl Martina Hamrlíka a ten puk bez problémů zametl do branky – 3:3. Ústí zvýšilo svůj tlak v útoku Vágner se pokusil překvapit gólmana objetím branky. Nedorost posílal příklepem puk na branku, Zlín zahrozil Hlavačkou střílejícím z pravého kruhu. Následovaly dva tresty pro Lvy, první oslabení se podařilo ubránit, druhé už nikoliv. Zpoza branky našel Leška volného Rachůnka, jeho bekhend nasměroval puk do horní poloviny branky – 3:4. Vynikající šanci vrátit svůj tým do zápasu nezvládl zužitkovat Jiří Hašek, který se po návratu z trestné lavice řítil sám na Murína, ten vleže chytil. Na výsledku nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře.

Rostislav Vlach (Zlín): "Bylo to otevřené a vyrovnané utkání. Ze začátku jsme měli nějaké šance, potom jsme, bohužel, inkasovali. Pro nás bylo utkání se šťastnějším koncem a jsme rádi, že jsme vyhráli."
Vladimír Evan (Ústí): "V začátku nás podržel Petr Přikryl, potom jsme dali gól, zvedli jsme se a vedli už 3:0. Takový zápas už bychom neměli pustit. Nás srazil ten gól na 3:1 před koncem druhé třetiny. Najednou jsme se začali bát o výsledek a Zlín byl ke konci už lepším mužstvem."